Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Płomień braterstwa (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-08-15 14:16:37 (czytane: 1539)

Harcerze z całej Polski zapalili wczoraj "Płomień braterstwa", przypominając wspólną walkę Polaków i Ukraińców w bitwie 1920 roku. Nasi harcerze uczestniczyli w uroczystościach w Łańcucie. Organizatorem wydarzenia był Związek Harcerstwa Polskiego i organizacji ukraińskich skautów „Płast Polska".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW przeddzień rocznicy Bitwy Warszawskiej, 14 sierpnia o godzinie 18.00, jednocześnie w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju Polacy i Ukraińcy wspólnie zapalą znicze na grobach żołnierzy, Ukraińskiej Republiki Ludowej którzy prawie sto lat temu ramię w ramię z Polakami walczyli przeciwko bolszewikom. Kiedy w sierpniu 1920 roku pod Warszawą, Zamościem i Lwowem ważyły się losy Polski i całej Europy, Ukraina była jedynym państwem, które postawiło całe swoje wojsko do wspólnej walki przeciw Armii Czerwonej.

plomien_braterstwa.JPG

-My tę historię chcemy przypomnieć o niej mówić, na niej budować wspólne relacje. Ja przypomnę tylko, że obrona Zamościa przed przeważającymi siłami bolszewickimi w ostatnich dniach sierpnia 1920 roku, prowadzona z udziałem ukraińskich żołnierzy dowodzona była przez ówczesnego pułkownika, a późniejszego generała Marka Bezruczkę. Uwieńczone sukcesem walki w obronie Zamościa, przyczyniły się do zatrzymania marszu Konarmii Budionnego na Warszawę i tym samym do ocalenia rezultatów Bitwy Warszawskiej - podkreśla harcmistrz Dorota Woźniak.

plomien_braterstwa_1.JPG

Celem akcji „Płomień Braterstwa” jest upamiętnienie sojuszników Polski w tamtej wojnie oraz uświadomienie Polakom i Ukraińcom, że były w naszej historii epizody, które mogą nas łączyć i inspirować do współpracy oraz do wzajemnego szacunku. -Formujemy patriotów, uczymy historii oraz tolerancji i szacunku. To bardzo istotne w wychowaniu i formacji harcerskiej - dodaje Dorota Woźniak.Zobacz także:

99 lat temu Polacy powstrzymali bolszewicką nawałę (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/
Foto: 13. Drużyna Starszoharcerska "Pochodni"

Reklama.

Zdjęć w galerii: 22

Tagi: płomień braterstwa   harcerze   13. drużyna starszoharcerska pochodni   biłgoraj

Zobacz także

Przeciwko nadwadze i otyłości

Dodane: 2020-02-20 11:16 - Komentarze  (0)  czytane (104)

TAGI: nadwaga, otyłość, gmina jóżefów, zajecia profilaktyczneKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.118.253

15olk (2019-08-17 21:15:32)

dajcie sobie spokój z tym brataniem na silę

Xxx (2019-08-16 09:32:14)

Ukrainiec nie jest moim bratem.!!!
Banderowskie mordercy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia