Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Po co żyjemy?

Dodał: red Data: 2021-10-09 20:48:45 (czytane: 695)

„Po co jesteśmy na ziemi?” takie pytanie nie tylko nam towarzyszy, ale jest dla nas niezmiernie ważne. Ponieważ to właśnie zmysłowy wgląd, pytanie o to, skąd przychodzimy i dokąd idziemy. Innymi słowy szukamy odpowiedzi na problem naszego pochodzenia i przeznaczenia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 10, 17 - 30):
Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»
Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».
On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».
Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».
A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»
Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».
Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą».
Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym».

po_co_zyjemy.jpg

Komentarz do Ewangelii:
„Po co jesteśmy na ziemi?” takie pytanie nie tylko nam towarzyszy, ale jest dla nas niezmiernie ważne. Ponieważ to właśnie zmysłowy wgląd, pytanie o to, skąd przychodzimy i dokąd idziemy. Innymi słowy szukamy odpowiedzi na problem naszego pochodzenia i przeznaczenia. Właściwa odpowiedź na to pytanie w połączeniu z naszą godnością będzie budowaniem życia na solidnym fundamencie.

Wielu ludzi skupia się na powierzchowności i wstępnych myślach i woli. Wystarczy im, jeśli mają wystarczająco dużo jedzenia i cieszą się pewnym dobrostanem materialnym. Nie proszą o wyższe wartości. „Życie jest po to, by się cieszyć”. Taka jest ich odpowiedź, ich wyznanie, którym blokują dalszą refleksję i głębsze pytania.

Człowiek, który przychodzi do Jezusa i pyta Go, co musi zrobić, aby osiągnąć życie wieczne nie jest na pewno jednym z tych, którzy po prostu pragną żyć z dnia na dzień. To człowiek, który nie idąc łatwą drogą naprawdę szuka Boga i walczy z samym sobą. Jezus wykorzystuje to pytanie jako okazję do wskazania człowiekowi zasadniczych elementów życia chrześcijańskiego. Jest to zapisane w 10 przykazaniach jako wyraz jednego podwójnego przykazania miłości do Boga i bliźniego. Wszystko zależy od miłości, którą powinien praktykować we wszystkich dziedzinach życia, na wzór Jezusa.

Młody człowiek wyczuwa: „Tak, oczywiście, Bóg oczekuje tego ode mnie, tego samego, czego pragnie od wszystkich, którzy w Niego wierzą”. Jednakże w spotkaniu z Jezusem czuje, że musi być jeszcze coś, czego jego serce jeszcze nie rozpoznało. On jeszcze nie znalazł prawdziwego skarb swego serca.

Jezus patrzy na niego z miłością i podejmuje ryzyko: chociaż wie, że ów człowiek jest bogaty, proponuje mu coś zupełnie niewyobrażalnego. Mówi: „jednego jeszcze brakuje. Idź sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim. Wtedy będziesz miał trwały skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”.

Podobnie jak został zaproszony ów bogaty człowiek, tak i my jesteśmy zachęcani, abyśmy posiadali i używali rzeczy niezbędnych w życiu tak, jakbyśmy ich nie posiadali. Chodzi o postawę wewnętrznego oderwania, dzięki której stajemy się wolni zarówno wobec siebie, bliźniego, a szczególnie w obliczu Boga. Każdy, kto jest do tego zdolny - a jest to z pewnością łaska, którą Bóg musi nam dać, ale którą możemy przyjąć lub odrzucić - otrzymuje pokój, którego świat ze wszystkimi obietnicami i pokusami nie może dać. Jest to przedsmak wiecznego szczęścia, do którego jesteśmy zaproszeni, aby je osiągnąć pewnego dnia w chwale i miłości Boga w niebie.

Nabierzmy odwagi i miejmy pewność siebie. Nie zatracajmy się w sytości tego świata, ale otwórzmy nasze serca na Boga i innych. Liczy się nie nienawiść, nieprzejednanie i egoizm, ale otwarte serce miłości, dzięki któremu wierzymy w dobro i czynimy to z Bożą mocą.

