Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Piknik rodzinny

Dodał: red Data: 2019-06-15 06:36:40 (czytane: 1298)

Grupa aktywnych uczestników projektu “Ja obywatel !” opracowała pomysł na piknik integracyjno-rodzinny. Był to efekt pracy warsztatowej aktywnych uczestniczek ze społeczności lokalnej w Bidaczowie. Pomysł na przygotowanie pikniku, którego celem z jednej strony była integracja społeczności lokalnej, z drugiej zaś pokazanie i zachowanie lokalnej tradycji i dziedzictwa lokalnego szczególnie w zakresie kulinariów opowiadał na realne zapotrzebowanie umacniania więzi lokalnych.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Ponadto zostały określone następujące szczegółowe cele projektu, to upowszechniania tradycji kulinarnych, promocja zdrowego żywienia i integracja międzypokoleniowa. Realizację inicjatywy poprzedziły działania przygotowawcze, grupa inicjatorek przygotowała szczegółowy plan działania, dokonała potrzebnych zakupów oraz pozyskała partnerów, bez których projekt nie mógłby się odbyć m. in. Szkołę Podstawową w Bidaczowie oraz lokalny zespół śpiewaczy, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Ochotnicza Straż Pożarna w Bidaczowie, działania wsparła także Rada Rodziców.

bidaczow_festyn__2_.JPG

Pikniki odbył się na początku czerwca na placu szkolnym w Bidaczowie. Panie z lokalnego zespołu śpiewaczego, wykonały tradycyjne potrawy, odbyły się pokazy i prezentacje i degustacje tradycyjnych potraw, ale także tych bardziej współczesnych np. pysznych pierogów z grilla, kiełbasek i szaszłyków. Uczestnicy pikniku mieli okazję przypomnieć sobie smaki dzieciństwa. Ponadto Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla młodszych i nieco starszych, były konkursy dla dzieci ale też występy lokalnego zespołu śpiewaczego. W pikniku wzięło udział około 100 osób.

bidaczow_festyn__1_.JPG

Na ustach starszych i młodszych były uśmiechy, wszyscy byli zadowoleni. Starsi cieszyli się, że mogą przekazać lokalne tradycje kulinarne i pokazać tym młodszym jak ważne są takie wydarzenia, które integrują całą społeczność lokalną. Cieszymy się, że tyle osób wzięło udział w pikniku, świadczy to o tym, iż ludzie chcą wyjść ze swoich domów, tylko muszą mieć ku temu okazję, jak widać takie projekty są bardzo potrzebne opowiada jedna z pomysłodawczyń projektu obywatelskiego.

Projekt "Ja – obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: stary bidaczów   pinkik rodzinny   kulinaria   ja - obywatel

Zobacz także

„Fascynujący świat zwierząt”. Wirtualna wystawa prac w MDK (FOTO)

Dodane: 2020-04-05 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (110)

TAGI: mdk biłgoraj, wystawa on-line, wirtualny spacer, oświata biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.172.52

(2019-06-15 11:28:48)

No nie ... zajady ze śmiechu mi się porobiły. To te kiełbaski z marketu pieczone na grillu to cel imprezy, czyli: "pokazanie i zachowanie lokalnej tradycji i dziedzictwa lokalnego szczególnie w zakresie kulinariów opowiadał na realne zapotrzebowanie umacniania więzi lokalnych". "Miś" Barei się kłania (cyt:): "Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia