Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pełne życie w miłości

Dodał: red Data: 2019-06-23 08:16:03 (czytane: 1032)

Jesteśmy „umysłem w ciele", w którym ciało jest przemijające i śmiertelne, ale dusza jest niezniszczalna i nieśmiertelna. Ten cały człowiek ciała i duszy jest stworzony i miłowany przez Boga. Jesteśmy stworzeni na obraz Boga i mamy wysublimowany charakter, który nas wyróżnia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 9, 18 - 24):
Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: ”Za kogo uważają Mnie tłumy?”.
Oni odpowiedzieli: ”Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał”.
Zapytał ich: ”A wy, za kogo Mnie uważacie ?”. Piotr odpowiedział: ”Za Mesjasza Bożego”. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: ”Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie”.
Potem mówił do wszystkich: ”Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”.

msza_swieta.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Dzisiaj Chrystus w Ewangelii wypowiada trochę dziwne słowa - „kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”. Oczywiście, przede wszystkim myślimy tutaj o życiu fizycznym, zachowaniu i zdrowiu naszego ciała, dzięki któremu możemy być skuteczni tutaj na ziemi. Ludzkie ciało nie jest prostym materialnym zlepkiem funkcjonalnych jednostkowych elementów biologicznych. Nie jesteśmy po prostu „bardziej zorganizowanymi zwierzętami” w naszej cielesności, ale jesteśmy istotami ludzkimi - obdarzonymi ciałem, które jest kształtowane i ożywione przez duszę. Jesteśmy „umysłem w ciele", w którym ciało jest przemijające i śmiertelne, ale dusza jest niezniszczalna i nieśmiertelna. Ten cały człowiek ciała i duszy jest stworzony i miłowany przez Boga. Jesteśmy stworzeni na obraz Boga i mamy wysublimowany charakter, który nas wyróżnia.

I oczywiście Ewangelia pozostaje bardzo aktualna, mimo że należy dźwigać krzyż w pełnym samozaparciu, a to przesłanie nigdy nie było popularne. Prawdziwe oddanie miłości w jedności z Jezusem Chrystusem, Odkupicielem, daje światu bardziej ludzką twarz. To praktyczna ścieżka, którą każdy może spróbować na sobie. Jeśli nie chcesz ryzykować, nie będziesz w stanie pójść tą drogą. Chodzi bowiem o pełne wykorzystanie życia w miłości Chrystusa i innych ludzi.
W takich lub podobnych słowach nasz Pan Jezus Chrystus tworzy jakby program przeciwny obietnicom i pokusom tego świata. Wielu tak myśli: tu na ziemi jesteś tylko kimś, jeśli najpierw pomyślisz o sobie i wtedy już zwyciężyłeś. Każdy jest najbliżej swoich spraw. Spójrz na siebie i nie przejmuj się innymi. I tak dalej. Egoizm staje się programem. W wyniku takiego poglądu wielu ludzi dąży do tego, co uważają za najważniejsze: pieniądze, władzę, sławę i wpływy, radość i przygodę. Pytanie brzmi, po pierwsze, czy człowiek osiąga to wszystko, a po drugie, czy jest wtedy naprawdę szczęśliwy? Jeśli uważnie obserwujemy wydarzenia w życiu, będziemy musieli powiedzieć: Nie! Egoizm jest rzeczywiście złym doradcą, a ktokolwiek myśli tylko o sobie i nie ma serca dla innych, sam w końcu jest biednym „nic nie posiadającym”. Jest śmiertelnie nieszczęśliwy. Kto chce w ten sposób uratować swoje życie, straci je. Jak prawdziwe są słowa Pana.

Kiedy Jezus Chrystus umarł na krzyżu i zmartwychwstał, a po swoim Wniebowstąpieniu posłał Ducha Świętego, wtedy Piotr wyszedł i przemówił do zgromadzonego tłumu. Pokazał im, że przez swoich przywódców religijnych i politycznych zabili Jezusa, Który był całkowicie bez winy, ale którego Bóg poświadczył jako Pana i Mesjasza. Mowa dotknęła ich serca, dlatego wstrząśnięci byli gotowi do pokuty. Wielu zostało ochrzczonych i otrzymało przebaczenie grzechów przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

My również doświadczyliśmy miłosierdzia Pana w obfitości. Jesteśmy ochrzczeni i poświęceni Bogu i możemy żyć jako dzieci Boże. Należymy do Chrystusa i stajemy się dziedzicami obietnicy, która ma się wypełnić w królestwie niebieskim. Czy jesteśmy tego wystarczająco świadomi? Czy staramy się żyć zgodnie z naszymi przyrzeczeniami chrzcielnymi?

Być może w naszym życiu musimy także przejść przez okres smutku. Prorok Zachariasz daje nadzieje, że kto przyjmuje Jego cierpienia i spustoszenie od Boga, a tym samym pozwala prowadzić się do pokuty i nawrócenia serca, w końcu znajduje doskonałą radość, którą może dać tylko Bóg. W ten sposób droga naśladowania Chrystusa jest drogą do zbawienia, nawet jeśli jest drogą krzyża. W miłosnym oddaniu własnego życia powinniśmy przynosić dobry owoc, który pozostaje na życie wieczne.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   religia

Zobacz także

40-lecie kościoła w Hucisku w dekanacie Biłgoraj Południe (FOTO)

Dodane: 2019-11-18 12:57 - Komentarze  (0)  czytane (528)

TAGI: parafia w hucisku, 40-lecie poświęcenia kościoła, dekanat biłgoraj południe, diecezja zamojsko - lubaczowskaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.92.168

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Deus Meus (FOTO)

Koncert zespołu Deus Meus, grająca muzykę chrześcijańską z gatunków soul, funk i reggae zakończył zorganizowany przy parafii świętego...