Czy Najświętsza Matka Boża nie mogłaby nam w tym szczególnie pomóc? Przywołujemy Ją w tym miesiącu jako Królową Różańca Świętego. W tej modlitwie Bóg oczyszcza pragnienia naszego serca i kieruje nas do prawdziwego celu naszego życia. Jeżeli jako dzieci Boże pozwolimy się zaprowadzić do szkoły Maryi, naszej Matki, wtedy staniemy się naprawdę wolni i gotowi na przyjście Królestwa Bożego. Kto wierzy i kocha, może mieć nadzieję! Nie poddawajmy się w dobrym i miłujmy z całej siły Boga i bliźniego. Wtedy wypełnimy przykazanie Chrystusa i odziedziczymy Królestwo Niebieskie.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   niedziela

Zobacz także

Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca (FOTO)

Dodane: 2021-10-16 22:05 - Komentarze  (12)  czytane (2165)

TAGI: diecezjalny dzień skupienia, wspólnota przyjaciół oblubieńca, sankturium św. marii magdaleny, biłgorajKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.91

(2021-10-11 19:16:06)

W całej Europie istniały tysiące takich tuneli od północy w Szkocji aż po Morze Śródziemne. Są one przeplatane zakamarkami, w niektórych miejscach są większe i znajdują się siedzenia, komory do przechowywania i pokoje. Nie wszystkie się łączą, ale razem tworzą masową podziemną sieć. Jednak te tunele są nie tylko w Europie.

W rzeczywistości istnieje wiele starożytnych kultur na całym świecie, które wspominają o istnieniu podobnych tuneli prowadzących do podziemnego świata. Istnieje wiele doniesień opisujących ów nieznany i jeszcze nie odkryty świat.”

Niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch.

Według Indian Macuxi z Amazonii, rozległa sieć tuneli łączy nasz świat z tajemniczymi komorami znajdującymi się pod powierzchnią. Indianie Macuxi są rdzennymi mieszkańcami Amazonii, w krajach takich jak Brazylia, Gujana i Wenezuela. Ich legendy donoszą o przejściu łączącym powierzchnię naszej planety z wnętrzem Ziemi. Indianie Macuxi do roku 1907 wkraczali do jaskini i podróżowali nią od 13 do 15 dni, aż dotarli do wnętrza planety. To tam ma znajdować się druga strona świata, gdzie żyją giganci i stworzenia, które mają około 3-4 metry wysokości.

Niektóre nurty archeologiczne utrzymują, że system tuneli i jaskiń został stworzony przez Atlantów, którzy od zawsze dążyli do osiągnięcia władzy na Ziemi. Atlanci mieli odnaleźć naturalnie wyżłobione tunele powstałe wskutek przepływów lawy, a następnie dokonali ich ulepszenia i pewnego rodzaju reorganizacji. Utworzyli nowe połączenia, wiele tuneli przedłużyli i w ten sposób powstał „wielki podziemny network tunelowy”.

I tak o to docieramy do informacji mówiących o tym, że rząd USA dotarł do jednego z tych tuneli, aby go zbadać. W czasie eksploracji odnaleziono „gigantyczne tuby”, „spodki latające” i co ciekawe, wszystko znajdowało się w doskonałym stanie i nadawało się do użytku. Oni przebadali je, uruchomili na nowo i odkryli kolejne tunele, łączące się w bezpośredni sposób z tym „pierwszym” tunelem, który udało im się odkryć.

Dlatego należy zauważyć, że zwłaszcza Amerykanie dokonali znacznej eksploracji tych olbrzymich tuneli, szczególnie tych prowadzących w kierunku Północnej Ameryki, Pacyfiku i do Północnego Atlantyku i dalej w głąb Ziemi a nawet do Wysp Karaibskich. W dzisiejszych czasach tunele te są wykorzystywane do „przemycania” pewnych osób, technologii oraz różnych strategicznych materiałów. Ponad to pamiętajmy również, że jeszcze w latach 60-tych Lyndon Johnson przelał pieniądze na budowę podwodnych baz na Atlantyku.

Podziemny system tunelowy wygląda jak „super autostrada”, autostrada bez przeszkód, z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii podziemnej. To wielka „sieć” lub „network”, który otacza cały glob. Nie ma znaczenia czy to ocean czy też kontynent, tunele ciągnął się nieustannie. Większość z nas nie ma pojęcia o istnieniu tych tunel, poza niektórymi, którzy bądź to przypadkowo lub celowo dokopali się do nich.

Wejścia do tych tuneli są w wysokim stopniu patrolowane i kontrolowane a zwłaszcza te znajdujące się w Północnej Ameryce i Zachodniej Europie. Nikt tam nie ma prawa wejść. W większości przypadków są to tereny militarne, służące do wzajemnego działania z innymi „istotami”, które mają znajdować się, a w zasadzie żyć, pod powierzchnią naszej planety. Według archeologa Heinricha Kuscha, każdy stan w USA posiada, co najmniej jedno wejście do tego systemu tunelowego.

Z reguły miejsca będące wejściem do tego podziemnego systemu, są skrupulatnie zamaskowane. Wyjątek stanowią Góry Skaliste, Appalachy, gdzie można stawiać budynki na ich poboczach. I na koniec, nie możemy nie wspomnieć o jednym z najbardziej tajemniczych miejsc naszej planety, to jest o Górach Bucegi. Mieszkańcy okolic Gór Bucegi od dziesięcioleci informowali o tym, że w pobliżu ich wiosek znajdują się grobowce, mało tego, całe cmentarzyska ze szkieletami olbrzymów.

(2021-10-11 19:04:33)

chrzescianin nikt ci nie broni wez tych z pogranicza i okaz im swoja miłosc nakarm daj dach i zone

(2021-10-11 19:00:37)

Szanowni Państwo, żyjemy w przełomowych czasach i nikt, co do tego chyba nie ma już wątpliwości. Dodatkowo wydarzenia takie jak to opisane przez nas w dzisiejszym artykule, pokazują nam, iż „czas się wypełnia”. Dla wielu wydarzenie z Izraela będzie jedynie „jakimś tam kolejnym epizodem”, jednak dla niewielu stanie się to „znakiem” godnym odnotowania i zapamiętania. A niewątpliwą prawdą jest również i to, że błogosławiony jest każdy, kto potrafi dostrzegać „Boże znaki”.

Basen z wodą położony w pobliżu Morza Martwego w biblijnym regionie Moabu – dzisiejszej Jordanii – w tajemniczy sposób zabarwił się na czerwono. Naukowcy są zdumieni, dlaczego woda nagle zmieniła kolor na jasno-purpurowo-czerwony, podczas gdy pozostała woda w okolicy nie. Zastanawiam się również, czy ci sami badacze zdają sobie sprawę, że Moab i Edom, skąd notabene pochodził Hiob, to także Selah Petra, czyli miejsce gdzie zgodnie z Biblią Bóg zapewni bezpieczeństwo żydowskiej resztce przez 42 miesiące wielkiego ucisku?

„Poślijcie baranka dla władcy krainy, drogą przez pustynię do góry Córy Syjonu! Jak ptak odlatujący gniazdo z piskląt wybrane, tak będą córki moabskie w przeprawie przez Arnon. «Udziel nam rady, podaj wskazówkę, jak w nocy połóż twój cień w samo południe. Ukryj wygnańców, nie zdradź tułaczy! Niech znajdą gościnę u ciebie rozbitki Moabu. Bądź im ucieczką przed pustoszycielem!»

Ponieważ znikł gnębiciel, skończył się gwałt, ciemięzcy zginęli z kraju, utrwalony będzie tron w łaskawości, i dzięki wierności zasiądzie na nim pod namiotem Dawida sędzia troskliwy o prawo i dbały o sprawiedliwość!”

Księga Izajasza.

Jestem pewien, że istnieje całkiem rozsądne i logiczne wytłumaczenie krwistoczerwonego koloru wód w miejscu, w którym Bóg osądził Sodomę i Gomorę, mimo że naukowcy nie znaleźli jeszcze powodu tego obecnego zjawiska. Niemniej jednak jest także możliwe i to, że Pan Bóg ofiaruje ludzkości znak, przestrogę tego, co może się niebawem wydarzyć. Jeśli chodzi o mnie, to skłaniałbym się ku hipotezie, że to „znak czasu”.

Dlatego też usystematyzujmy najważniejsze informacje, a mianowicie: basen z wodą położony w pobliżu Morza Martwego zmienia kolor na krwistą czerwień, czego jak dotąd, tak zwani eksperci, nie wyjaśnili. Wiemy natomiast, że jest to miejsce, do którego Bóg posłał swoje anioły, aby te zniszczyły Sodomę i Gomorę za grzechy ich mieszkańców. Dziś to samo miejsce w pewnym sensie sygnalizuje nam „przestrogę”.

lis (2021-10-10 10:56:39)

zeby placic podatki

chrześcijanin (2021-10-10 09:57:36)

Silny kraj nie boi się grupki ludzi uciekających przed wojną i koczujących na pograniczu. Chrześcijański kraj zamiast deklaracji wiary, oferuje dach nad głową i pożywienie.Chrystus mówi: cokolwiek uczyniliście jednemu z moich sióstr i braci, mnieście uczynili

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Z serdeczną karteczką wśród rolników

O tym, jak ważna jest praca rolnika wiedzą nawet najmłodsi. W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Serdeczna karteczka”...