Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku w zmienionej formie

Dodał: red Data: 2020-07-08 12:54:03 (czytane: 2619)

Za zgodą biskupa diecezjalnego Mariana Rojka został przygotowany list, zachęcający do udziału w 38. Pieszej Zamojsko-Lubaczowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Przeczytaj i zobacz jak będzie wyglądał tegoroczne pielgrzymowanie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

List dyrektora Pieszej Zamojsko-Lubaczowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Umiłowani Siostry i Bracia,

W wielu miejscach na kartach Pisma Świętego poznajemy Pana Jezusa jako wędrowca; Tego, który nieustannie jest w drodze i naucza napotkanych ludzi. Dzisiejsza Ewangelia również ukazuje nam Jezusa, który „wyszedł z domu” nad jezioro (Mt, 13, 1) i z łodzi, poprzez przypowieść, nauczał zebrane na brzegu tłumy. Usłyszany dziś fragment o siewcy, poddaje nam do refleksji pytanie o to, jakim gruntem do przyjęcia ziarna Słowa Bożego jest moje serce? Czy sprawy dnia codziennego nie zagłuszają tego, co chce powiedzieć mi Pan Bóg? A może trafia ono w przestrzeń, która nie ma odpowiednich warunków, by wypuścić korzenie i przynieść obfity owoc?

W trwającym czasie wakacji i urlopów doskonałą okazją do oderwania się od codziennych zajęć i stworzenia warunków do umocnienia swojej relacji z Panem Bogiem będzie 38. Piesza Zamojsko-Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę. I choć ze względu na pandemię koronawirusa będzie ona miała charakter symboliczny i przebiegać będzie zupełnie inaczej niż dotąd, serdecznie zapraszam, by wziąć w niej udział.

Przeżywamy wyjątkowy i trudny czas, z którym każdy musi się zmierzyć. W sercu panuje niepokój, a w głowie rodzą się pytania, na które czasem ciężko znaleźć odpowiedź. Chcemy uspokajać nasze serca i szukać pomocy w Eucharystii. Dlatego podczas naszej wędrówki będziemy jeszcze bardziej odkrywać tajemnicę Eucharystii, która daje życie. W rozważaniach tych będzie nam pomagał ojciec duchowny pielgrzymki, którym w tym roku jest ks. Krystian Malec.

Na początku czerwca br. zostały wydane wskazania Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie organizacji pieszych pielgrzymek. Znalazły się w nich bardzo restrykcyjne przepisy odnośnie ochrony zdrowia pielgrzymów, warunków zakwaterowania, wyżywienia, warunków sanitarnych i  higienicznych. Wychodząc naprzeciw tym zaleceniom oraz uwzględniając nasze możliwości, po konsultacji z przewodnikami grup, kwatermistrzami, Główną Służbą Porządkową, a przede wszystkim za zgodą księdza biskupa Mariana Rojka, została podjęta decyzja, że w tym roku Piesza Pielgrzymka wyruszy z naszej diecezji w formie sztafety. Uczestnik będzie mógł włączyć się w część pielgrzymki i przebyć fragment drogi na Jasną Górę.

W tym roku pielgrzymować będziemy w terminie od 2 do 13 sierpnia. Każda grupa będzie miała wyznaczony dzień pielgrzymowania, który rozpocznie się Mszą św. rano w miejscu wyjścia, a zakończy Apelem Jasnogórskim w miejscu dojścia, po czym pielgrzymi środkami transportu wrócą do swoich domów na nocleg. Następnego dnia kolejna grupa rozpocznie wędrówkę od miejsca, gdzie zostało zakończone pielgrzymowanie dnia poprzedniego i rozpocznie swój etap Mszą św. W ten sposób każda grupa będzie pielgrzymować przez kilka dni:

Grupa św. Tomasza (Zamojska) pielgrzymować będzie 2, 5 i 10 sierpnia,
Grupa św. Wojciecha (Hrubieszowska) – 3, 6 i 11 sierpnia,
Grupa bł. ks. Jerzego Popiełuszki (Biłgorajska) – 4, 7 i 12 sierpnia,
Grupa św. Józefa (Tomaszowska) pielgrzymować będzie tradycyjnie przez pierwsze trzy dni (2 - 4 sierpnia) własną trasą do Harasiuk, a ponadto w dniach 8 i 13 sierpnia,
Grupa św. Stanisława (Lubaczowska) przez pierwsze cztery dni przejdzie własną trasą do Niska oraz włączy się w pielgrzymkową sztafetę 9 sierpnia.

Dojście pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 13 sierpnia w godzinach popołudniowych. Zakończy ją wspólna Msza św. i Apel Jasnogórski.

Każdy pątnik uczestniczy w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Powinien samodzielnie zaopatrzyć się w wyżywienie oraz środki do dezynfekcji. Codziennie przed wyjazdem na szlak, pielgrzymi będą mieli mierzoną temperaturę. Szczegółowy regulamin pielgrzymki dostępny jest na stronie www.pielgrzymka.info

piesza_pielgrzymka.JPG

Zapisy na pielgrzymkę w tym roku przyjmują tylko księża przewodnicy poszczególnych grup, a termin zapisów upływa 28 lipca. Grupę Bł. ks. Jerzego (Biłgorajską) poprowadzi ks. Mateusz Januszewski z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Grupę św. Wojciecha (Hrubieszowską) – ks. Michał Efner z parafii w Strzyżowie. Z Lubaczowa wyruszy grupa św. Stanisława, którą poprowadzą: ks. Mateusz Maksim z parafii w Krowicy, ks. Rafał Łukiewicz z parafii w Starym Dzikowie i ks. Roman Karpowicz z parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Pielgrzymów z grupy św. Józefa poprowadzi ks. Łukasz Malec z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim, a zamojską grupę (św. Tomasza) ks. Maciej Banach z parafii katedralnej.

Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł plus cena przejazdu autokarem. Maksymalna ilość osób w grupie w danym dniu to 30. W pielgrzymce mogą wziąć udział TYLKO zapisane osoby (nie ma możliwości zapisywania się w czasie drogi). Jeśli dla kogoś zabraknie miejsca lub z różnych przyczyn nie będzie mógł pielgrzymować, będzie miał możliwość dołączenia do Grupy Duchowej.

Na stronie internetowej pielgrzymki oraz diecezji, a także u przewodników grup i w parafiach są do pobrania formularze, poprzez które można zadeklarować uczestnictwo w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Znajduje się tam miejsce na intencje, które będą polecane w czasie drogi w modlitwie. Wypełnioną Kartę Pielgrzyma Duchowego należy dostarczyć do 27 lipca do księdza proboszcza, przewodnika grupy lub przesłać mailowo na adres grupaduchowa@pielgrzymka.info. Dla osób, które będą pielgrzymować w ten sposób, przewidziane jest Studio Pielgrzymkowe w Katolickim Radiu Zamość. Będzie w nim można usłyszeć codzienne konferencje ojca duchownego, relacje z trasy pielgrzymki oraz Apel Jasnogórski.

Tegoroczna pielgrzymka w znacznym stopniu będzie różniła się od tych, do których przez lata przywykliśmy. Wiele rzeczy, ze względu na epidemię, przebiegać będzie zupełnie inaczej niż dotąd. Od wszystkich zaangażowanych w pielgrzymkę: uczestników, pielgrzymów duchowych i  organizatorów będzie ona wymagać dostosowania się do obowiązujących przepisów. To niezwykle ważne, abyśmy byli odpowiedzialni za siebie nawzajem i respektowali wszelkie zalecenia. Niech wzorem pokory i posłuszeństwa będzie dla nas Maryja, do której będziemy podążać. W czasie drogi i przed obliczem Pani Jasnogórskiej wypraszać będziemy łaskę ustania epidemii w naszej ojczyźnie i na całym świecie, a także wszystkie intencje polecane przez pielgrzymów duchowych.

Wierzę, że nasze diecezjalne pielgrzymowanie w tym roku, pomimo różnych przeszkód i obostrzeń przyniesie obfity plon łask wszystkim uczestnikom, duchowym pielgrzymom, naszych parafiom i całej diecezji. Serdecznie zapraszam do wspólnego wędrowania na Jasną Górę.

ks. Marek Mazurek
Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę

Tagi: piesza pielgrzymka na jasną górę   pielgrzmka zamojsko - lubaczowska   pielgrzymka do częstochowy   pielgrzymi biłgoraj

Zobacz także

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

Dodane: 2020-08-12 14:45 - Komentarze  (1)  czytane (544)

TAGI: odpust strażacki, osuchy, gmina łukowa, strażacy ospKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.245.48

Konfederata (2020-07-10 08:38:52)

Dalej wierzcie w PiS i Covid .... Pis niby taki sprzymierzeniec kościoła a widać co się dzieje. Jak bardzo komuną bije i bolszewizmem . Zamykali kościoły teraz niszczą pielgrzymki ludzie otwórzcie oczy nie dajcie się mamić ich obietnicami pustymi. Niszczą nasz kraj niszczą naszą Wiarę. Ale na szczęście kiedyś ich Bóg za to rozliczy a historia osądzi. Z Panem Bogiem

(2020-07-08 20:12:40)

Bez maseczek? Blisko siebie, a wirus w zasięgu. W Biłgoraju niestety nie podaje się faktycznych wyników o zakażonych. Dowiadujemy się o tym, tak więc udawanie, że Biłgoraja koronawirus nie dotyczy jest błędem.

pielgrzym (2020-07-08 13:30:17)

Komuna nie wykończyła pielgrzymek a Szumowskiemu się udało!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce. W naszym województwie aż 20

Szanowni Państwo, na bieżąco publikujemy najnowsze, aktualne i sprawdzone informacje na temat sytuacji wywołanej przez koronawirusa...