Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Parking przy dworcu PKS w Biłgoraju oddany do użytku

Dodał: red Data: 2018-08-08 11:49:50 (czytane: 3302)

Zakończyła się budowa parkingu przy dworcu PKS w Biłgoraju oraz modernizacja nawierzchni ulicy Pocztowej. Zadanie, w całości pokryte z budżetu Miasta kosztowało niespełna 1,2 mln zł. Powstał największy w Biłgoraju parking samochodowy, który może pomieścić 130 aut. Na razie korzystanie z niego jest bezpłatne.Zakres działania inwestycji obejmował remont ulicy Pocztowej i wykonanie parkingu. -Jeśli chodzi o ulicę Pocztową to wyremontowana została jezdnia oraz wykonany plac manewrowy z 11 miejscami postojowymi i zatoką postojową dla TAXI, wykonano nowe chodniki - informuje wiceburmistrz Michał Dec.

parking_przy_pks_bilgoraj.JPG

Sam parking przy dworcu PKS, to 122 miejsca parkingowe, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych, chodniki, nasadzenia zieleni oraz zabezpieczenie miejsc na rowery. -Wykonana została także kanalizacja deszczowa, instalacja elektryczna oświetlenie, na które składa się 13 słupów z 16 oprawami typu LED, kanalizacja techniczna miejska oraz, monitoring składający się z 7 kamer z systemem zapisu cyfrowego obrazu - dodaje Dec.

Reklama.

Parking powstał na obrzeżach centrum Miasta. W jego najbliższej okolicy znajduje się dworzec PKS, miejsce przesiadkowe busów, banki, Urząd Pocztowy, Urząd Skarbowy, Wydziały Starostwa Powiatowego, ZUS, Urząd Gminy Biłgoraj czy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

parking_przy_pks_bilgoraj__2_.JPG

Na chwilę obecną korzystanie z parkingu jest bezpłatne. O tym czy wprowadzić opłaty i w jakiej wysokości, zdecyduje Rada Miasta Biłgoraj. System do ewentualnego poboru opłat jest zamontowany przy wjazdach i wyjazdach z parkingu.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: parking miejski   biłgoraj   parking przy pks   ulica pocztowa

Zobacz także

Pijany kierowca zatrzymany

Dodane: 2019-02-19 16:46 - Komentarze  (2)  czytane (1024)

TAGI: pijany kierowca, biłgoraj, policja biłgoraj, kontrole drogoweKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.222.217

(2018-08-09 19:40:19)

Proponuję, żeby wprowadzić opłaty za parkowanie w całym mieście, najwyższe za zajmowanie chodników

do Ryszard (2018-08-09 06:21:51)

Będziesz rozczarowany !
Wszyscy urzędnicy nadal będą parkować przy ul. Kościuszki. Tym samym miejsca parkingowe dla innych, którzy chcą zaparkować na chwilę aby załatwić sprawę (np. w gminie, bankomat, szybkie zakupy w SDH i.t.p) będą zajęte w godzinach od 7.00 - 15.00.
Wykonany parking powinien być BEZPŁATNY dla tych co parkują na "cały dzień" !!!

PARKOMATY powinny być przy ul. Kościuszki wówczas zostałyby wolne miejsca parkingowe dla tych co załatwiają swoje sprawy i potrzebują zaparkować na krótki czas!

Do szulera bebasa (2018-08-08 23:47:57)

Dobrze, że urząd skarbowy ma oko na ciebie i musisz płacić podatki, bo sam, dobrowolnie to raczej byś się nie zdecydował dołożyć do parkingu.

Ryszard (2018-08-08 22:19:43)

I bardzo dobrze że wprowadzą przynajmniej bedzie gdzie zaparkować jak sie przyjedzie do Biłgoraja a nie jeżdzi się 30 minut wkoło SDH i szuka się miejsca którego i tak nie ma.

Szuler z baltony (2018-08-08 22:15:44)

Jezeli jakis madrala zdecyduje sie na wprowadzenie oplat to niech mi wytlumaczy dlaczego jako obywatel Panstwa Polskiego mam płacić za korzystanie z parkingu który defacto zostal wybudowany za panstwowe czyli moje pieniadze i na panstwowym czyli moim gruncie ? Jest to wlasnosc każdego obywatela naszego kraju dlatego kazdy z nas ma prawo z tego bezplatnie korzystać.

Do szulera (2018-08-08 21:50:33)

Skoro ktoś jedzie do biszczy i płaci za parking na zalewem, który został wybudowany za środki budżetowe lub jedziesz do innego większego miasta np szpital a i płacisz za parking który został wybudowany za państwowe pieniądze. Taki sam jest powód wprowadzenia opłaty na tym parkingu, koszty utrzymania, parking nie musi generować zysku, wystarczy jak na siebie zarobi na zero.

Szuler z baltony (2018-08-08 20:46:42)

Jezeli jakis madrala zdecyduje sie na wprowadzenie oplat to niech mi wytlumaczy dlaczego jako obywatel Panstwa Polskiego mam płacić za korzystanie z parkingu który defacto zostal wybudowany za panstwowe czyli moje pieniadze i na panstwowym czyli moim gruncie ? Jest to wlasnosc każdego obywatela naszego kraju dlatego kazdy z nas ma prawo z tego bezplatnie korzystać.

hje, hje, hje (2018-08-08 15:06:26)

Spokojnie, spokojnie, opłaty z pewnością wprowadzą... :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia