Strona startowa

Wiadomości - Polityka

PiS krytykuje budżet miasta za rok 2011. Burmistrz: To hipokryzja

Dodał: red Data: 2011-11-29 14:49:45 (czytane: 3749)

Gorąco zrobiło się na sesji RM, która odbyła się 25 listopada. Budżet na rok 2011 skrytykowali radni opozycji związani z Prawem i Sprawiedliwością. Oświadczenie to, oburzyło Janusza Rosłana.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Klub radnych PiS nie akceptował budżetu 2011 roku głównie ze względu na jego nierozwojowy i niezrównoważony charakter. Dzisiaj nawet w tej skromnej wersji budżet ten nie jest realizowany - powiedział po informacji skarbnika Miasta o odstąpieniu od realizacji niektórych zaplanowanych w budżecie inwestycji, radny Paweł Kudzia.

Z wypowiedzi Romana Żuka wynika, że zadłużenie miasta na koniec br. będzie mniejsze od zakładanego o 4 mln zł. Głównie dzięki odstąpieniu do realizacji części zaplanowanych inwestycji. Skarbnik miasta przyznał wprost, ze proponowane zmiany w tegorocznym budżecie dotyczą tzw. wydatków inwestycyjnych.

budrzet_bilgoraja.jpg
Roman Żuk tłumaczy założenia budżetu na rok 2011 /foto: Archiwum/


Realizowana w tym roku nie będzie na pewno tzw. obwodnica północna Biłgoraja, ani kompleksowe zagospodarowanie turystyczne zalewu. Pierwsza inwestycja oczekuje na unijne dofinansowanie, wg. planów jej realizacja ma rozpocząć się dopiero w 2013 roku. Także poprawa infrastruktury biłgorajskiego zalewu ruszy dopiero w przyszłym roku. Zgodnie z zapowiedziami skarbnika ta inwestycja ma być wykonywana w cyklu dwuletnim. Z budżetu tego roku wykreślono także - po raz kolejny - budowę ul. Szwajcarskiej, Rutkieiwcz i Walasiewiczówny. Nie będzie także pieniędzy na budowę schroniska dla zwierząt. Nie zabezpieczono także w tym pieniędzy na  modernizacja budynku żłobka. O pozostawienie części funduszy na tą ostatnią inwestycję postulował radny Mirosław Lipiński.

Reklama.

Po wystąpieniu Romana Żuka, głos zabrał Paweł Kudzia: -Uchwalony budżet skupiał się na kosztownych zadaniach, pomijając ważne inwestycje w osiedlach. Wnioski inwestycyjne klubu PiS takie jak: budowa ulicy Nowakowskiego czy ulicy Korczaka zostały odrzucone. Po drugie:
w obecnych zmianach budżetowych proponowane są dodatkowe wykreślenia zadań. Szczególnie dziwi nas wykreślenie budowy ulic: Szwajcarskiej, Rutkiewicz i Walasiewiczówny -  były to propozycje Pana Burmistrza - a wiec dobrze skalkulowane przez odpowiednich pracowników urzędu i poparte przez radnych. W/w inwestycje zapisywane były już kilkakrotnie w poprzednich budżetach i naszym zdaniem najwyższy czas by je wykonać. To my jako radni – mamy bezpośredni kontakt z mieszkańcami ulic, to my mając zapisy budżetowe zapewnialiśmy, że wreszcie ulice te będą wykonane, a teraz są one całkowicie wykreślane. Klub nie podnosi kwestii inwestycji, które są bardzo ważne dla rozwoju miasta, a które były wpisane do budżetu np. przebudowa ulicy Zamojskiej czy kompleksowe zagospodarowanie zalewu Bojary, gdyż inwestycje te zostały przeniesione do projektu budżetu na 2012 rok. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zastrzeżenia klub radnych PiS będzie głosował przeciwko uchwale.

Wystąpienie Kudzi zbulwersowało włodarza Biłgoraja. -Państwo zarzucają mi hipokryzję, a jak ja mam nazwać wygłoszone przez Pana oświadczenie i postępowanie radnych opozycji? To jest dopiero hipokryzja i populizm. Z jednej strony jesteście Państwo za inwestycjami, a z drugiej strony jesteście przeciwni zwiększaniu dochodów miasta poprzez podatki i racjonalizację wydatków na oświatę. Gdy jest potrzeba wyrażenia opinii, która z dwóch poważnych inwestycji ma zostać wykonana czy przebudowa głównych ulic Biłgoraja czy budowa obwodnicy północnej, wy mówicie, że jesteście za oboma. proszę mi wskazać skąd na to wszystko wziąć pieniądze, by nie narazić się - ze strony Państwa - na krytykę i zarzuty nadmiernego zadłużania Miasta? - pytał Janusz Rosłan.

Mimo sprzeciwu Klubu radnych PiS zmiany w budżecie zaproponowane przez Burmistrza zostały wprowadzone.

/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

Aktualne dane dotyczące Covid-19

Dodane: 2020-06-03 19:15 - Komentarze  (0)  czytane (2231)

TAGI: koronawirus, epidemia, lubelszczyzna, zdrowie i urodaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.62.209

-take a look at it! (2013-10-26 00:43:15)

iDPzpP Thanks for sharing, this is a fantastic blog.Much thanks again. Really Cool.

-klon (2011-12-01 12:26:52)

"Hipokryzją jest to, że Rosłan nie radzi sobie na swoim stanowisku"
Od dłuższego czasu siedzę nad tym zdaniem i ni jak nie mogę go zrozumieć:/
Pewnie jakiś gimnazjalista z dwójki

-kolo (2011-12-01 09:09:11)

Hipokryzją jest to, że Rosłan nie radzi sobie na swoim stanowisku i to, że nie ma honoru podać się do dymisji. Może w końcu jego wyborcy przejrzą na oczy. Oprócz sławnego na tym forum joita nikt rozsądny nie wybierze Rosłana ponownie.

-klon (2011-11-30 22:54:09)

@Janusz Oni ponoć, jak tu pisał jeden z forumowiczów, już 50 lat czekają na drogę! więc mają prawo do takich emocjonalnych uniesień. ;)

-klon (2011-11-30 22:32:57)

Tzn ci wykształceni z mandatami zaufania społecznego jeżdżą sobie po swoich rewirach obiecują tu i tam, a k kontrolowane przez nich podmioty wręczają początkowo pieniądze na inwestycje a potem odwracają kota ogonem i figa z maikiem? A to wszystko bo mają taki kaprys? tak?
Według twojego rozumowania, nic by tu nie powstało!
Nie jest niby tak, że najpierw miasto inwestuje ze swojej kasya potem dostaje zwrot kosztów? :)

-Janusz (2011-11-30 22:30:33)

Do klona. Zapewniam cie, że cytaty z filmów Pasikowskiego to bajka dla małych dzieci. Jeśli chciałbyś posłuchać co o władzach miasta myślą mieszkańcy ulic w zachodniej części Biłgoraja to musiałbyś osobiście porozmawiać bo na tym forum filtr nie wszystko puści.

-mac (2011-11-30 21:51:38)

kolonie nie zarzucaj komus zatoru myslowego skoro sam caly czas powtarzasz to samo´ zli z Lublina a my bidule´. Jakby nawet tak bylo jak twierdzisz to jaki debil zaczyna inwestycje za 22mln bo ktos go zapewnil ze dostanie dofinansowanie. Jakby zaczekali do umowy w sprawie dofinansowania to byla by jasna sytuacja. A teraz idz uzalac sie i szukac winnych wokolo

-klon (2011-11-30 21:25:21)

Zapewniam cię, że prawie wszystkie osiedla w mieście nie miały trzydzieści lat temu pożądanych ulic.
Perełka naszych for. Żadnej merytorycznej dyskusji za to inwektyw jak w "Psach" PAsikowskiego

-do-klon (2011-11-30 14:52:06) (2011-11-30 21:11:49)

...to przynajmniej już wiemy dlaczego wyśpiewujesz hymny pochwalne pod adresem burmistrza - TY SWOJĄ ULICĘ JUŻ MASZ!!! a reszta niech czeka.Jesteś albo małym człowieczkiem, albo dużym prymitywem!
Niepozdrawiam

-klon (2011-11-30 19:24:52)

Mac twoje myślenie ma zator czy co?
Kto przesunął nam dotację? Kto wmawiał abyśmy budowali i nie patrzyli na nic? TO byli ludzie właśnie z Lublina! Jak tak bezczelnie można zaprzeczać faktom?

-mac (2011-11-30 19:18:07)

tak, tak kolego Źli ludzie w Lublinie uwzieli sie na Biłgoraj i tylko Biłgoraj. Wszyscy potrafią a na nas sie uwzieli. Takie tłumaczenia to były ole w czasie komunizmu " nie ma towaru bo zły zachód nam przeszkadza"
Żenada. Wszedzie winni ale nie u nas.
Wiec co sie teraz stało że jednak dostaliśmy na zalew i ul. kościuszki? już zaczeli nas lubic?

- (2011-11-30 17:04:42)

mac - albo ciemny jak but, albo ujada, żeby dokuczyć. Niech poujada pod adresem władz wojewódzkich, rozdzielających dotacje, niech tam ujada, pod adresem "centrali " też, bo niestety redystrybucja "kasy" jest dla Biłgoraja niekorzystna. Na układy nie ma rady . Wciąż obławiają się od wielu lat zachodnie regiony.

- (2011-11-30 16:56:08)

BCK czy hala, to bez wątpienia ważniejsze i potrzebniejsze inwestycje dla ogółu miasta i regionu niż jakaś odległa od centrum ulica. Przyjdzie czas i na tę ulicę, spoko. W maju ma być oddana do użytku siedziba BCK, co poprawi estetykę miasta a przede wszystkim będą super wawrunki na działalność kulturalną. Fajnie będzie pójść do nowoczesnego kina, czy też skorzystać z innych atrakcji. Będzie tam ładnie, miło, sympatycznie i gościnnie, mam nadzieję.

-olo (2011-11-30 15:31:11)

romek i janusz na zieloną trawkę?

-Jan (2011-11-30 15:25:53)

Radny Kudzia ma rację, Rosłan zadłużył miasto, a teraz obywatele mają za to płacić.

-klon cd (2011-11-30 14:53:38)

ę dla was? Nie! Mówią tylko o wybudowaniu wszystkiego co jest w planie, ale na to nie pozwala budżet! Proszę zaproponuj coś lepszego?

Nie wiedziałem że te osiedle ma juz 50 lat? ;)

-klon (2011-11-30 14:52:06)

Po co się napinasz? żyłka pęknie
Ja czekałem na swoja ponad 20 i się doczekałem. Nie ma fizycznej możliwości aby wszystkim drogi pobudować do posesji. W budżecie jest dziura i trzeba ja załatać (czyt post do Maca) a najlepsza możliwość to ograniczenie inwestycji i padło na waszą ulicę.
Tutaj nawet radni z PIS są świadomi, że nie ma takiej możliwości! Ich veto to tylko pijar, w sumie są tylko po to. NIe ma tam żadnej merytorycznej dyskusji. Czy któryś z radnych opozycji wykazał jakąś alternatyw

-do -klon (2011-11-29 23:11:41) (2011-11-30 13:25:52)

Klon do ku...nędzy!!! Nie pisz takich bzdur bo wnętrzności mi się przewracają.Co to znaczy, że "przyjdzie kiedyś pora i na was" Niektórzy czekają na to przyjście ponad 50 lat. Przy tym czekaniu zdarzyli się postarzeć i osiwieć, część czekających pomarła! Co to k..rwa ma znaczyć czekajcie?!?! TO MOŻE TERAZ WY POCZEKAJCIE!!!!!!

-klon (2011-11-30 11:14:45)

Mac to nie burmistrz przesuną, z 1 miejsca na liście dofinansowań, nasza hale tylko ludzie w lublinie lub wyżej, przez co w budżecie powstała dziura na kilka mln zl. To samo tyczy się innych dotacji! Nie wierze w złe wnioski tylko w kompetencje oceniających, bo to nie komputer je ocenia a ludzie. Ja nie wiem jakimi oni się kierują przesłankami. Nie wierze też aby nagle złe wnioski pisali wszyscy od nas, czyli: miasto, gmina, powiat, i fundacja XXI a przypomnę ze wszyscy oni dostają praktycznie

-mac (2011-11-30 09:55:31)

jakby miasto bylo skuteczne w pozyskiwaniu srodkow unijnych to nie mielibysmy problemu. A tak hala za 22mln przy srodkach zew w wysokosci ok. 10 mln. Hala kosztowala nas 12mln + odsetki od kredytu. Dobrze ze dostalu kase ba ul. Kosciuszki i Zamojska oraz zalew. Teraz kiedy mamy 3 poslow moze wreszcie uda sie zauwazyc ze Bilgoraj tez jest w UE

-gig (2011-11-30 09:24:02)

Nie ma jeszcze śniegu!!! Żądam delegalizacji PiS i SP!!!

-Witt (2011-11-30 09:06:22)

Jak się straciło pracę to zaćma z oczu spadła. Jak brało się porządną wypłatę to Rosłan był najlepszym burmistrzem w całym województwie?

-STRACIŁEM PRACE (2011-11-30 08:09:24)

PROSZĘ O REFERENDUM O ODWOŁANIE ROSŁANA I DECA. PODPISZĘ SIE POD PETYCJĄ JA I MOJA RODZINA.

-PiS (2011-11-30 07:27:34)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że szef MSZ Radosław Sikorski swym wystąpieniem w Berlinie złamał konstytucję i zasługuje na Trybunał Stanu. Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział, że klub PiS złoży wniosek o postawienie Sikorskiego przed trybunałem.

Na konferencji prasowej Kaczyński odczytał artykuł 5. i artykuł 7. konstytucji RP. Powiedział, że cytuje konstytucję, bo została ona "w drastyczny sposób złamana" przez Sikorskiego w jego poniedziałkowym wystąpieniu w Berlinie. "To jest spraw

-klon (2011-11-29 23:11:41)

To niestety nie jedyne ulice w mieście. Przyjdzie kiedyś pora i na Was ;) Taka polityka! wszystkich nie uszczęśliwisz.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...