Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pierwsze Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości przyznaje (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-10-05 22:37:24 (czytane: 3048)

BARR S.A., Związek Pracodawców Ziemi Lubelskiej oraz Lokalna Grupa Działania „Ziemia Biłgorajska” zorganizowali I edycję konkursu „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”. Konkurs skierowany był do przedsiębiorstw oraz rolników indywidualnych prowadzących działalność na terenie naszego Powiatu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolKonkurs „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości” miał na celu szeroko rozumianą promocję gospodarczą firm, przedsiębiorstw oraz rolników indywidualnych działających na terenie Powiatu Biłgorajskiego. To również kształtowanie pozytywnego wizerunku województwa lubelskiego i Regionu Biłgorajskiego jako dogodnego obszaru do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej. Powiat Biłgorajski, Biłgorajszczyzna przedsiębiorczością stoi. Mamy mnóstwo mikro i małych firm, mamy także średni i duży biznes. To jak wygląda nasz Region w ogromnej mierze zależy od przedsiębiorców. Chcemy ich docenić uhonorować i stąd pomysł na konkurs - przyznaje prezes Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Mateusz Bury. Warto także przypomnieć, że od lat Biłgoraj ma jedną z najniższych stóp bezrobocia w Województwie Lubelskim.

bury_mateusz.JPG

-Należy pamiętać, że średnie i małe przedsiębiorstwa to koła zamachowe gospodarki nie tylko naszego Województwa, to 60% gospodarki całej Polski. Przedsiębiorcy chcą tylko przyjaznego państwa, przyjaznego urzędu. Oni nie maja czasu na chodzenie po urzędach. Przedsiębiorcy maja prowadzić biznes, maja być dobrymi pracodawca, z nich maja być zadowoleni pracownicy i kontrahenci - podkreśla Mariusz Filipek prezes Związku Pracodawców Ziemi Lubelskiej. Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński podkreślał, że gala towarzysząca ogłoszeniu wyników konkursu „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”, to także okazja by dodatków wsłuchać się w głosy przedsiębiorców oraz promocja przedsiębiorczości. -To święto, które pozwala docenić wkład przedsiębiorców w rozwój naszej Małej Ojczyzny - dodał Wójt Różyński.

sita_przedsiebiorczosci.JPG

Burmistrz Janusz Rosłan zauważył, iż przemiany po 89 roku Biłgoraj nie odczuł w bardzo dotkliwy sposób. -Prawie wszystkie zakłady pracy, które były głównymi pracodawcami dla biłgorajan w poprzednim systemie szybko zostały zagospodarowane przez nowych przedsiębiorczych ludzi. Zawsze Biłgoraj jak pamiętam miał naniżą stopę bezrobocia w Województwie, tak jest i dzisiaj. Gala jest okazją by przedsiębiorcom podziękować, dzięki tym dobrom, które oni wypracowują powstają inwestycje. Miasto Biłgoraj opracowało Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, w którym ponad 60 ha jest przeznaczonych pod nowe inwestycje. Miejmy nadzieję, że pokazując iż w Biłgoraju jest dobry klimat do inwestowania, uda nam się znaleźć inwestorów, którzy zechcą inwestować na tych terenach - podkreśla Janusz Rosłan.

sita_przedsiebiorczosci_.JPG

W wyniku konkursu wyłonieni zostaną laureaci i wyróżnieni w pięciu kategoriach: „Firma”, „Młoda Firma”, „Produkt/Usługa”, „Gospodarstwo Rolne” oraz „Ambasador Ziemi Biłgorajskiej”. W kategorii "Firma" zwyciężyła firma BK Siatmet Bogdan Koper, w kategorii „Młoda Firma” "Biłgorajskie Sta Przedsiębiorczości" otrzymała firma Niko Trans Sp. z o. o. W kategorii "Produkt/Usługa" wyróżniona została Firma "Black Red White", gospodarstwo rolne Tomasza Spustka zwyciężyło w kategorii „Gospodarstwo Rolne”, a „Ambasador Ziemi Biłgorajskiej” został Zakład Mięsny Wasąg Sp. j.

maciej_orlos.JPG

Galę potwierdziło przybyciem blisko 150 osób - przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego różnych szczebli, organizacji pozarządowych a zwłaszcza przedsiębiorców, a poprowadził ją Maciej Orłoś.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 70

Tagi: biłgorajskie sita przedsiębiorczości   przedsiębiorczość biłgoraj   biznes   gala przedsiębiorczości

Zobacz także

Google internetowe rewolucje

Dodane: 2019-03-14 14:10 - Komentarze  (2)  czytane (1158)

TAGI: google biłgoraj, internetwe rewolucje, wizytówka google, szkolenie googleKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.88.156.58

s (2018-10-07 09:04:33)

Może gdyby to się odbyło po wyborach uwierzyłabym w ta galę.... Panowie przedsiębiorcy- zostaliscie wykorzystani do bieżącej polityki. Wszystkim naszym przedsiębiorcom gratuluję sukcesów.

(2018-10-06 20:02:49)

Wygląda to na reaktywację stowarzyszenia, które funkcjonowało przy BARR , tworzone pod koniec XX wieku,niektórzy ci sami tutaj.

haha (2018-10-06 14:14:54)

sama lewica i totalna na "gali"

jakoś Dechnika nikt nie (2018-10-06 13:19:53)

broni (a dokładnie pomnika). Bo to dzięki niemu powstała MEWA , BZNS BPiD ale możesz przyznać nagrodę pani z nadstawnej co zbierała podpisy przeciwko filmowi KLER chociaż za komuny zdobyła wykształcenie. A jeśli chodzi o MEWĘ i BZNS PBID to rozsprzedała ją SOLIDARNOŚĆ (taki związek ludzi wychowanych w staliniźmie i teologi Breżniewa nazywany opozycją) .Macie rację głosujemy na "JEZUSKA" tyle razy był ukrzyżowany , ukrzyżujemy go jeszcze raz teraz politycznie.

(2018-10-06 10:27:01)

Jan idz się prześpij bo coś masz złego pod sufitem!

Jan (2018-10-06 06:32:36)

Rosłan do zmiany. Wystarczy tych 16 lat. Za Oleszczaka powstawały firmy a teraz stagnacja od lat.

Bis (2018-10-05 23:55:04)

Co ten burmistrz gada ze mewa która zatrudniają parę tysięcy ludzi czy PBiD kolejne parę tysięcy że szybko zostały zagospodarowane... tylko gdzie są te tysiące pracowników? zagranicą. A po drugie u nas bez układów nikt przedsiębiorca nie zostanie co widać po zdjęciach, większości lewica na gali

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan. więcej»

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę 26 maja

W niedzielę lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

76. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Mieszkańcy Gminy Łukowa i Powiatu Biłgorajskiego uczcili ofiary...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia