Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Piotr Szeliga pyta o wiceburmistrza Biłgoraja

Dodał: red Data: 2018-10-08 17:28:38 (czytane: 12460)

Dziś przed Urzędem Miasta odbył się briefing prasowy kandydata na Urząd Burmistrza Piotra Szeligi. Poruszył on temat przejścia na emeryturę wiceburmistrza Miasta Michała Deca i jego ponowne zatrudnienie na tym stanowisku.Były poseł zaczął od słów: -Szanowni Państwo, Urząd Burmistrza Biłgoraja należy traktować jako służbę. Służbę Mieszkańcom Miasta. Wszelkie decyzje podejmowane przez Burmistrza powinny mieć na uwadze dobro Mieszkańców, dobro Miasta, dobro budżetu. Burmistrz nie może kierować się prywatnymi sympatiami. Jak podkreślał, po ostatniej sesji Rady Miasta zwrócili się do niego mieszkańcy Biłgoraja zbulwersowani informacjami podanymi przez Burmistrza Janusza Rosłana, dotyczącymi faktu, że wiceburmistrz Michał Dec przeszedł w ostatnim czasie na emeryturę i zaraz został ponownie zatrudniony na piastowane stanowisko wiceburmistrza.

szeliga_vs_dec__1_.JPG

-Szanowni Państwo tyle mówi się o tym, że ludzie młodzi, dzieci Mieszkańców Biłgoraja, nie wracają do Biłgoraja po studiach, ponieważ jest u nas ciężko z pracą. Pan wiceburmistrz Dec miał prawo przejścia na emeryturę. Za skandaliczne uważam to, że burmistrz Janusz Rosłan zaraz ponownie zatrudnił go na te samo stanowisko. Jeśli ktoś decyduje się na przejście na emeryturę, otrzymuje odprawę emerytalną, powinien odejść na emeryturę, tak jak robią to mieszkańcy naszego Miasta. Jeśli Pan Dec chciałby dorobić sobie do emerytury, to powinien poszukać nowej pracy na wolnym rynku, a nie ponownie wracać na stanowisko wiceburmistrza już jako emeryt. Pan burmistrz Rosłan powiedział na sesji cytuję: "nie widziałem też żadnego powodu żebym pod koniec kadencji miał albo pracować sam, nie jestem w stanie udźwignąć wszystkiego". Dlatego pytam publicznie Burmistrza Rosłana - kiedy wiceburmistrz Dec przeszedł na emeryturę? Proszę o dokładną datę. Przez jaki okres czasu pod koniec kadencji nie był pan burmistrz Rosłan w stanie pracować sam, nie był w stanie udźwignąć zarządzania miastem sam? To ważne w świetle wyborów. Skoro przykładowo pan burmistrz Rosłan nie był w stanie sam pracować dwa miesiące, to co byłoby gdyby wiceburmistrz emeryt miał zwolnienie lekarskie np. półroczne? Skoro Pan burmistrz Rosłan nie ma już sił, to proszę aby mieszkańcy mieli to na uwadze przy urnach 21 października. Ja rozumiem, że 16 lat pracy na urzędzie burmistrza może zmęczyć człowieka i wypalić. Od ostatniej kadencji obserwuję ten brak zapału u burmistrza Rosłana, brak wizji i brak pomysłów na rozwój miasta. Burmistrz zarządza miastem, a Biłgoraj potrzebuje dzisiaj osoby, która ma plan i wizję na wiele lat, plan na uczynnienie Biłgoraja miastem wielkim, tętniącym życiem, plan na utworzenie nowych miejsc pracy, przyciągnięcie inwestorów - mówi Piotr Szeliga.

Reklama.

Kandydat złożył także w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj, w trybie dostępu do informacji publicznej pytania do Burmistrza Janusza Rosłana. -Proszę o odpowiedź w ciągu trzech dni, tak aby Mieszkańcy Biłgoraja zostali poinformowani ile kosztowało ich przejście na emeryturę wiceburmistrza Deca. Czy prawdą jest, że wiceburmistrz Dec otrzymał odprawę w wysokości sześciu pensji, czyli kwotę w przedziale 40 - 50 tys. zł, czy wyższą? Czy prawdą jest, że za chwilę otrzyma pan wiceburmistrz Dec kolejną odprawę na zakończenie kadencji? W jakiej wysokości? Czy chodzi o trzymiesięczne wynagrodzenie? - mówił przed biłgorajskim ratuszem Szeliga.

Podkreślał także, iż mieszkańcy Biłgoraja, w tym urzędnicy osiągając wiek emerytalny najczęściej czekają do lipca następnego roku i wtedy przechodzą na emeryturę, przy wyższym wskaźniku. Publicznie pytał, co było powodem tego pośpiechu burmistrza Deca, że tak szybko przeszedł na emeryturę? -Czy strach przed przegranymi wyborami jest silniejszy niż zwykłe uczciwe podejście do finansów miasta? Panie wiceburmistrzu Dec, pan nadal chce czynnie uczestniczyć w życiu publicznym, kandyduje pan do Rady Powiatu, dlatego apeluję do Pana o przekazanie całej odprawy emerytalnej na cele charytatywne. Proszę naprawić ten błąd i przekazać całą kwotę na leczenie chorych dzieci i podanie do publicznej wiadomości jaką kwotę i na jaki cel przelał pan. Jeśli pan tego nie zrobi, niech wyborcy, mieszkańcy Biłgroaja sami ocenią jakimi pobudkami kierował się pan biorąc przed upływem kadencji odprawę emerytalną. Mógł pan poczekać na czas po wyborach - mówił Szeliga.

szeliga_vs_dec__2_.JPG

Podczas konferencji mówił także: -Pana Burmistrza Rosłana zobowiązuje do rozmowy z Panem wiceburmstrzem Decem i nakłonienie go do przekazania odprawy na cele charytatywne oraz do     udzielenia szybkiej odpowiedzi Mieszkańcom ile te przejście na emeryturę kosztowało podatników.

-Korzystając z okazji i pojawiających się plotek publicznie informuję Urzędników, że nie będę nikogo dobrze pracującego zwalniał. Cenię Państwa pracę, chcę ją lepiej wynagradzać i oprócz niektórych prezesów spółek, dyrektorów i kierowników nie mam zamiaru nikogo zwalniać. Na ich miejsca chcę awansować obecnie pracujące osoby w Urzędzie Miasta, fachowców, osoby którym to należy się od lat, które przy obecnym burmistrzu Rosłanie nie zostały nigdy należycie docenione. To będzie dobra zmiana z korzyścią dla państwa urzędników i mieszkańców
- przekonywał kandydat.

Podczas konferencji zaznaczył także iż, w przypadku gdy zostanie Burmistrzem Miasta, to zdecydujecie się wybrać na wiceburmistrza mieszkankę lub mieszkańca Biłgoraja. -Nie powołam na te stanowisko osoby z Tarnogrodu, ani z innej miejscowości. Nic nie mam przeciw osobom tam mieszkającym, ale uważam że takie stanowisko powinna pełnić osoba mieszkająca w naszym mieście, znające je, rozumiejąca problemy mieszkańców. Na pewno też przy przejściu na emeryturę nigdy ponownie nie zatrudniłbym wiceburmistrza na tak krótki czas do wyborów – podsumował Piotr Szeliga.

/red./

Tagi: wybory samorzadowe   piotr szeliga   michał dec   kampania wyborcza

Zobacz także

Wzrost płacy minimalnej. Komentarz wiceministra fiansnsów (AUDIO)

Dodane: 2019-09-19 14:55 - Komentarze  (0)  czytane (4)

TAGI:Komentarze (149)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

yy (2018-10-11 19:16:35)

tak dla p Rosłana

tak dla Rosłana (2018-10-11 18:58:08)

(2018-10-11 16:34:53)

Tak dla p. Szeligi

(2018-10-11 16:29:10)

Brawo dla p. Szeligi

Zasłyszane (2018-10-11 11:35:00)

Pikorski, Szeliga Rosłan. Gleń

(2018-10-11 11:32:08)

A może nie będzie drugiej tury?Rosłan wygra bezapelacyjnie?

yy (2018-10-11 09:56:33)

Rosłan i Gleń druga tura

Kazimierz (2018-10-11 09:30:07)

Panie Piotrze powodzenia !

pracownik PKS do wpisu z godziny (2018-10-10 17:22:42) (2018-10-10 22:30:38)

Jutro zgłaszam ten wpis i w sądzie przeprosisz nas pracowników i pana dyrektora za kłamstwo.

logan (2018-10-10 18:54:54)

dla mnie z tymi emeruturami to jest cyrk.Sedziowie sa przenoszeni w stan spoczynku w wieku 65 lat a stare dziadki (Kaczynski,Macierewicz itp. dalej pracuja w sejmie.Co to innego alzheimera maja?.Niech zaczna od siebie a wtedy mozna dopiero Decowi cos zarzucic

do poniżej (2018-10-10 18:36:21)

"łubu dubu, łubu dubu, niech żyje prezes naszego klubu! Niech żyje nam!"

trener Jarząbek (2018-10-10 18:14:47)

W związku ze zbliżającymi się wyborami przypominam, że klapki nosimy na nogach, a nie na oczach.

dzisiaj rozmawiałem z ludźmi z PKS-u nawet oni nie będą głosować na (2018-10-10 17:22:42)

pana Szeligę bo go się wstydzą.

Waldek (2018-10-10 13:41:56)

Jasne że ma racje. Emeryt w urzędzie przechodzi na emeryturę, a nie jest ponownie zatrudniany na to samo stanowisko. Tak samo powinno być z zastępcą burmistrza. Pan Rosłan zrobił błąd wielki i przegra wybory.

Oli (2018-10-10 13:09:43)

Odprawa brana przed końcem kadencji i ponowne zatrudnienie świadczy bardzo źle o burmistrzu i jego zastępcy.

Tomasz Dziss (2018-10-10 12:17:45)

Szeliga jest super, ma mój głos :)

Ja ...Do ... fakty... (2018-10-10 11:52:27)

Proszę Mrs a tak serio to Grzes i Renia to maja tylko funkcje
A tak naprawdę ile człowieka w człowieku to już indywidualny wybor
Jak widać to wszystko zależy kto ocenia

sprawiedliwy (2018-10-10 11:03:41)

To jednak jest wolny demokratyczny kraj i każdy ma konstytucyjne prawo do swoich poglądów, czy tez brania udziału w wyborach. Przypominam Państwu co zrobili po poprzednich wyborach obecni burmistrzowie, łamiąc prawo próbowali ludzi zastraszać i zwalniać np.OSIR. Kto im dał takie prawo to nie jest ich prywatny folwark tylko powierzona przez mieszkańców misja. Moim skromnym zdaniem to ich już dyskryminuje z zajmowanych funkcji i powinni ustąpić ze stanowisk, ale widać jak przyspawali się do stołków. Najpierw była niby ustawowa obniżka a wyszła podwyżka dla Rosłana teraz odprawa dla Deca, hulaj dusza piekła nie ma.

do waldka (2018-10-10 10:52:49)

jaka ma rację nie masz pojecia człowieku a się wypowiadasz. zajmij się tym na czym się znasz

D. do poniżej - czytaj ze zrozumieniem artykuł (2018-10-10 10:49:30)

Pan Szeliga powiedział w artykule:

Jak podkreślał, po ostatniej sesji Rady Miasta zwrócili się do niego mieszkańcy Biłgoraja...

Po sesji zwrócili się do niego mieszkańcy, a nie na sesji.

Przeproś bo będziesz musiał przeprosić publicznie za kłamanie i manipulowanie słowami Pana Szeligi.

Osobiście przekażę mu co wypisujesz. Czekam na przeprosiny tutaj na forum.

(2018-10-10 08:25:49)

Nikt na ostatniej Sesji w imieniu mieszkańców się nie zwracał nie kłam bezczelnie człowieku tylko zapytał twój kolega Grabias - a to jest zasadnicza różnica -

Waldek (2018-10-10 07:50:03)

Szeliga ma racje i niech wygra. Nie mówcie że nie trzeba zmian po 16 latach w Biłgoraju. Szeliga ma mój głos.

fakty i jeszcze raz fakty (2018-10-10 07:44:31)

Marto Pan Szeliga ich nie chciał ... A wystarczy z nimi porozmawiać i posłuchać co o nim teraz mówią i jaki mają do niego stosunek. Zapytaj Grześka, Renaty a prawda Cię wyzwoli

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia