Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pandemia w oczach młodzieży z Polski i Niemiec

Dodał: red Data: 2021-07-02 09:02:25 (czytane: 1418)

Długotrwała pandemia spowodowała, że zmieniła się nasza codzienność, ograniczone zostały kontakty społeczne. Mimo to uczniom z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju udało się nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami z Realschule am Karlsberg w Crailsheim w Niemczech. Młodzież wspólnie realizowała przez kilka miesięcy na platformie MS Teams projekt edukacyjny związany z tematyką koronawirusa COVID-19.Koordynatorami projektu po stronie polskiej była Joanna Sidor, a po stronie niemieckiej Jessika Sita. Podczas trzech polsko - niemieckich spotkań uczniowie poruszali temat zamknięcia szkół, całkowitego lockdownu oraz podróżowania podczas pandemii. Wszyscy uczniowie kształcili umiejętność argumentowania, formułowania opinii i wyrażania własnego zdania. Młodzież z Biłgoraja musiała również pokonać barierę językową oraz opanować słownictwo w języku niemieckim.

rcez.jpg

Ciekawym efektem współpracy były stworzone wspólnie prezentacje. Wielu pozytywnych wrażeń dostarczyły uczniom spotkania w wirtualnych pokojach w niewielkich grupach polsko - niemieckich, gdzie uczestnicy mogli rozmawiać na dowolne tematy. Mówiąc o korzyściach z udziału w projekcie uczniowie podkreślają: „zyskałem pewność siebie w rozmawianiu w obcym języku”, „łatwiej jest mi się wypowiadać w języku niemieckim”, „nawiązałam nowe znajomości”, „główną korzyścią jest przełamanie bariery językowej”.

rcez_bilgoraj.jpg

Uczniom najbardziej podobały się podczas projektu: „rozmowy z Niemcami w wirtualnych pokojach”, „fajna atmosfera”, „wspólne prezentacje”, „integracja z osobami z Niemiec”. Zdaniem uczestników „koncepcja robienia spotkań online jest naprawdę dobra, ponieważ pomimo wirusa mogliśmy w jakimś stopniu doświadczyć innego języka nie wychodząc z domu”. Mimo że projekt już się zakończył, dzięki aktywności w mediach społecznościowych, uczniowie pozostają ze sobą w stałym kontakcie.

/Joanna Sidor/

Reklama.

Tagi: pandemia   rcez biłgoraj   oświata biłgoraj   regionalne centrum edukacji zawodowej

Zobacz także

W biłgorajskiej Piątce powstała strefa relaksu i kreatywności

Dodane: 2021-09-17 15:32 - Komentarze  (1)  czytane (585)

TAGI: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, kącik relaksu i kretywności, oświata biłgoraj, strefa relaksuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.16.13

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia