Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pielgrzymi ruszyli do janowskiego sanktuarium (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-07 09:38:55 (czytane: 3848)

Z Biłgoraja wyruszyła, tradycyjna doroczna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim. Początek szczególnego kultu Maryi w Janowie Lubelskim sięga pierwszej połowy XVII wieku, kiedy to miały miejsce pierwsze objawienia i uzdrowienia.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSzczególnym kultem otoczony jest cudowny wizerunek Najświętszej Maryi Panny, który w janowskiej świątyni, umieszczony został ponad trzysta lat temu. Obraz Madonny zwanej Łaskawą i Różańcową wykonany został w połowie XVII wieku na wzór słynnego wizerunku Matki Bożej Śnieżnej z kościoła Santa Maria Maggiore w Rzymie. Już od blisko 40 lat z biłgorajskiej parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Pątniczy szlak prowadzi z miasta nad Łada przez Gromadę, Korytków Duży, Frampol i Dzwolę. W Dzwoli do grupy pątników dołączają pielgrzymi z Goraja.

-Ta pielgrzymka ma swą bogatą historię i jest tradycją Ziemi Biłgorajskiej. Rok rocznie od kilkudziesięciu lat - za wyjątkiem roku ubiegłego, kiedy uniemożliwiła pielgrzymowanie pandemia, tłumie wierni pieszo zmierzają do janowskiej Matki. Pamiętam taki rok, kiedy pielgrzymowanie wypadło w niedzielę, pielgrzymowało ponad 1 200 osób. Także na trasie dołączają się kolejni pątnicy. To bardzo ważne wydarzenie dla naszej parafii, bo pielgrzymka do Matki Bożej gromadzi w trudzie drogi, tych którzy przez wstawiennictwo Najlepszej z Matek chcą oddać cześć i chwałę Bogu. Ta pielgrzymka obok owoców duchowych dla samych pątników, jest także darem dla nas wszystkich, bo pielgrzymi niosą z sobą także intencje całej naszej wspólnoty - mówi ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju.

pielgrzymka_do_janowa_lubelskiego.JPG

-Każdy z nas wyrusza ze swego domu z jakąś konkretną intencją. Podejmujemy trud drogi by swym poświęceniem prosić Boga o Jego łaski i dziękować za to, co już otrzymaliśmy i czym żyjemy. Matka Boża - jak widzimy to w historii zbawienia, jest Tą, która nas nie opuszcza i wyprasza nam to, co jest potrzebne. Pan Bóg wysłuchuje wszystkie nasze prośby i modlitwy, jednak jego działanie jest tak prowadzone by zawsze było z korzyścią dla naszego zbawienia, stąd nam może się wydawać, że nasze prośby zanoszone do Boga nie są wysłuchiwane, bo nie spełniają się od razu. Pan Bóg uczy nas cierpliwości i kroczenia swoimi drogami. Właśnie obrazem tego jest pielgrzymka - dodaje ks. Paweł Kostrubiec, wikariusz parafii Trójcy Przenajświętszej, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju, przewodnik pielgrzymki.

Z konkretnymi intencjami na pątniczy szlak wyruszyła pani Maria. -Uczestnicząc w pielgrzymce, wypraszam konkretne łaski dla rodziny. Mam pewne problemy, pewnie jak każdy i chcę prosić Boga o pomoc w ich rozwiązaniu. Mój mąż nadużywa alkoholu, dzieci odsunęły się od Kościoła. Ja jako matka chcę to wszystko wziąć na swe barki i zamieć najlepszej z Matek, by ona przedstawiła je Swojemu Synowi - przyznaje. Wraz z pątnikami, pielgrzymuje ks. Marek Mazurek dyrektor Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 46

Tagi: pielgrzymka do janowa lubelskiego   piesza pielgrzymka   biłgoraj   parafia wniebowzięcia najświęteszej marii panny w

Zobacz także

Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca (FOTO)

Dodane: 2021-10-16 22:05 - Komentarze  (9)  czytane (1417)

TAGI: diecezjalny dzień skupienia, wspólnota przyjaciół oblubieńca, sankturium św. marii magdaleny, biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Grzegorz z Chetyna (2021-09-07 19:08:11)

Może nie wszyscy wiedzą, ale w Biłgoraju też mamy sanktuarium!!!

(2021-09-07 18:32:43)

w każdym zakładzie brakuje rąk do pracy a wy spacerujcie dalej przecież nasze państwo wam da

(2021-09-07 17:58:03)

Nie czarujmy się każda władza na świecie ma swoje przywileje, nie istnieje bowiem kraj bez nadużyć władzy wobec obywateli lub wobec systemu politycznego. Z gruntu rzeczy politycy kłamią, kradną i z tego procederu żyją kosztem społeczeństw nawet jeśli te procedery dzieją się pod stołem w mniejszej skali, lub w politycznych gabinetach a wszyscy wokoło mają piękny obraz dojrzałej demokracji.
Widzimy ten stan rzeczy choćby w zachodniej Europie czy też samej unii Europejskiej, która stała się tym samym czym dla Polski była sowiecka niewola i RWPG. Elity Eurokołchozu same narzucają krajom Europy kreowane przez siebie prawo a przecież nikt z wyborców w bezpośrednich demokratycznych wyborach nie wybierał tych ludzi do sprawowania władzy i dyktatu nad narodami Europy.

W przypadku Polski i post PRL-owskiego układu III RP przywileje władzy osiągnęły stan krytyczny, który niszczy państwo Polskie od środka.
W brew pozorom problem nie dotyczy jedynie władzy sądowniczej czy systemu sprawiedliwości. Chore jest całe państwo od samorządów, aż po władzę wykonawczą. Trwa walka o władzę a dla wielu postkomunistycznych i neoliberalnych elit III RP nie liczy się ani Polska ani jej podmiotowość. W samorządach rządzą wieloletnie kliki i gangi władzy nie do ruszenia. Towarzyszy temu procederowi armia usłużnych prawników sędziów na telefon i przedstawiciele władzy sądowniczej. Tą sytuacje skrzętnie wykorzystują wrogowie Polski tacy jak Rosja i Niemcy. W Polsce finansowane są często z Niemieckich pieniędzy anty-Polskie partie i ugrupowania, patrz platforma obywatelska, których celem jest zlecona przez ich mocodawców działalność na rzecz rozbioru państwa.

Dlatego trudno doszukać się jakiej kolwiek pozytywnej oceny społecznej, iż Polskie państwo jest sprawiedliwe dla wszystkich. Państwo jest słabe i bezsilne wobec ataków od wewnątrz i z zewnątrz. Trwa totalna wojna, której celem jest zachowanie układu III RP.
Przeciętny Kowalski jest bezsilny wobec tej machiny urzędniczo prawniczej z sędziowską kastą na usługach systemu gwarantowania bezkarności władzy. Wszelkiej maści zdrajcy i targowica łamie prawo dokonuje przestępstw, które w normalnej sytuacji stawiałyby takiego polityka, sędziego, posła, senatora, prokuratora, prawnika czy prezydenta miasta przed sprawiedliwym sądem lub trybunałem stanu. Rzecz jednak w tym, że sądzi wszystkich ten sam skorumpowany i zgniły system władzy, który do dziś dnia nie został rozliczony z komunistycznych zbrodni. Nietykalna kasta żyje i działa w najlepsze na szkodę Polski. Armia płatnych zdrajców donosi na Polskę lewicowym władcom Niemieckiej unii Europejskiej.

Pamiętajmy, że Polska w wyniku zachowania władzy przez komunistyczne elity nie rozliczyła i nie odcięła hydry PRL-owskiego systemu władzy od tak zwanego koryta. Nic się nie stało ani jeśli chodzi o czerwonych oprawców ani jeśli mamy na myśli ich politycznych zwierzchników. Sprawiedliwość nie dosięgnęła katów narodu Polskiego a ludzie, którzy służyli PRL-owskiej machinie otrzymali przywileje i wysokie apanaże. Ci ludzie przez lata byli i są nadal chronieni przez co najmniej jedną z 3 władz w Polsce! Układ hańby próbował ukazać premier Jan Olszewski, ale wszyscy pamiętamy czym się to skończyło podczas tak zwanej “Nocnej Zmiany”, czyli zorganizowanego przez L. Wałęsę, D. Tuska. L Moczulskiego, Pawlaka i Niesiołowskiego zamachu stanu.

Trzeba również pamiętać, iż władza ludowa skrzętnie ukrywała i nadal ukrywa prawdę o swoich zbrodniach wobec narodu Polskiego.
Wiele tajnych archiwów zniszczono. Wiele nadal ukrywanych jest w czeluściach byłych aparatczyków PZPR i systemu bezpieki.

Zdrada jaka dokonała się w Magdalence i podczas okrągłostołowego układu była i jest nadal przyczyną i bezpośrednim skutkiem dzisiejszej sytuacji politycznej w kraju.
Te skutki i głębokie wynaturzenia władzy dotyczą trójpodziału władzy w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem władzy sądowniczej i wykonawczej. Skupię się na ostatnim dwudziestoleciu, gdzie układ z Magdalenki i tak zwanego okrągłego stołu musiał zapewnić sobie zachowanie kontroli władzy a co za tym idzie nabytych przywileji nie zależnie od sprawującej w Polsce władzy i układu. Aby to zrozumieć trzeba cofnąć się w czasie do momentu gdy komuniści w Polsce zdając sobie sprawę z ich bankructwa i upadku ZSRR jako hegemona doszli do wniosku, iż opłaca im się zachować władzę poprzez przekształcenie własnych zbrodniczych elit w układ z idącą na tę współpracę częścią elit ówczesnej Solidarności.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, spotkał się z władzami samorządowymi - w ramach...