Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Piknik sąsiedzki w sercu Frampola (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-07-28 22:18:09 (czytane: 2114)

W miejskim parku w sercu Frampola zorganizowano dziś Piknik sąsiedzki". Do miłego i twórczego spędzenia niedzielnego popołudnia zaprosili grupa nieformalna Co z Energią Młodzieży Uczynić (CZEMU) oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu. Przygotowano atrakcje dla osoby w każdym wieku.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są wolontariusze, młodzi ludzie działający w grupie CZEMU, tzn. Co z Energią Młodzieży Uczynić. -Mamy swoje pasje i talenty i chcemy się nimi dzielić ze społecznością Frampola. Zrodził się więc taki pomysł, by zorganizować niezobowiązujące wydarzenie, udział w którym wziąć może każdy. Można przyjść z kocem siąść na trawie i porozmawiać z sąsiadem, spędzić czas z rodziną i dobrze się bawić. Przygotowujemy atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz rodziców i dziadków. Przy miejskiej fontannie zaplanowaliśmy występy artystyczne i wokalne młodzieży, warsztaty, strefę relaksu, rozgrywki gier planszowych oraz potańcówkę pod gwiazdami - mówi Natalia Dyjach, koordynator wolontariatu we Frampolu.

piknik_sasiedzki.JPG

Udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach był bezpłatny. Uczestnicy malowali torby ekologiczne, konstruowali kartonowe zamki, szyli pacynki z filcu czy korzystali ze strefy chillu. -W tym roku przygotowaliśmy także warsztaty tworzenia makramy. Z bawełnianych sznurków wykonywaliśmy torby, ozdoby i biżuterię. Fajne jest to, ze zaangażowali się w to zarówno dzieci jak i rodzice. Wierzymy, że umiejętności i pomysły, które przekazaliśmy im, wykorzystają do walki z nudą podczas jesiennych wieczorów. Poza tym własnoręcznie wykonane ozdoby czy biżuteria, to świetny prezent - zaznacza wolontariuszka, Karolina Spólnik.

Reklama.

-Ten piknik jest także wykorzystaniem do integracji mieszkańców Frampola. Pokazujemy, że miejskie strefy są otwarte i maja służyć wszystkim mieszkańcom - podkreśla wolontariusz, Michał Wójcik. Jak dodaje Grupa CZEMU na portalu społecznościowym Facebook publikują informacje o swych przedsięwzięciach oraz prezentowane są sylwetki wolontariuszy. -Każdy z nas jest inny, każdy ma inną pasję, uczy się gdzie indziej, ale razem tworzymy grupę osób, które chcą dzielić się dobrem i energią - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 45

Tagi: czemu frampol   piknik sąsiedzki   gmina frampol   warsztaty

Zobacz także

„Aktywny senior”

Dodane: 2019-12-09 14:58 - Komentarze  (0)  czytane (139)

TAGI: aktywny senior, fundacja bliżej pasji, wiek nie odbiera odpowiedzialności, gmina aleksandrówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.95.131.208

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Rób święta, czyli warsztaty rękodzieła z niezwykłym przesłaniem (FOTO)

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbyła się dziś...

V Festyn Mikołajkowy w "Czwórce" (FOTO)

Już po raz piąty, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju zorganizowała...

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

Dziś dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Ogłoszenia