Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pieszo przez Roztocze. Jest biłgorajska trasa

Dodał: red Data: 2016-07-07 11:46:41 (czytane: 2737)

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze organizuje LVII Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy PTTK im. generała Mikołaja Wisznickiego. Impreza w swej ponad 50-letniej historii, po raz trzeci zawita na Roztocze. Wśród tras jest i trasa "Biłgorajska" licząca 241 kilometrów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolpttk_bilgoraj_logo.jpgCelami Rajdu jest promocja walorów krajoznawczych Roztocza Polskiego i Ukraińskiego, Lasów Janowskich Równiny Biłgorajskiej i Padołu Zamojskiego, uczczenie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, uczczenie 110 rocznicy powstania PTK PTTK oraz m. in. uczczenie 170 rocznicy urodzin i 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza, poznanie miejsc związanych z historią walk narodowo - wyzwoleńczych, a także popularyzacja turystyki przyrodniczej.

Bezpośrednim organizatorem LVII OWRP z upoważnienia Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK jest Oddział PTTK w Zamościu, a wśród współorganizatorów znaleźli się m. in. PTTK Oddział w Biłgoraju, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, Urząd Miasta Józefów, Urząd Miejski we Frampolu, Gmina Biłgoraj, Gmina Goraj, Nadleśnictwo Józefów, LGD „Ziemia Biłgorajska" w Biłgoraju, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Zespół Szkół w Goraju i Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Goraju oraz Parafia Rzymskokatolicka im. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym.

Reklama.

Do wyboru uczestnicy mają trzy trasy, pierwszą, która wyruszy z Tomaszowa Lubelskiego, drugą z Biłgoraja i trzecią z Janowa Lubelskiego. "Biłgorajska” 14-dniowa trasa liczy łącznie 283 km i jej organizatorem jest Oddział PTTK w Biłgoraju. Poprowadzi ona przez Frampol, Radecznicę, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów, Susiec, Krasnobród i Suchowolę do Zamościa. Na trasie "Janowskiej" znajdą się m. in. takie miejscowości Ziemi Biłgorajskiej jak Górecko Kościelne czy Józefów. Także trasa pierwsza "Roztoczańska" zawita do Józefowa.

Wśród uczestników są także turyści spoza Polski. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: pieszo przez roztocze   pttk biłgoraj   rajd pieszy   ogólnopolski wysokokwalifikowany rajd pieszy pttk

Zobacz także

Wymarzone wczasy za niewielkie pieniądze? To możliwe!

Dodane: 2019-07-05 12:46 - Komentarze  (0)  czytane (623)

TAGI: wymarzone wakacje, wymarzone wczasy, wakcje w ciepłych krajach, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.211.135.32

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Tłumnie na leśnych szlakach w okolicach m. in. Biłgoraja, Tereszpola, Górecka czy Zwierzyńca

Z niemal wiosennej aury, która w ten weekend zawitała do nas postanowiło skorzystać mnóstwo miłośników spacerów, pieszych wycieczek ale także rolkarze, rowerzyści czy biegacze. Na szlakach wytyczonych w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego znaleźć można cisze spokój i wolne od smogu powietrze. więcej»

Tłumnie na leśnych szlakach w okolicach m. in. Biłgoraja, Tereszpola, Górecka czy Zwierzyńca

Z niemal wiosennej aury, która w ten weekend zawitała do nas postanowiło skorzystać mnóstwo miłośników spacerów, pieszych wycieczek ale także rolkarze, rowerzyści czy biegacze. Na szlakach wytyczonych w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego znaleźć można cisze spokój i wolne od smogu powietrze. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej...

Rowerowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę (FOTO)

Zakończyła się VIII Biłgorajska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną...

Wicepremier Jacek Sasin gościł dziś w Biłgoraju. Były rozmowy o szpitalu i drogach (FOTO)

Ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem i etatowym członkiem...

Ruszają kolejne remonty dróg w Biłgoraju

W tym tygodniu w Biłgoraju przekazano placu budowy pod inwestycje...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia