Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiGN Starostwa Powiatowego (VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-02-12 15:08:37 (czytane: 2256)

Dziś z udziałem Starosty Biłgorajskiego nastąpiło otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego. Znajduje się ona na parterze budynku przy ulicy Kościuszki 87. Jak podkreślał Andrzej Szarlip, to kolejny krok w stronę podnoszenia jakości obsługi interesantów.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW Sali pracują urzędnicy, do obowiązków których należy przyjecie i obsługa klienta oraz ewentualne wskazaniu mu pokoju, gdzie będzie mógł załatwić sprawy związane m. in. z ewidencją gruntów i budynków, mapami, wydawaniem zaświadczeń, wypisami i wyrysami z ewidencji gruntów i budynków, obsługą prac geodezyjnych i kartograficznych czy m. in. przygotowaniem materiałów zasobu geodezyjnego do wykonywania prac geodezyjnych. -Wśród niektórych mieszkańców pokutuje - w mojej ocenie błędne - przeświadczenie, że urzędy kojarzą się z trudnościami, brakiem odpowiedniego podejścia urzędnika, czy tez swoistą przeprawą przez dokumenty, paragrafy i wnioski. Jednym słowem trudnościami. Nasze działania jako Zarządu Powiatu i mnie osobiście jako Starosty Biłgorajskiego mają na celu zmianę tego stereotypu, jakoby to urzędnik, czy urząd był przeszkodą w załatwieniu ważnej i pilnej sprawy. Ja chcę by obsługa petenta była profesjonalna, a każdy obsłużony szybko i kompleksowo. Pamiętajmy, że to urząd jest dla mieszkańców, a nie odwrotnie. Stąd konkretne działania jakie podejmujemy. Dziś w Wydziale Geodezji otwieramy nową Salę Obsługi Interesanta. Tutaj kompleksowa będzie można załatwić wszystkie te sprawy jakimi zajmuje się wydział i funkcjonowaniem geoportalu - mówił Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami jest największym wydziałem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Kadrę kierowniczą stanowią następujące Bogumiła Zań kierująca pracą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno - Kartograficznej, Anna Żuk sprawująca nadzór nad sprawami z zakresu gospodarki nieruchomościami oraz Ireneusz Bulicz, kierownik Wydziału sprawuje nadzór nad organizowaniem i wykonaniem zadań przypisanych całemu Wydziałowi. Ponadto zatrudnionych jest 33 pracowników. -Dzięki wsparciu Pana Starosty mogliśmy przeprowadzić prace polegające na remoncie tej pięknej Sali i poczynić znaczne kroki w celu polepszenia jakości obsługi interesantów naszego Wydziału. Sale czy też Biura bądź Punkty Obsługi Interesanta są już standardem w wielu urzędach. Jednak do chwili obecnej takiej Sali w naszym Wydziale nie było dlatego też interesanci chcąc załatwić sprawę zmuszeni byli poszukiwać pracownika który udzieliłby odpowiedniej informacji. Liczne korytarze Wydziału, petenci błądzący po budynku, kolejki w oczekiwaniu na urzędników przysparzały wielu kłopotów. Z naszych obserwacji i doświadczeń wynika, że można zrobić piękne i czytelne tablice informacyjne, a interesanci i tak będą się gubić w budynku urzędu. Najprostszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest więc zorganizowanie dla nich pomocy i udzielenie wszechstronnej informacji w jednym miejscu - podkreśla Ireneusz Bulicz. Jak zapowiada, w Sali Obsługi Interesanta można będzie uzyskać wszystkie niezbędne informacje z zakresu pracy naszego Wydziału, a pracownicy pomogą wypełnić niezbędne druki i formularze oraz udzielą wszelkich wyjaśnień.

Reklama.

Podczas otwarcia Sali Obsługi Interesanta, omówiony został także geoportal. Prowadzony przez Starostę Biłgorajskiego ma na celu umożliwienie mieszkańcom Powiatu Biłgorajskiego dostępu do aktualnej informacji przestrzennej obejmującej m. in. dane o gruntach, budynkach, sieci uzbrojenia z terenu powiatu. Dodatkowo można podłączyć zdjęcia lotnicze GUGiK. Na potrzeby naszego geoportalu podłączone zostały usługi dodatkowe (NMT - numeryczny model terenu, Generalna Dyrekcja Ochrony środowiska itp.). -Każdy mieszkaniec Powiatu ma dostęp do geoportalu w trybie publicznym, w tym celu należy wejść na stronę bilgorajski.geoportal2.pl i wybrać tryb publiczny - przeglądanie danych ogólnodostępnych. W ramach projektu e-geodezja geoportal wzbogacony został o moduł udostępniania materiałów zasobu dla mieszkańców. Istnieje możliwość złożenia wniosku o mapę drukowaną, mapę elektroniczną i inne materiały bez wizyty w urzędzie. Geoportal zapewnia kompleksową obsługę wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych - wykonawcy poprzez system mogą składać elektroniczne zgłoszenia, dokonywać uzgodnienia materiałów niezbędnych do wykonania roboty geodezyjnej, przesyłać dokumenty potwierdzające uiszczenie opłaty za wnioskowane materiały. Wykonawca dzięki geoportalowi może zgłaszać prace i odbierać materiały z PZGiK bez konieczności odwiedzania Urzędu, - 98 % spraw załatwianych przez Internet - wyjaśnia Anna Żuk, zastępca kierownika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

sala_obslugi_interesanta_geodezja__1_.JPG

Na zakończenie zaprezentowana została nowa strona www Powiatu Biłgorajskiego. Jak wyjaśniał Grzegorz Winnicki, strona internetowa ma nowoczesny layout, nowy szablon graficzny, dopracowane akcenty wizualne oraz typograficzne, poprawioną responsywność i funkcjonalność. Projekt nowej strony jest zgodny z aktualnymi wymaganiami WCAG. Zostały dołączone piękne, krajobrazowe i panoramiczne zdjęcia Powiatu Biłgorajskiego, wykonane "z lotu ptaka". Strona współpracuje także z mediami społecznościowymi, takimi jak Facebook, a w przyszłości Instagram i Twitter.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: wydział geodezji i gospodarki nieruchomościami   starostwo powiatowe w biłgoraju   sala obsługi interesanta   powiat biłgorajski

Zobacz także

Izolatorium funkcjonuje w Biłgoraju. Czym jest i do czego służy? (VIDEO)

Dodane: 2020-03-31 10:00 - Komentarze  (0)  czytane (1503)

TAGI: wojedowa lubelski, koronawirus, izolatoria, biłgorajKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.121.230

Bilgoraj (2020-02-15 16:42:15)

Tak jest. Ale zapasc ta spowodowana jest wieloetnimi rządami PSLu i nie jest latwo to wyprostowac. Ten starosta przynajmniej nie daje przyzwolenia na zle dzialania w szpitalu i robi wszystko zeby powiat go przejął. A reformy w urzędzie oceniam na wieeelki plus.

(2020-02-14 13:21:29)

nie mierz Pan ludzi swoją miarą! Zapaść szpitala to duży problem, ale urząd musi działać jak należy a nie jak za czasów Pana kolegów z PRLu

(2020-02-13 17:13:56)

do obserwatora :
Są dwie możliwości, albo jesteś pracownikiem starosty, który głeboko wchodzi mu w tyłek albo jestes kompletnie oderwany od rzeczywistości. Dla nas problemem jest zapaść szpitala, a nie nowa salka. Weż się ogarnij i nie bredź.

(2020-02-13 09:06:18)

a to po to te cięcia etatów w jednostkach

(2020-02-13 08:07:43)

gdzie modernizacja pływalni, gdzie modernizacja w stronę Podkarpacia (Tarnogród itp.), gdzie baza sportowa - boiska, co ze szpitalem -konkretnie.

(2020-02-13 00:05:28)

Na pewno taka sala jest udogodnieniem dla interesantów, w Urzędzie Miasta kilka lat temu również urządzono podobną w dawnej sali konferencyjnej.

(2020-02-13 00:04:12)

Na pewno taka sala jest udogodnieniem dla interesantów, w Urzędzie Miasta kilka lat temu również urządzono podobną w dawnej sali konferencyjnej.

Obserwator (2020-02-12 22:30:50)

okazuje się, że "cichy" , "płyta" i ".........." to jedna i ta sama osoba, która nie może się pogodzić z utratą władzy i bardzo by chciała wrócić, ale to już niemożliwe, dlatego ciągle płacze i szuka zaczepki w komentarzach. Tego typu osoby same się masakrują, bo nie mają odwagi spotkać się ze Starostą twarzą w twarz, tylko chowają się za ekranem komputera a i "byki" walą jak się patrzy....

Do wpisu z godz.18.53,30 (2020-02-12 21:57:28)

Nie markuj się pod pseudo. "Cichy" bo prawdziwy Cichy uznaje, że starosta
działa właściwie, modernizując punkty przyjęcia interesantów.

(2020-02-12 18:54:56)

Cichy (2020-02-12 18:53:30)

Strona najważniejsza a co tam szpital? Na stronie foto starosty. Władze powiatu i zdjęcie Szarlipa. Bo to jest na stronie najważniejsze?

płyta (2020-02-12 18:07:37)

Niech starosta weźmie się za szpital. Bo strach się tam ,,leczyć,,. To są ważne problemy dla mieszkańców. Nie jakieś sale i inne głupoty.

Weź się do roboty starosto, bo wybory dadzą ci kopa w d....

bernardetta (2020-02-12 17:44:16)

Bardzo dobry pomysł barwoooo dla Starosty Szarlipa co młody to młody - widać, postępowy gospodarz w końcu powiat nabiera nowoczesnego charakteru.

Aga (2020-02-12 17:14:06)

Już dawno i pierwsze powinni zając się szpitalem a nie sale i remonty w urzędzie.

Sylwunia (2020-02-12 16:34:03)

Weź człowieku zmień płytę .... ! Trafia się tu tacy malkontenci, ze cokolwiek by nie zrobili pozytywnego to i tak będą narzekać. Lepiej żeby było tak jak było. Moim zdaniem fajnie ze się cos zmienia, ze młodzi ludzie, świeże pomysły ... do niedawna nic się tam nie działo. Gratulacje , powodzenia !

(2020-02-12 15:42:36)

szpitalem się zajmijcie a nie kasę wydajecie na sale !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie Michała F. byłego dyrektora OSiR w Biłgoraju oraz radnego Rady Powiatu. Był on oskarżony art. 231 par. 2 KK w powiązaniu z art. 12 KK. -Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Biłgoraju i co do zasady wyrok z dniem dzisiejszym jest prawomocny - informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Zamościu, sędzia Tadeusz Bizior. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta (VIDEO)

O postępach w pracach inwestycyjnych związanych z rewitalizacją...

Telewizjabilgoraj.pl - Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Posłanka Lewicy, Monika Pawłowska, odnosi się do informacji i wyjaśnień...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia