Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Otwarcie drogi po północnej stronie Placu Wolności

Dodał: red Data: 2020-10-14 14:00:38 (czytane: 2451)

Prace związane z Rewitalizacją Śródmieścia Biłgoraja wkrótce dobiegną końca. Nadal będą jeszcze trwały drobne prace wykończeniowe w centrum miasta, które zakończą się 20 listopada br. Tymczasem w czwartek, 15 października br. ruch pojazdów na północnej pierzei Placu Wolności zostanie otwarty.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajremont_placu_wolnosci.jpg

Jak informuje rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraj, Paweł Jednacz, droga będzie dopuszczona do ruchu dokładnie 12 miesięcy od zamknięcia skrzyżowania znajdującego się u zbiegu ulic Moniuszki i Placu Wolności.

Czytaj także: Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)


/red./

Reklama.

Tagi: rewitalizacja placu wolności   biłgoraj   rewitalizacja śródmieścia   inwestycje biłgoraj

Zobacz także

UWAGA kierowcy, nadal bardzo trudne warunki drogowe

Dodane: 2021-01-26 08:55 - Komentarze  (0)  czytane (650)

TAGI: zima biłgoraj, drogi, trudne warunki drogowe, nieprzejezdne drogiKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.156.34

(2020-10-15 20:27:39)

Jak by to leciało gwarą ślunską? Wyciulali wos hajery pisowskie politykiery, kuncertowo…
Jeszcze górnicy nie wystygli po likwidacji polskiego górnictwa, a tu zdaje się chłopaki z amerykańsko-szwajcarsko-niemieckiego konsorcjum będą śliwki rwać. Ten pan na zdjęciu to Dennis Schwindt, prezes spółki HMS Bergbau (kapitał USA, Szwajcaria, Niemcy), która ma pomysł na budowę nowej kopalni w Polsce. To ponoć ma być innowacyjny projekt, w którym będzie wykorzystana istniejąca już infrastruktura…czyli nasze, Szanowni Państwo kopalnie+złoża…
Spółka docelowo ma zatrudnić 5 tys pogórniczych wyrobników, a sam szef Dennis Schwind bardzo silnie upraszał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, aby prywatne przedsięwzięcie jakim jest budowa tej kopalni nie były blokowane, ani opóźniane.
I teraz uwaga, kopalnia ta ma fedrować złoża, które sąsiadują ze złożami, które wydobywała kopalnia Krupiński. Kopalnia Krupiński jako nierentowna trafiła z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) pod koniec marca 2017 roku. „Restrukturyzacja” kopalni Krupiński polegała na jej… likwidacji, która trwa od 2018 roku i ma potrwać do 2021 roku. Równolegle ma być likwidowana infrastruktura podziemna, czyli zasypywanie szybów, wyzbrojenie szybów i ich ostateczne zasypanie.
Złoża, które takim działaniem ten rząd zmarnotrawi to złoża węgla wysoko koksującego nieodzownego w produkcji stali, którego wydobycie jest już opłacalne. Trzeba było tylko doinwestować w ciągu trzech lat sumą ok 600 milionów na nowe chodniki, aby dobrać się do tych pokładów. „Nieopłacalność” kopalni Krupiński polegała na tym, że wydobywano przede wszystkim miały, które Polacy spalili w piecach i na to tylko czekali „zagraniczni inwestorzy strategiczni”, na wysprzątanie śmieci.
Niestety, dziwne działania rządu, który jeszcze w 2016 roku zapewniał, że nie będzie likwidacji kopalń przyniosło fatalny finał. W 2018 roku koszt likwidacji kopalni Krupiński wyniósł prawie 190 milionów złotych, do roku 2021 myślę że suma wydana na likwidację pokryłaby się z wydatkiem na dalszą eksploatację nowych pokładów, które będą zasypane.
PiS wyciulał nie tylko górników, ale wszystkich Polaków…no ale w okresie „pandemii” można robić wielkie, polityczne czary w wyniku których polskiemu narodowi znika wszystko czego nie zdołały zapieprzyć Platfonsy…Giertych ma siedziec

Grzegorz z Chetyna (2020-10-15 15:47:03)

Skoro radca prawny Anna Kubala jest tak obeznana w prawie, to niech spróbuje pomóc mecenasowi Romanowi Giertychowi... :)

(2020-10-15 14:13:16)

Porabaniec moze zrozumieszRadca prawny Anna Kubala podzieliła się na Facebooku kilkoma radami na temat wprowadzonych pod pretekstem koronawirusa przepisów. Jak poinformowała, policjantów wypisujących mandat za brak maski można zgłosić do prokuratury rejonowej.

Jak przypomniała prawnik, przepisy nowego rozporządzenia „są tak samo martwe jak te z poprzedniego rozporządzenia”.

– Dokładnie to oznacza tyle, że TYLKO i WYŁĄCZNIE osoby CHORE lub podejrzane o zachorowanie mogą być poddane profilaktyce. NIKT INNY NIE MA OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK ani przestrzegania żadnych innych wymogów – napisała na Facebooku Anna Kubala.

– Mandatów nie przyjmujemy! Na policjanta, który wypisze mandat składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa DO PROKURATURY rejonowej. Nadgorliwa policja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego – zaznaczyła radca prawny.

Dodała także, że policja „nie ma podstawy do udostępniania danych do sanepidu”, zaś „jeśli to zrobi to sanepid wszczyna postępowanie, ale następnie je umarza”.

– Sanepid nie ma podstaw do wymierzania kary za brak maseczki – podkreśliła.

trza się leczyć (2020-10-15 13:56:05)

Ten porąbaniec zapewne jakiś ,,Jan,, czy podobny znów wkleja swoje paszkwile tym razem o ukraińskich ludobójcach. Widzę, że leki nie pomagają. A może Abramowicka w Lublinie ?
Jak to się ma do treści artykułu ?

do poniżej (2020-10-15 12:01:57)

no właśnie.

do poniżej (2020-10-14 15:16:51)

To bardzo ciekawe. Tylko jak to się ma do artykułu powyżej?

(2020-10-14 15:01:28)

Prezydent RP Andrzej Duda przybył z wizytą na Ukrainę. W Kijowie, gdzie podpisał skandaliczną deklarację redukującą ukraińskie ludobójstwo na Polakach do rangi „konfliktu” i „politycznej represji” uroczyście przywitał się z ukraińskimi żołnierzami. Niestety, z ust Dudy padło banderowskie hasło, z którym na ustach, kilkadziesiąt lat temu, Ukraińcy mordowali Polaków tylko dlatego, że byli Polakami. Sława Ukrainii – wykrzyczał Duda. Herojam Sława – odpowiedzieli ukraińscy żołdacy. Podkreślam! Nawet przewodniczący ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowicz nie kryje faktu, że jest to pozdrowienie banderowskie, tj. ludobójców Polaków!

(2020-10-14 14:23:01)

Świetne efekty rewitalizacji, wybrano dobry projekt. Wszystko dobrze się komponuje, zarówno praktyczne jak i estetyczne walory.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia