Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-02-11 14:50:06 (czytane: 3271)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla osób starszych. Bedzie ona pracowała przez osiem godzin codziennie, w dni robocze. Pod ten cel zaadoptowano pomieszczenia w budynku głównym PCK i dostosowano je do potrzeby osób niepełnosprawnych.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolswietlica_pck_dla_seniorow.JPG

Jest to jedna z pierwszych ofert całodziennego zagospodarowania czasu dla osób w podeszłym wieku. -Naszym głównym zadaniem jest dotarcie do osób, które są samotne, zmarginalizowane czy też z różnych powodów wykluczone społecznie. Chcemy ich aktywizować przez różnego rodzaju działania. Planujemy zajęcia ruchowe taneczne, spotkania ze specjalistami, wyjazdy integracyjne, wycieczki plenerowe i krajoznawcze. Liczymy także na kreatywność samych uczestników, ich pomysły. To miejsce ma żyć i być przyjazne dla osób, które chcą wyjść z samotności i integrować się ze społeczeństwem i wspólnie spędzać czas od godziny 8:00 do 16:00. Chcemy stworzyć drugi dom dla tych, którzy w życiu zostali sami - wyjaśnia w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl, Tomasz Bryła animator w świetlicy PCK.

maciej_budka.JPG

W uroczystym otwarciu świetlicy udział wzięli seniorzy władze Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan oraz kierownicy MOPS i GOPS z terenu Biłgoraja i Gminy Biłgoraj. -Ten budynek, w którym się znajdujemy, przez blisko 90 lat działalności w nim czerwonokrzyskiej organizacji widział nie jedno otwarcie - ważnego z punktu widzenia Miasta i okolic punktu - widział. Zawsze było to związane ze zdrowiem i jego ochroną, było więc tu i pogotowie ratunkowe i ośrodek zdrowia, był punkt krwiodawstwa i punkt opieki nad osobami chorymi i samotnymi. Dziś dopełniamy to otwarciem punktu, gdzie osoby starsze, samotne będą mogły przyjść, pobyć razem, napić sie herbaty, pozmawiać, poczytać czy wziąć udział w przygotowanych zajęciach. My, przypadające w tym roku 100-lecie PCK obchodzimy ciężką pracą i otwarciem się na kolejne zapotrzebowania jakie są w społecznościach lokalnych. Na pewno, przez ogrom podejmowanych działań, biłgorajski Oddział PCK może być wzorem dla innych placówek. Tutaj obok ciężkiej pracy i zaangażowania w centrum jest człowiek, człowiek chory, potrzepujący pomocy - zauważa Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Reklama.

Doskonale działalność Polskiego Czerwonego Krzyża zna Starosta Biłgorajski. Andrzej Szarlip uczestniczył w tworzeniu świetlicy dla dzieci i młodzieży w Goraju oraz ściśle współpracował z Lubelskim Odziałem Okręgowym PCK. Jak podkreśla w rozmowie z naszym Portalem, to kolejna i ważna inicjatywa PCK, oczekiwana przez konkretne środowiska i zaspokajając konkretne potrzeby. -Jestem wdzięczny dyrektorowi Maciejowi Budce, że w tak aktywny sposób podchodzi do swojej pracy i że tak znaczące inicjatywy mogą być realizowana w Biłgoraju. Ta działalność wpisuje się w historię nie tylko Miasta Biłgoraj, ale i całej Ojczyzny. W tym roku PCK obchodzi 100-lecie istnienia i kultywuje wspaniałe tradycje związane z działalnością charytatywna, dobroczynną, prospołeczną, niosącą wsparcie osobom najbiedniejszych, najuboższych, potrzebujących pomocy - zaznacza Starosta Biłgorajski.

swietlica_pck_dla_seniorow_1.JPG

Burmistrz Rosłan podkreśla, że oferta Polskiego Czerwonego Krzyża uzupełnia ofertę, jaką dla seniorów ma Miasto. -W najbliższych dwóch latach chcemy oddać miejski dzienny dom pobytu dla seniorów, w tej chwili przy BCK działają kluby seniora, jest Uniwersytet Trzeciego Wieku, jest świetlica PCK. To daje osobom starszym możliwość zagospodarowania wolnego czasu i możliwości wyboru inicjatyw, w których będą mogli się odnaleźć. My ze wszech stron, jak tylko możemy wpieramy działalność dobroczynna i pomocową biłgorajskiego Oddziału PCK, wiem jednak, że gdyby nie zaangażowanie wielu osób dobrego serca, działających w strukturach tej Organizacji, nie było by tylu powodów do dumy i takich przedsięwzięć jakimi możemy się poszczycić - dodaje Burmistrz.

swietlica_pck_dla_seniorow_2.JPG

Otwarciu świetlicy towarzyszyło przypomnienie działalności PCK w Biłgoraju na przestrzeni ostatnich lat oraz przybliżenie realizowanych programów. Był tort i okolicznościowy poczęstunek oraz okazja do dyskusji i wykuwania nowych pomysłów na działalność czerwonokrzyskiej organizacji w Biłgoraju. Wyłożono także okolicznościową księgę pamiątkową, w której rozpoczęto zapisywanie kolejnych 100-lat Polskiego Czerwonego Krzyża. Otwarcie świetlicy było jednym z elementów biłgorajskich obchodów światowego dnia chorego, które to święto w 1992 roku ustanowił Papież Jan Paweł II.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 67

Tagi: 100-lecie pck   pck biłgora   świetlica pobytu dziennego dla seniorów   polski czerwony krzyż w biłgoraju

Zobacz także

Spotkanie krwiodawców. Były medale, wyróżnienia i podziękowania (FOTO)

Dodane: 2019-11-21 20:22 - Komentarze  (1)  czytane (626)

TAGI: honorowi dawcy krwi, pck biłgoraj, krwiodawcy bilgoraj, dni honorowego dawcy krwi pckKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.176.85

Światowa klasa (2019-02-13 06:44:53)

Przedstawiciele samorządów miasta, gminy oraz inni goście przybyli na uroczystość otwarcia świetlicy PCK z różnymi prezentami. Nasz Starosta przyszedł z "gołymi rękami" i "tajemniczym" uśmieszkiem na twarzy. Ot pisowski poziom !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Karnawałowy podwieczorek muzyczny

Na koncert karnawałowy zaprosili dziś seniorzy z Biłgoraja. Na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury, podczas "karnawałowego podwieczorka...