Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pieniądze na promocję Roztocza. Organizacje mogą dostać do 10 tys. zł (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-24 16:05:44 (czytane: 1418)

Do 10 tys. zł może jednorazowo otrzymać młoda organizacja pozarządowa na promocję Roztocza, jego kultury i tradycji. Wszystko w ramach projektu Obywatelskie Roztocze realizowanego przez Euroregion Roztocze. Dziś odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami KGW, stowarzyszeń, fundacje i grupy nieformalnych.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajobywatelskie_roztocze__2_.JPG

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i wzięło w nich udział około 50 osób. Zebranych powitał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, a o projekcie mówił i na pytania uczestników odpowiadał Jarosław Joniec, dyrektor biura Euroregionu Roztocze. Projekt ”Obywatelskie Roztocze. Działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza” jest finansowany z krajowych środków publicznych pochodzących z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2021 - 2030 w ramach zadania publicznego.

jaroslaw_joniec.JPG

-Operatorem projektu jesteśmy my, czyli Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Roztocze, do którego należy także powiat biłgorajski. Projekt dotyczy udzielenia wsparcia młodym stażem organizacjom społecznym oraz grupom nieformalnym. Podstawowym narzędziem wsparcia będą mikrodotacje, natomiast narzędziami wspomagającymi szkolenia oraz warsztaty dla potencjalnych beneficjentów programu grantowego. Dziś w Biłgoraju chcieliśmy bliżej zapoznać potencjalnych beneficjantów z założenimi programu i odpowiedzieć na pytania i wątpliwości. W tym roku wnioski są przyjmowane do 30 września. Wiemy, że czasu jest nie wiele, ale wnioski są tak proste, że wystarczy pomysł a formalności zajmą chwilę - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Jarosław Joniec.

monika_krawczyk.JPG

-Każda z organizacji może uzyskać dofinansowanie do 10 tys. zł w każdej z edycji konkursu. Edycje będą trzy, pierwsza w tym roku, kolejna w roku przyszłym i trzecia w roku 2023. By aplikować o środki należy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej obywateskieroztocze.pl, wniosek jest prosty i czytelny. Naszym główną myślą było to aby pomysł połączony z edukacją był gwarantem sukcesu. Dlatego prowadzimy szkolenia, mające na celu profesjonalizację organizacji społecznych i grup nieformalnych. Więcej informacji uzyskać można na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z nami bezpośrednio. Na stronie internetowej jest także dostępny regułami - Monika Krawczyk, koordynator projektu "Obywatelskie Roztocze".

obywatelskie_roztocze.JPG

W spotkaniu uczestniczyło około 50 reprezentantów organizacji pozarządowych. Wśród obecnych był Marcin Polowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Piątka" przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. -Myślę, że ten projekt stwarza ogromne możliwości do tego by realizować pomysły zarówno dla większych jak i mniejszych stowarzyszeń i organizacji z terenu naszego powiatu. Nie od dziś wiadomo, że wiele stowarzyszeń ma doskonałe pomysły. My tez staramy się wprowadzać w życie nasze plany i mam nadzieję że będzie to z pożytkiem dla lokalnej społeczności - podkreśla.

obywatelskie_rotocze_spotkanie.JPG

-Takie wydarzenia jak to dzisiejsze są istotne dla nas z kilku powodów. Można spotkać się w gronie działaczy organizacji pozarządowych, wymienić doświadczeniami i pomysłami. Ale także zyskać konkretną wiedzę w tym przypadku z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych. A wiadomo pieniądze na działalność są bardzo ważne, my chcemy zrobić salę dla siebie by organizować spotkania, wyposażyć kuchnię, myślimy o strojach ludowych i organizacji kolejnych imprez. W tej chwili mamy zaproszenie do Lublina by gotować na spotkaniu dla tamtejszych seniorów nasze lokalne potrawy. Więc mamy konkretne plany i poszukujemy wsparcia finansowego. Promując nasz region promujemy Roztocze - mówi Maria Kapuśniak z KGW Aleksandrów II.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 30

Tagi: obywatelskie roztocze   euroregion roztocze   granty dla organizacji pozarządowych   powiat biłgorajski

Zobacz także

Wykład profesora Mieczysława Ryby

Dodane: 2021-10-16 18:48 - Komentarze  (1)  czytane (580)

TAGI: uniwersytet powszechny, profesro mieczysław ryba, wykład, tomasz książekKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

igbo87 (2021-09-27 07:19:13)

Najlepszą reklama są zawody , na trenie roztocza , biegi rower czy wycieczki ,i sami za wszystko ludzie płaca

Andrzej S. (2021-09-26 06:51:52)

Hm.. Co zrobić z tak ogromną kwotą??

(2021-09-25 06:54:09)

Piękne Roztocze warto promować. Piękne działania mją a w tym m.in. Biblioteka w Józefowie i oczywiście RPN Zwierzyniec.

Ład (2021-09-24 19:30:09)

W czwartek zebrała się w Sejmie Komisja Finansów Publicznych. Debatowano nad Polskim Ładem. Posłowie opozycji mówili, że nie opanowali jeszcze dokumentu liczącego ponad pół tysiąca stron. Prosili o odroczenie prac. Daremnie. PiS musi ustawę uchwalić szybko, tak by nowe przepisy podatkowe obowiązywały od 2022 r. Eksperci mówią wprost o "biegunce legislacyjnej" i dają inne kraje za przykład.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wystawa grzybów w PSSE w Biłgoraju (FOTO)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju był organizatorem wystawy „Poznaj grzyby”, która otwarta była dla zwiedzających...