Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Patriotyczny wieczór w Majdanie Starym (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-09 20:46:14 (czytane: 725)

Wieczornicą patriotyczną w Majdanie Starym podsumowano wydarzenia, jakie w roku 100-lecia niepodległości Polski podejmowało w tej części naszego Powiatu. Przypomniano działania o zakresie szkolnym, ale także te które dotyczyły szerszej społeczności.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJak wyjaśnia dyrektor szkoły w Majdanie Starym, Irena Szmołda "Wieczornica" to przede wszystkim wspólnotowe międzypokoleniowego świętowanie. -To przy udziale bliskich i zaproszonych gości ma szczególny wymiar. Uczymy się nawzajem wspólnotowego świętowania i przezywania wielkich rocznic i ważnych uroczystości - dodaje.

wieczornica_majdan_stary_2018_1.JPG

-To wydarzenie to podróż "pociągiem historii" przez dzieje Polski. Nasz pociąg zatrzymuje się na różnych stacjach, są to stacje niewola, dążenia niepodległościowe, powstania narodowe, wielcy Polacy czy przystanek niepodległość - informuje współorganizatorka przedsięwzięcia, Hanna Sobaszek.

Reklama.

Mieszkańcy Majdanu Starego sa bardzo mocno związani z walką o wolność. Miejscowość ta zasłużona jest w procesie walki o suwerenność naszej Ojczyzny. Tylko w okresie II wojny światowej przyszło im zapłacić wysoką cenę za przywiązanie do tradycji i nieugiętość wpisaną w charakter Polaków. -Nie ma takiej rodziny, której nie dotknęły by represje niemieckiego okupanta, która nie straciłaby bliskich w pacyfikacji wsi, czy której bliscy nie polegli by w walkach partyzanckich - zauważa z kolei ks. Adrian Borowski.

wieczornica_majdan_stary_2018_2.JPG

Podczas wieczornicy zaprezentowały się dzieci i młodzież, prezentując wiersze i pieśni patriotyczne i niepodległościowe.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 58

Tagi: wieczornica   ajdan stary   gmina księżpol   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2018-11-16 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (540)

TAGI: koncert patriotyczny, i lo im. onz w biłgoraju, 100-lecie odzyskania niepodległości, oświata biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.75.68

Nn (2018-11-11 11:48:56)

Sam artykuł by nie wystarczył trzeba się komentarzem dowartościować cały Majdan.

Piękne (2018-11-10 07:05:15)

Oto przykład jak mała społeczność szkolna wraz z nauczycielami upamiętnia wyjątkową rocznicę w historii Ojczyzny

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia