Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pamiętamy o zmarłych bohaterach

Dodał: red Data: 2019-10-31 10:09:48 (czytane: 1264)

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju przystąpiła do tegorocznej akcji „Szkoła pamięta”. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia, którego inicjatorem jest Minister Edukacji, uczniowie oddziałów zerowych oraz klasy 5e wraz z wychowawcami, udali się na cmentarz przy ulicy Lubelskiej, by posprzątać groby nieznanych żołnierzy - bezimiennych bohaterów walk o wolność Polski.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego, zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci w piątkowe przedpołudnie udali się na cmentarz przy ulicy Lubelskiej. Porządkowali groby nieznanych żołnierzy, usuwając z nich zalegające liście i drobne gałęzie. Młodzież postanowiła w ten sposób uczcić pamięć poległych bohaterów, mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Prace porządkowe poprzedziła, przeprowadzona przez wychowawców, krótka prelekcja historyczna dotycząca znajdujących się na cmentarzu mogił z okresu I i II wojny światowej oraz organizacji wojskowych i partyzanckich w Biłgoraju. Finałem pracy uczniów było zapalenie zniczy na posprzątanych grobach.

bilgoraj_szkola_pamieta__1_.jpg

To nie jedyne działania, które zostały podjęte przez SP 5 w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Wcześniej odbyły się m.in. wycieczki edukacyjne. Uczniowie odwiedzili miejsca pamięci narodowej w naszym regionie, zlokalizowane m.in. w Krasnobrodzie, Zwierzyńcu, Osuchach i Józefowie. Akcja „Szkoła pamięta” została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających postaci i wydarzenia szczególnie ważne dla społeczności lokalnych.

bilgoraj_szkola_pamieta__2_.jpg

-Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań - napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Wg. szacunków Ministerstwa Edukacji w akcji „Szkoła pamięta” wzięło udział ponad 10.000 szkół i przedszkoli z całej Polski.

/Mariusz Polowy/

Tagi: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   szkoła pamięta   oświata biłgoraj   uroczystość wszytskich świętych

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (822)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia