Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Piknik edukacyjny ‘Sieciaki na wakacjach’ w Aleksandrowie

Dodał: red Data: 2014-07-21 09:50:28 (czytane: 3565)

Dzieci bardzo wcześnie zaczynają korzystać z Internetu. Już trzylatki potrafią dobrze sobie radzić w świecie online. Dlatego jak najszybciej powinniśmy uczyć maluchy bezpiecznego surfowania po sieci. Taką okazją był piknik, na którym dzieci nie tylko świetnie się bawiły ale również zdobywały wiedzę jak unikać zagrożeń w Internecie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPiknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” w Aleksandrowie odbył się 17 lipca 2014 roku. Wzięły w nim udział maluchy z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie oraz dzieci, które przyszły indywidualnie. Najmłodsi uczestnicy spotkania mieli 3, a najstarsi 12 lat. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange, która poprzez zabawę, uczyła dzieci, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

sieciaki_na_wakacjach.jpg

Impreza nawiązywała do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl W budynku Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego, w którym mieści się biblioteka, w tym dniu powstały specjalne strefy. Dzieciaki uczyły się w nich jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznawały zasady netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci, dowiedziały się także  jak chronić swoją prywatność w Internecie oraz jakie zagrożenia niosą ze sobą internetowe znajomości. Dla dzieci zostało przygotowanych wiele atrakcji. W prowadzeniu różnych konkurencji i zabaw pomagały bibliotekarzom wolontariuszki z Koła Przyjaciół Biblioteki. W jadalni działało Sieciokino, w którym dzieci oglądały kreskówki z zakresu bezpieczeństwa w Internecie zatytułowane: „Nie podawaj swoich danych”, „Mów jeśli coś jest nie tak”. Po każdej z tych kreskówek został przeprowadzony błyskawiczny konkurs sieciakowy związany z obejrzanymi filmikami. Ze względu różny wiek uczestników zostali oni podzielni na drużyny dostosowane do ich możliwości. Sieciaki z Aleksandrowa bardzo uważnie oglądały kreskówki bo drużyny bardzo dobrze odpowiadały na pytania. SiecioMat Losujący, to miejsce, w którym odpowiadały na pytania quizowe na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wielką frajdą dla dzieciaków okazało się  krzyczenie: „stop”, kiedy na ekranie płynęły koperty. Potem wszyscy mogli obejrzeć wyłożone na wystawie materiały nadesłane przez Fundację Dzieci Niczyje jak np. magazyn „SieWie”, zeszyt ćwiczeń Poznaj Bezpieczny Internet.

Reklama.

Czytelnia natomiast zamieniła się w Mega Centrum Zabezpieczeń. Tam na  stanowiskach komputerowych uczestnicy korzystali  z gry komputerowej Sieciaki – Misja Bezpieczny Internet i rozwiązywali quizy. Grali oni także w tą grę w wersji planszowej, co wywoływało jeszcze większe emocje. Sala gimnastyczna zamieniła się w Sieciakową Strefę Rozrywki, gdzie również została umiejscowiona scena konkursowa, na której wystąpiły z piosenkami aleksandrowskie przedszkolaki. Dzieci brały udział w różnych zabawach  edukacyjnych jak np.: malowanie sieciakowych rączek; Cztery zasady bezpiecznego korzystania z Internetu jak wierszyk, Internet jak nić; poznawanie zwrotów związanych z komputerem i Internetem poprzez zabawy ruchowe, zabawy z tunelem gdzie trzeba było np. podać swój nick aby go pokonać i chustą KLANZY.  Maluchy także kolorowały sieciakowe malowanki a starsze dzieci  rozwiązywały quizy, rebusy i zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online Podczas zabawy towarzyszyły im z płyty piosenki zespołu „W Dobrym Świecie”.

Na koniec imprezy dzieci usiadły tak jak na pikniku na kocach. Były rozmowy, letnie przeciąganie się. Zajęcia zakończyły się rozdaniem wszystkim uczestnikom pikniku pamiątkowych dyplomów, sieciakowych zasad bezpieczeństwa, kolorowanek, drobnych upominków i słodkości. W organizację imprezy włączyły się również instytucje -Przedszkole „Leśne Skrzaty w Aleksandrowie i Urząd Gminy Aleksandrów.

/Justyna Bździuch/

Tagi: gmina aleksandrów   jak korzystac z internetu   zajęcia dla dzieci   piknik edukacyjny sieciaki na wakacjach

Zobacz także

Oliwia Stelmach laureatką Programu Stypendialnego

Dodane: 2019-12-10 14:46 - Komentarze  (0)  czytane (128)

TAGI: i lo im. onz, oświata biłgoraj, program stypendialny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia