Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Po co ten Chrzest?

Dodał: red Data: 2019-01-13 01:55:01 (czytane: 1409)

Dla każdego z nas osobiście dzisiejsze święto powinno być powodem, aby na nowo myśleć o miłości Bożej i podziękować za Nią. To naprawdę jest wspaniałe, że Bóg dał nam i przygotował dla nas miejsce w swojej Miłości - pisze w komentarzu na Niedzielę Chrztu Pańskiego, ks. Sławomir Korona.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 3,15 - 16. 21 - 22):
Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”.
Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

chrzest_panski.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Chrzest Jezusa w Jordanie jest momentem „pojawienia się Pana” blask samego Boga i sam Ojciec w Niebie świadczy w Duchu Świętym o swoim wiecznym Synu, Który jest Człowiekiem i został ochrzczonym przez Jana.

Kim naprawdę jest Jezus Chrystus? Wiele osób już zadało to pytanie. Dla tych, którzy nie wierzą w Jezusa Chrystusa jako wcielonego Syna Bożego, może On być żydowskim prorokiem, nauczycielem mądrości dla niektórych, reformatorem społecznym i religijnym dla innych, rewolucjonistą dla drugich.

Bóg objawia się jako Trójca: Ojciec Niebieski uwierzytelnia Swojego Syna - On jest Tym, Który został namaszczony Duchem Świętym - Mesjaszem, Chrystusem. Możemy popatrzeć na Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego, Który gładzi grzechy świata i nie jest uświęcony przez chrzest nawrócenia i pokuty, bo On, Święty, uświęca wody Jordanu i pośrednio wodę na całym świecie, które zostaną później wykorzystane jako woda chrześcijańskiego chrztu. On będąc bez grzechu, pozwala się ochrzcić przez Jana, aby pokazać, że jest podobny do nas ludzi i na siebie bierze nasze winy.

Dziś jednak zastanawiamy się nas sensem Chrztu Świętego, bo sam Jezus po swoim zmartwychwstaniu polecił apostołom chrzcić tych którzy uwierzyli w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Zostaliśmy ochrzczeni w Imię Trójjedynego Boga, a przez to „zanurzeni” w miłości Bożej. Chrzest usuwa człowieka z grzechu pierworodnego i jego konsekwencji i przenosi go w sferę życia Chrystusa. W chrzcie ma miejsce „nowe stworzenie”. Staje się „odrodzeniem” z wody i Ducha Świętego do nowego, Bożego życia, które trwa wiecznie. Stąd zstępuje z nieba Duch Święty w postaci gołębicy, a głos Ojca objawia Jezusa jako Syna Bożego, posłanego jako Mesjasz do ludzi. Objawienie dzieje się w konkretnym momencie - Bóg otwiera niebo dla każdego człowieka. Trójjedyny Bóg ukazuje się wszystkim, którzy tęsknią za zbawieniem.

Po chrzcie Jezusa w Jordanie wydarzeniu nic nie będzie takie jak wcześniej. On jest Chrystusem, Mesjaszem, Pomazańcem Pana. Gromadzi uczniów, którzy wkraczają w Jego własne uczniostwo. On głosi człowiekowi przesłanie miłości Boga, która zbawia wszystkich wierzących w Boga.

Dla każdego z nas osobiście dzisiejsze święto powinno być powodem, aby na nowo myśleć o miłości Bożej i podziękować za Nią. To naprawdę jest wspaniałe, że Bóg dał nam i przygotował dla nas miejsce w swojej Miłości. Potrzeba nam jedynie upokorzyć się przed Boskim Dziecięciem i uwielbiać Go jak Mędrcy ze Wschodu a wtedy ubogaceni odejdziemy ze Stajenki i poniesiemy pokój Chrystusa wszystkim ludziom.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: chrzest   niedziela chrztu pańskiego   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.62.209

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Studniówka ZSBiO 2019 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących rozpoczęli studniówkowy maraton. W jednym z lokali w Janowie...