Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

PIT-y z ZUS już w drodze. Jak odliczyć 1%?

Dodał: red Data: 2018-02-01 16:46:17 (czytane: 1387)

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych za 2017 rok. PIT-y trafią do osób, które w ubiegłym roku choć raz pobrały świadczenie z ZUS. Formularze podatkowe przygotowane przez Oddział ZUS w Biłgoraju otrzyma 141 ty. osób, m. in. emerytów, rencistów i osób, które pobierały zasiłki. PIT-y powinny dotrzeć do świadczeniobiorców najpóźniej w pierwszych dniach marca.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajCzęść osób ZUS wyręczy w rozliczeniach z urzędem skarbowym. Pozostali dostaną z Zakładu  informację o dochodach, która posłuży do samodzielnego wypełnienia zeznania podatkowego.

Kogo ZUS rozliczy z podatku?
Większość klientów otrzyma z Zakładu PIT - 40A. To roczne obliczenie podatku. -Dostaną je osoby, które przynajmniej w grudniu 2017 roku pobierały emeryturę, rentę, świadczenie przedemerytalne, zasiłek przedemerytalny, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne lub rentę socjalną i nadal to świadczenie otrzymują - mówi Edyta Dadasiewicz, naczelnik Wydziału Wypłaty Emerytur i Rent z Oddziału ZUS w Biłgoraju. Na PIT nie powinny więc czekać osoby, które pierwszą wypłatę otrzymały dopiero w styczniu 2018 roku.

rozliczenia_pit.JPG

Jeśli świadczenie z ZUS jest jedynym źródłem dochodu emeryta lub rencisty, to nie musi on samodzielnie rozliczać się z urzędem skarbowym. Zakład przekaże jego zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego.

Czy emeryt może przekazać 1%?
Każdy podatnik może przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Może to zrobić również emeryt i rencista, którego to ZUS rozliczył z urzędem skarbowym. Wystarczy że podatnik złoży w urzędzie skarbowym wypełnione oświadczenie PIT - OP.

Reklama.

Kto rozlicza się sam?
Samodzielnie musi rozliczyć podatek osoba, która otrzymała PIT - 40A, ale miała dodatkowe dochody poza ZUS lub chce skorzystać z ulg podatkowych. PIT - 40A traktuje wtedy jak informację o dochodach, wypełnia zeznanie podatkowe PIT - 37 lub PIT - 36 i składa je w urzędzie skarbowym do 30 kwietnia 2018 roku.

Samodzielnie rozliczają się w urzędzie skarbowym także osoby, które dostaną z ZUS inne formularze podatkowe (PIT - 11A, PIT - 11 lub PIT - 8C).

/Małgorzata Korba/

Tagi: ZUS Biłgoraj   1%   pity z zus   formularze podatkowe

Zobacz także

Opłatek pszczelarzy (FOTO)

Dodane: 2019-01-21 15:04 - Komentarze  (0)  czytane (698)

TAGI: opłatek, pszczelarze, biłgoraj, biłgorajskie koło pszczelarzyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.83.93.85

Silk (2018-02-02 18:59:55)

Zgodnie z "Ordynacją podatkową", płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych są obowiązani przesłać podatnikom imienne informacje o wysokości dochodów, w terminie do końca lutego.
Dotyczy to również ZUS, a nie początek marca, kwietnia czy maja!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Plamoodporne farby Dulux czy Magnat - porównanie produktów

Stoisz przed wyborem farby do malowania wnętrz? Jeśli nie możesz zdecydować się pomiędzy dwoma wiodącymi markami - Dulux i Magnat,...