Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Piknik obywatelski w Soli (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-11 14:29:51 (czytane: 1545)

Piknik Obywatelski zorganizowany w Zespole Szkół w Soli podsumował uroczyście działania w ramach projektu "Ja - Obywatel!". W programie znalazło się przedstawienie inicjatyw obywatelskich młodzieży i dorosłych z 4 szkół z terenu Gminy Biłgoraj, dobre praktyki aktywności obywatelskiej. Przygotowano także część artystyczną oraz wspólny poczęstunek.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajProjekt "Ja - obywatel!" realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. -Naszym głównym celem było zwiększenie zaangażowania i zainteresowania uczniów udziałem w życiu społecznym swych miejscowosci czy szkół. Projekt realizowany był w Smólsku, Bidaczowie, Soli i Korytkowie Dużym - mówi koordynator projektu, Monika Dominik. W ramach projektu odbyło się szereg działań Były warsztaty dla młodzieży i dla osób dorosłych, były projekty obywatelskie realizowane przez konkretne grupy projektowe. W sumie odbyło się 21 projektów młodzieżowy i 16 projektów realizowanych przez osoby dorosłe. -Przygotowaliśmy także wizyty studyjne do organizacji pozarządowych do Lublina oraz zorganizowaliśmy "Piknik obywatelski", który jest uroczystym podsumowaniem 9 miesięcy działań - dodaje Dominik.

ja_obywatel_podsumowanie.JPG

Podczas podsumowania każda z placówek prezentowała swe działania, mówiła o tym co udało się zrealizować i jakie przyniosło to efekty oraz opowiadali trudnościach i konkretnych rozwiązaniach . W programie Pikniku, znalazło się także przedstawienie inicjatyw obywatelskich młodzieży i dorosłych. -My przygotowaliśmy zajęcia z wolontariatu, niepodległościowy bal, piknik rodziny, marsz szlakiem walk partyzanckich oraz zajęcia pod nazwą "Polska dawniej i dziś" i sportowy tydzień - wylicza jedna z uczestniczek, Róża Kapuśniak. Wśród przeprowadzonych przez uczniów akcji były także wycieczki, pikniki, akcje czytelnicze, festyny i spotkania z seniorami, zajęcia z historii i regionalizmu, gdy terenowe, warsztaty rękodzieła, wydarzenia kulturalne oraz konkursy talentów.

Reklama.

-Młodzież bardzo odpowiedzialnie i z zapałem podeszła do projektu. Te wszystkie działania sprzyjały nie tylko poszerzeniu ich wiedzy czy umiejętności obywatelskich ale także integracji. Była to także lekcja kreatywności, otwartości, umiejętności dostrzegania problemów i szukania rozwiązań. Uczestniczyli w nim przede wszystkim uczniowie klas VII i VIII, to także okazja by nauczyć się pracy w grupach i odpowiedzialności za powierzone zadania, co przyda się w szkole średniej i w dalszym życiu tych młodych ludzi - przyznaje nauczyciel języków obcych i wychowawca młodzieży, Emilia Wrzyszcz.

"Piknik obywatelski" zakończyła część artystyczną oraz wspólny poczęstunek. Każdy z uczestników i opiekunów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki rzeczowe.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 54

Tagi: piknik obywatelski   sól   fundacja bliżej pasji   ja - obywatel

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (820)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia