Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pamiętamy o zmarłych bohaterach

Dodał: red Data: 2019-10-31 10:09:48 (czytane: 805)

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju przystąpiła do tegorocznej akcji „Szkoła pamięta”. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia, którego inicjatorem jest Minister Edukacji, uczniowie oddziałów zerowych oraz klasy 5e wraz z wychowawcami, udali się na cmentarz przy ulicy Lubelskiej, by posprzątać groby nieznanych żołnierzy - bezimiennych bohaterów walk o wolność Polski.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol



Reklama.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego, zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci w piątkowe przedpołudnie udali się na cmentarz przy ulicy Lubelskiej. Porządkowali groby nieznanych żołnierzy, usuwając z nich zalegające liście i drobne gałęzie. Młodzież postanowiła w ten sposób uczcić pamięć poległych bohaterów, mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Prace porządkowe poprzedziła, przeprowadzona przez wychowawców, krótka prelekcja historyczna dotycząca znajdujących się na cmentarzu mogił z okresu I i II wojny światowej oraz organizacji wojskowych i partyzanckich w Biłgoraju. Finałem pracy uczniów było zapalenie zniczy na posprzątanych grobach.

bilgoraj_szkola_pamieta__1_.jpg

To nie jedyne działania, które zostały podjęte przez SP 5 w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Wcześniej odbyły się m.in. wycieczki edukacyjne. Uczniowie odwiedzili miejsca pamięci narodowej w naszym regionie, zlokalizowane m.in. w Krasnobrodzie, Zwierzyńcu, Osuchach i Józefowie. Akcja „Szkoła pamięta” została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających postaci i wydarzenia szczególnie ważne dla społeczności lokalnych.

bilgoraj_szkola_pamieta__2_.jpg

-Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań - napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Wg. szacunków Ministerstwa Edukacji w akcji „Szkoła pamięta” wzięło udział ponad 10.000 szkół i przedszkoli z całej Polski.

/Mariusz Polowy/

Tagi: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   szkoła pamięta   oświata biłgoraj   uroczystość wszytskich świętych

Zobacz także

XXX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2019-12-07 19:07 - Komentarze  (0)  czytane (377)

TAGI: konkurs wiedzy o ziemi biłgorajskiej, pttk biłgoraj, oświata biłgoraj, historia



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.94.129.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia