Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pieczęć Boga

Dodał: red Data: 2020-05-31 08:52:15 (czytane: 1344)

Kiedy celebrujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy, możemy czuć się trochę jak uczniowie Jana, których apostoł Paweł spotkał podczas swojej podróży misyjnej do Efezu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20,19 - 23):
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

zeslanie_ducha_swietego.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Kiedy celebrujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy, możemy czuć się trochę jak uczniowie Jana, których apostoł Paweł spotkał podczas swojej podróży misyjnej do Efezu. Gdy zapytał ich, czy już otrzymali Ducha Świętego, odpowiedzieli: „Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty”. Nie trwali w imieniu Ojca i Syna przez Ducha Świętego, gdyż nie byli chrzczeni imię Trójcy Świętej, ale tylko w chrzcie pokuty ogłoszonym przez poprzednika Jezusa, proroka Jana Chrzciciela. Chociaż wierzymy i jesteśmy ochrzczeni, a przede wszystkim posiadamy tę wyjątkową Pieczęć, niewiele wiemy o Duchu Świętym.

Pięćdziesiąt dni po Wielkanocy Duch Święty zstąpił pod znakiem języków jakby ognia i uderzeniem gwałtownego wiatru napełnił cały dom, w którym przebywali uczniowie, zgromadzeni na modlitwie. Wśród nich była Maryja, Matka Jezusa. W szczególny sposób modliła się o obiecane wsparcie Pocieszyciela. Pytanie, kim naprawdę jest Duch Święty, pozostaje tajemnicą naszej wiary. Tak, wyznajemy Go jako Trzecią Boską Osobę, jako oddech miłości między Ojcem i Synem, jako Dawcę Życia, Który odnawia oblicze ziemi i napełnia nas swoją miłością i łaską.

Czytaj także: Czuwanie przez Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (FOTO)

Jego działanie jest również tajemnicze: tchnie tam, gdzie chce. Odczuwa się Go tam, gdzie nikt nie oczekuje od Ducha Świętego działania. Tworzy pokój i jedność. To Duch Prawdy, Który podtrzymuje Kościół w wierze i miłości. W większości przypadków nie jesteśmy świadomi, że Duch Święty nas prowadzi i oświeca, a jednak On działa. W tym sensie jest tak naprawdę „nieznanym Bogiem”.

Apostołowie „ze strachu przed Żydami”, zgromadzili się za zamkniętymi drzwiami. Byli tak zaniepokojeni i przestraszeni wydarzeniami dotyczącymi śmierci Jezusa na krzyżu, że prawie nie odważyli się pójść między ludzi. Byli zbyt przytłoczeni strachem, że z nimi może stać się tak samo jak z ich Panem i Mistrzem. Taka była ich sytuacja przed spotkaniem zmartwychwstałego Pana.

Czytaj także: Biskup znosi dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy świętej

Chrześcijanie także potrzebują przezwyciężać tę negatywną rzeczywistość. Przez wiarę i święty chrzest należy do Chrystusa i do Jego Kościoła. Duch Święty jest dany każdemu, kto wierzy. A potem apostoł Paweł natychmiast opisuje różnorodny „owoc ducha”: „Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc”.

W Duchu Świętym uczestniczymy w nowym życiu w komunii z Bogiem. On napełnia nasze serce wyjątkową, wręcz nieziemską radością. Czy iluzją jest wyobrażanie sobie, że Bóg Duch Święty rozpala również nasze serca swoją miłością i pozwala nam z radością świadczyć o naszej wierze? W rzeczywistości powinien to być normalny przypadek chrześcijański: ochrzczeni i opieczętowani Duchem Świętym chrześcijanie z radością słuchają słowa Bożego, starają się urzeczywistnić tę wiarę w życiu i mieć mocną i niezachwianą nadzieję w tej wierze nawet w obliczu śmierci. Zostanie nam to również przekazane, jeśli zaakceptujemy tylko łaski Boże, które On nam daje w Duchu Świętym za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: zesłanie ducha świętego   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   uroczystość

Zobacz także

Cierpliwość w budowaniu Królestwa

Dodane: 2021-06-12 21:50 - Komentarze  (0)  czytane (262)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.50.173

dzisiaj przyszła moja (2020-05-31 17:34:54)

teściowa na obiad takiego ducha świętego to w życiu nie widziałem. nawet ludzkim głosem przemówiła

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Polonez na 80 par na placu za biłgorajskim ratuszem

Boże Ciało

Koncert akordeonowy w Soli

Miliony złotych w uśpionych bonach turystycznych

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...