Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pakt miłości

Dodał: red Data: 2020-01-19 08:36:55 (czytane: 778)

Bóg kocha nas nieskończenie i dlatego daje nam swoją łaskę. Obiecuje nam wielkie rzeczy poprzez swoją łaskę w tym życiu, zaś wieczną radość w swoim królestwie. Ci, którzy mogą uwierzyć w Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego, odkryją, że każdy dzień jest darem od Boga... - pisze ks. Sławomir Korona.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 1, 29 - 34):
Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: «Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».
Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: «Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym».
Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”.

milosc.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Ponownie powracamy do chrztu naszego Pana, który wspominaliśmy w ubiegłą niedzielę. Jan Chrzciciel oznajmia tym, którzy zostali przez niego ochrzczeni na znak pokuty i nawrócenia, że powinni słuchać Jezusa, ponieważ wyprzedza go i był przed nim jako odwieczny Syn Boży. Tym samym wskazuje na „Baranka Bożego, który gładzi grzech świata”.

Wcześniej Jezus nie był znany Janowi Chrzcicielowi. Możemy założyć, że znał Go jako osobę, ponieważ byli spokrewnieni. Jednakże Jan nie wiedział, Kim naprawdę jest Jezus. Objawione mu to zostało dopiero, gdy Jezus został ochrzczony w Jordanie. Jan informuje: „Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim”. To był znak do Boga, na który czekał Jan – „«Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym»”.

Bóg kocha nas nieskończenie i dlatego daje nam swoją łaskę. Obiecuje nam wielkie rzeczy poprzez swoją łaskę w tym życiu, zaś wieczną radość w swoim królestwie. Ci, którzy mogą uwierzyć w Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego, odkryją, że każdy dzień jest darem od Boga. Bóg zawsze dokonuje nowych cudów i pozwala nam w nich uczestniczyć, prowadząc nasze życie właściwą drogą. Boża miłość nie odbiera naszej wolności, ale nam ją daje. Następnie dowiadujemy się, że prawdziwa wolność nie oznacza arbitralności, ale oddanie siebie w miłości, aby odnaleźć siebie, innych i Boga.

W Starym Testamencie dokonano już korekty: patriarchowie, a następnie wybrany naród żydowski byli przekonani, że istnieje tylko jeden Bóg. Ten Bóg został opisany jako Dobry i Sprawiedliwy. Nie jest arbitralnym bogiem, który po prostu pokazuje swój nastrój i karze, czy wynagradza za dobro i na oślep. Bóg raczej nagradza dobro i karze zło. W Starym Testamencie ofiara za grzechy jest nie tylko darem zewnętrznym, ale raczej ukazaniem skruszonego, chętnego do nawrócenia serca. To bardziej podoba się Bogu niż wszystkie ofiary. Ważne jest, aby czynić dobro, bo tylko wtedy wyrzeczenie jest wiarygodne. Tego już nauczali prorocy ze Starego Testamentu.

Wraz z przyjściem Jezusa Chrystusa wszystko, co zostało przygotowane w Starym Przymierzu, i to, czego pragnęli wierzący, spełnia się. Przybył jako Pośrednik między Bogiem a człowiekiem. Jego dar życia na krzyżu będzie jedyną ofiarą Nowego Przymierza. To przymierze jest paktem miłości i trwa na wieki. Żadna moc grzechu nie może go wymazać. Ten traktat jest silniejszy niż śmierć, gdyż w swoim Synu Bóg obiecuje nam życie wieczne. Nie tylko lud żydowski jest powołany do tego Przymierza, ale ludzie wszystkich narodów i wieków są zaproszeni do uczestnictwa w królestwie Bożym w Jezusie Chrystusie.

Cechą mesjanistycznej misji Jezusa było zstąpienie Ducha Świętego na Jezusa w postaci gołębicy. Stało się tak, gdy został ochrzczony przez Jana w Jordanie. Tak więc Jan mógł naprawdę świadectwo: „On jest Synem Bożym”.

Podczas każdej Mszy Świętej Jezus Chrystus jest nam ukazany pod postacią Chleba jako Baranek Boży, Który gładzi grzech świata. Właśnie dlatego nasz Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby uwolnić nas od złej mocy grzechu i dać życie wieczne. Wcielenie Syna Bożego zmierza zatem do śmierci na krzyżu i do zmartwychwstania. Stąd nadzieja wypełnia nasze serca i wszelki strach musi ustąpić, bo miłość Boga zatriumfowała. Jezus jest Barankiem Bożym, Który bierze na siebie nasze grzechy i poczucie winy, aby pojednać nas z Bogiem Ojcem w Duchu Świętym. Podążajmy zatem za Barankiem Bożym, dokądkolwiek nas prowadzi. Ten Baranek jest również Dobrym Pasterzem, Który prowadzi nas do wód życia i radości.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: ks. sławomir korona   komentarz do ewangelii   pakt miłości   kościół katolicki

Zobacz także

Prawdziwy pokój serca

Dodane: 2020-02-23 09:37 - Komentarze  (0)  czytane (282)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, sprawiedliowść, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.151.158

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert karnawałowy w BCK

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłatkowo - noworoczne spotkanie Legionu Maryi w Majdanie Starym (FOTO)

Członkowie Legionu Maryi z Biłgoraja, Majdanu Starego, Tarnogrodu czy Łukowej spotkali się dziś na świąteczno - noworocznym spotkaniu...