Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Piotr Olszówka: Musimy zbudować markę 'Polski tytoń'

Dodał: red Data: 2017-04-04 14:50:16 (czytane: 2564)

-Przez kilkanaście lat mieliśmy do czynienia z ogromnymi zaniedbaniami w sektorze tytoniowym. Z sześciu wytwórni papierosów żadna nie jest w polskich rękach, zawartość polskiego tytoniu w produkowanych u nas papierosach wg. mojej wiedzy nie przekracza 2 - 3% - alarmował podczas specjalnej debaty poseł Piotr Olszówka.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPolska należy do największych producentów i eksporterów papierosów w Unii Europejskiej. Roczna produkcja tytoniu szacowana jest na około 35 tys. ton. -To poważna gałąź gospodarki, z której utrzymuje się około pół miliona ludzi - wskazuje Piotr Olszówka. -Prawie dekada zaniedbań sprawiła, że przed plantatorami przyszłość nie rysuje się w świetlanych kolorach. Palaczy ubywa, bo w 1980 roku paliło prawie 45% społeczeństwa, a dziś już 27% to nie ów trend jest największym zmartwieniem plantatorów. Poprzednie rządy mocno zaniedbały ten wart 20 mld zł sektor rolnictwa - nie kryje rozczarowania poseł z Lubelszczyzny, regionu skupiającego ponad 50% upraw tytoniu. Jak podkreślał poseł, żadna z sześciu fabryk tytoniowych nie jest już w polskich rękach. Co gorsza, gdy jeszcze dekadę temu w każdym papierosie 44% tytoniu pochodziło z Polski. Dziś, jak wynika to z mojej wiedzy, jest to 2 - 3% reszta to podrzędny, bardzo niskiej jakości przemiał tytoniowy z Afryki i Brazylii.

piotr_olszowka_tyton_konferencja__2_.jpg


Sytuację chce odmienić poseł Piotr Olszówka, który w tym celu zorganizował naradę z udziałem m. in. Wiesława Janczyka wiceministra finansów, Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego, Sławomira Zawiślaka posła na Sejm RP, przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i rolników z Gmin Obsza, Biszcza i Łukowa. -To ostatnia chwila, by ratować prawie 15 tys. utrzymujących się z upraw machorki gospodarstw - przekonuje poseł PiS.

piotr_olszowka_tyton_konferencja (1)_1.jpg


Według niego i pozostałych uczestników debaty niezbędne jest stworzenie planu ratowania, a później wzmocnienia na europejskim i światowym rynku tego segmentu gospodarki. -Kluczowym będzie zbudowanie silnej marki „polski tytoń”, na wzór producentów z Włoch i Niemiec - przekonuje Piotr Olszówka. Kolejnym, lobbowanie w Brukseli, by w europejskich papierosach przewagę stanowił tytoń z UE, a nie jak to ma miejsce w przypadku Polski z Brazylii i Afryki. -Polska jest jedynym tak liczącym się producentem, który sortuje tytoń listek po listku - przekonuje poseł Olszówka. To zaś sprawia, że jakością przewyższa droższy tzw. tytoń ekologiczny oferowany przez zachodnich plantatorów. Tymczasem właściciele polskich fabryk wolą sprzedawać Polakom tytoniowe śmieci.

Lubelscy politycy, samorządowcy i plantatorzy chcą też zaangażować się na rzecz powstania fabryki papierosów z przeważającym kapitałem polskim, który do produkcji papierosów wykorzystywałby rodzimy tytoń.

Tekst i foto: Biuro poselskie posła Piotra Olszówki

Reklama.

Tagi: poseł piotr olszówka   polski tytoń   debata o tytoniu   powiat biłgorajski

Zobacz także

Black Red White S.A. na sprzedaż?

Dodane: 2018-10-17 16:24 - Komentarze  (9)  czytane (5388)

TAGI: brw, black red white, branża meblarska, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

On (2017-04-07 10:13:55)

Ja proponuję markę " Polska choroba Płuc i Rak"

J56 (2017-04-06 09:19:43)

Panie J. Borowiec jest takie, może brzydkie ale jest, powiedzenie : nie lituj się nad dziadem bo dziad jak odżyje to Cie torbo zabije. Ja myślałem i myślę ze Panu posłowi bliżej do plantatorów buraków niż tytoniarzy.

(2017-04-05 23:16:48)

To prawda, że ludzie ulegają pozerstwu,obietnicom bez pokrycia itp. najgorsze jest jednak to, że ordynacja wyborcza wciąż oparta jest na absurdalnym sposobie obliczania głosów metodą d'Hondta. Czas najwyższy skończyć z tym , jak również z preferencyjnymi miejscami na listach wyborczych. Nie powinno być tak, że dany kandydat przegrywa -choć na niego głosowało więcej wyborców niż na tego z pierwszego, czy drugiego miejsca na liście.

Silk (2017-04-05 19:05:28)

Odnoszę wrażenie, że przeżywam deja vu. Dobrze pamiętam, że kiedyś była akcja "Polski cukier". Jak się skończyła? Wszyscy wiemy, a czas pokaże, czy historia się powtórzy.

CzAd (2017-04-05 18:26:44)

I takich osob nie brakuje na listach wyborczych. Nam znanym tylko przeslankom ulegamy i podejmujemy zle decyzje przy urnach wyborczych glosujac na tych, ktorzy w obietnicach wyborczych sa niekwestionowanymi liderami. Slowo lider w tym kontekscie ma znaczenie conajmniej negatywne.
Kandytat obiecujacy "wszystko wszystkim" jak chociazby pan Olszowka to kandydat o mocno rozchwianej wiarygodnosci.
Dlaczego idziemy za tym, ktory niesie wiecej kielbasy wyborczej?
Odpowiedzi poszukajmy w nas samych.

(2017-04-05 18:09:27)

Marzy nam się, żeby do władz trafiali ludzie wyłącznie z wysokim ilorazem kulturalni, inteligentni, wykształceni, elokwentni, gustownie ubrani ( jak na funkcję przystoi), uczciwi i dobrzy. I co najważniejsze, skutecznie działający dla dobra społeczeństwa.
Pomarzyć dobra rzecz.

CzAd (2017-04-05 17:25:13)

Szanowny/a "minia", prosze mow w swoim imieniu o tym co kto moze....
Spotkac Cie moze rozczarowanie....

minia.. (2017-04-05 16:53:05)

A teraz Wy wszyscy możecie listki u niego na podwórku zbierać! :)

lbl (2017-04-05 16:47:42)

czy posłowie w ten sposób powinni walczyć o zdrowie Polaków ? Poddaję pod rozwagę. Mało inteligentne stwierdzenia, populizm - nie znajdą popleczników na Wiejskiej. Są inne poważniejsze tematy, ale nie sądzę, by ostatni rząd ław poselskich mógł je udźwignąć, dlatego nie spodziewajmy się po pośle poruszania tematów inwestycyjnych. Obym się mylił !

Agata (2017-04-05 11:07:31)

Ten Olszówka to nie ma rozumu. Czy on coś zrobił dobrego

pracownik (2017-04-05 11:05:32)

Olszówka bierz przykład z H. Paski co jara 4 paczki dziennie i w KURS nie ma czasu pracować bo PALI I PALI

ej (2017-04-05 09:37:19)

Olszówka martwisz się o producentów rakotwórczego i chorobogennego zielska? Ty świnio.
Jak tak ci szkoda tego tytoniu ty populistyczny łajdaku zacznij palić papierosy i pokaż swoja solidarność z rolnikami. Spróbuj od 2 paczek dziennie, aby potem jarać karton. To będzie twoja jedyna możliwa i zauważalna pomoc dla tych producentów.
Kogo następnym razem będziesz wspierał i komu pomagał? Producentom wódy? Bo mało ludzi w Polsce pije polską wódę? Czy tych którzy palą polskimi kaloszami w polskich piecach?

28 (2017-04-04 22:46:50)

może ten idiota zainteresuje się ile ludzi ten tytoń posłał do piachu?Jak można być takim debilem i reklamować palenie ?Czy ty rozum na śmietniku znalazłeś?A wy tytoniarze chrześcijanie myślicie ,że pójdziecie do nieba jak sprzedajecie komuś śmierć?A gdzie ten ksiądz prałat od was?Nic nie mówi ,że tytoń to śmierć?

to tak pismatoły walcząc z leczniczą maryhułaną (2017-04-04 18:23:43)

popierają producentów rakotwórczego tytoniu i czemu się dziwić że sprzedali szpital arionowi jak taniej uśmiercać niż zapobiegać i leczyć

oho (2017-04-04 18:11:18)

Tytoń powinien zostać zakazany - jako jadna z największych trucizn. Kto wspiera tą uprawę niech płaci podwyższone podatki na ochronę służby zdrowia. Panie Olszufka.

CzAd (2017-04-04 17:31:14)

Karkolomny, po intelektualnych muldach i kamieniach, slalom w wykonaniu posla Olszowki wyglada tak:
- systemowe zaniedbania
- mniej polskiego tytoniu uzywanego do produkcji
- fabryki papierosow w obcych rekach
- ostatnia chwila na ratunek
, a wszystko to okraszone:" jestesmy jedynym tak liczacym sie producentem".
Cytat z pana Olszowki:"Przez kilkanascie lat mielismy do czynienia z ogromnymi zaniedbaniami w sektorze tytoniowym." I drugie zdanie:"Prawie dekada zaniedban sprawila......"
Kampania pozytywna nie istnieje, kampania negatywna przysparza samych trudnosci.
Chcac wyprowadzic cios (sluszny) w strone rzadow PO-P(Z)SL, drugim koncem kija zdzielil sie po wlasnym, politycznym lbie. Bo "nagle" okazuje sie,ze kilkanascie lat to takze rzady PIS, Pan Olszowka zreflektowal sie dopiero gdy poczul przyslowiowego, silnego kopniaka w kostke, wymierzonego mu pod stolem przez politycznego opiekuna. Po tej interwencji przechodzi "plynnie" do "Prawie dekady zaniedban..."

A mial niepowtarzalna szanse, by nie zabierac glosu lol

Kol (2017-04-04 17:22:17)

On się niczym nie zajmuje

do Pietra (2017-04-04 16:52:11)

Piotrek pier.... Jak nie wiem co. Chcesz budowac marke podnoszac akcyzę i likwidujac dofinansowanie . Gdzie sens gdzie logika. Czy ty zajmiesz sie choć jedna obietnicą wyborczą.

J.Borowiec (2017-04-04 16:15:00)

Piotrek Listek po listu to u mnie sortowałeś jak byłeś pośle bezrobotny a teraz tak się odwdzieczasz i szczujesz na Agatę

Mam nadzieję, że to jednorazowy poseł (2017-04-04 16:12:56)

Hahaha Olsżówka i marka

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie

Biłgoraj. Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości

XVII Dzień Jesiennego Liścia

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

Koncert patriotyczny w Soli

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Straż Miejska kontroluje przedsiębiorców odnośnie umów na odpady komunalne

Straż Miejska w Biłgoraju przystąpiła do kontroli przedsiębiorców, na których spoczywa obowiązek zawarcia indywidualnej umowy na wywóz...