Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Oświadczenie Burmistrza Miasta Biłgoraj

Dodał: red Data: 2014-07-21 11:48:18 (czytane: 9184)

Od pewnego czasu w lokalnych mediach elektronicznych, w tzw. komentarzach, za które właściciele portali internetowych nie ponoszą odpowiedzialności, pojawia się coraz więcej informacji nieprawdziwych, pomawiających osoby publiczne i pracowników Urzędu Miasta o korupcję lub inne czyny naruszające prawo.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajOd pewnego czasu w lokalnych mediach elektronicznych, w tzw. komentarzach, za które właściciele portali internetowych nie ponoszą odpowiedzialności, pojawia się coraz więcej informacji nieprawdziwych, pomawiających osoby publiczne i pracowników Urzędu Miasta o korupcję lub inne czyny naruszające prawo.

„Komentatorzy”, korzystając z  zagranicznych serwerów utrudniających identyfikację ich komputera, czując się bezkarni krytykują często wszystko i wszystkich. Nikt nikogo nie chce pozbawić zagwarantowanej konstytucją wolności słowa, natomiast dobrze byłoby, gdyby zachowali przynajmniej odrobinę przyzwoitości. Mając na uwadze, że są osoby, które informacje zdobywają śledząc lokalne media, w tym również komentarze zamieszczane pod artykułami, chcę sprostować kilka najczęściej powtarzanych nieprawdziwych informacji oraz wyjaśnić pewne kwestie.

Na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej radna Rady Miasta - P. Danuta Łosiewicz napisała komentarz dot. świadczenia usług opiekuńczych na terenie Biłgoraja: „Nie rozumiem, w jakim celu została wybrana inna firma, skoro mamy sprawdzonych pracowników………. Moim zdaniem ogłaszanie przetargu było niepotrzebne, należało przedłużyć umowę dotychczasowym podmiotom…………….. uważam, że przetarg powinien być unieważniony i powinny wrócić osoby, które dotychczas pracowały”. Od 1995 r. obowiązują przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych, a zmiana wprowadzona w ustawie w 2010 r. nie pozwala na zastosowanie innego trybu, niż zastosowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Niedozwolone są jakiekolwiek działania utrudniające uczciwą konkurencję, a zamówienia publicznego udziela się wyłącznie wykonawcy wybranemu zgodnie z przepisami ustawy. Nie było zatem możliwości, o których pisze Pani Danuta Łosiewicz, a nawet należy dodać, że nakłanianie do unieważnienia przetargu i zawarcia umowy niezgodnie z prawem zamówień publicznych, jest nakłanianiem do przestępstwa niedopełnienia obowiązku przez burmistrza.

Również na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej wypowiadał się radny Rady Miasta P. Krzysztof Iwaniec. Podał nieprawdziwą informację dot. wysokości zadłużenia miasta, które określił na „ponad 34 mln zł”, podczas gdy na koniec roku 2013 wynosiło ono 26 635 575 zł, a na koniec roku 2014 - zgodnie z uchwalonym budżetem wyniesie 28 391 378zł. Sugeruje także, że dopiero w roku 2014 wprowadzono ulgi w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, podczas gdy uchwały takie obowiązują nieprzerwanie od roku 2004.  Informuję również, że nigdy firma Ikea nie rozmawiała z nikim w Urzędzie Miasta o możliwości inwestowania w Biłgoraju, choć niestety prawdą jest, że miasto nie dysponuje terenami inwestycyjnymi dla tak dużych przedsięwzięć. Nic Urzędowi nie wiadomo również, aby BRW chciało wybudować w Biłgoraju „magazyn na 350 miejsc pracy”.  

Chcę przypomnieć, że jeszcze w latach 2004 - 2005 podejmowane były przez Urząd próby nabycia na rzecz miasta terenów inwestycyjnych, ale z uwagi na dużą ilość małych działek, o szerokości 10 - 20 m, należących do właścicieli prywatnych, często nieuregulowany stan prawny nieruchomości, jak również zaporowe ceny, do nabycia terenów o znacznej powierzchni (np. kilkanaście ha) nie doszło. Podczas gdy Janów Lubelski nabywał grunty w cenie 3 zł za 1mkw., ceny proponowane Urzędowi Miasta Biłgoraj sięgały 80 - 150 zł za 1mkw. Mam wątpliwości, czy jakikolwiek przedsiębiorca byłby zainteresowany nabyciem gruntu za taką cenę. Należy również podkreślić, że w przypadku, gdyby miasto wydało  z budżetu znaczne kwoty na wykup nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje, to nie byłoby nas stać na zrealizowanie szeregu inwestycji wykonywanych przy dofinansowaniu ze środków unijnych. A od 2005 r. pozyskaliśmy ponad 105 mln zł pomocy UE. Jestem przekonany, że w przypadku innych decyzji samorządu, na które wpływ miał również radny K. Iwaniec, ostrze krytyki skierowane byłoby dzisiaj na nieumiejętność burmistrza w pozyskiwania środków unijnych. Dzisiaj, gdy Biłgoraj jest na 10. miejscu w kraju pod względem ilości pozyskanych na 1 mieszkańca środków unijnych, niestety tego argumentu nawet najwięksi przeciwnicy użyć nie mogą.

Reklama.

Dużo dyskusji wywołuje decyzja podjęta przez Radę Miasta na ostatniej sesji dotycząca budowy obwodnicy południowej (Al. J. Pawła II wraz z połączeniem z ul. Motorową). Wątpliwości podnoszone przez osoby głosujące przeciwko zmianom w budżecie, umożliwiającym budowę obwodnicy, miał z pewnością każdy radny. Wiele dyskusji i analiz przeprowadziliśmy w gronie pracowników UM zanim zaproponowałem Radzie Miasta zmiany budżetowe. Wartość całkowita inwestycji to 47 mln zł. Montaż finansowy zakłada pozyskanie 21 mln zł z UE, 5 mln zł od powiatu biłgorajskiego, a 21 mln zł mają stanowić środki z budżetu miasta. Przy takim montażu finansowym udział środków własnych wynosi  45%. Dofinansowanie jest zatem o 5 % większe niż przy zadaniach realizowanych w ramach tzw. „schetynówek”, czyli w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ponadto, według opinii Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod koniec realizacji projektów powstających w obecnej perspektywie finansowej, z pewnością pojawią się środki, które zwiększą pulę dofinansowania naszego projektu. Mając świadomość, że w następnej perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020, najprawdopodobniej Biłgoraj nie będzie miał szans pozyskania środków unijnych na budowę obwodnicy Jana Pawła II, należy sobie zadać pytanie, czy stać nas na rezygnację z 21 mln dofinansowania, nawet w sytuacji, gdyby koszty niezbędnego do zrealizowania inwestycji kredytu wyniosły ok. 3 mln zł?

Warto przypomnieć, że zarówno na przebudowę ul. Kościuszki i ul. Zamojskiej oraz budowę obwodnicy północnej, dofinansowanie unijne wzrosło z 70 do 85%, właśnie dzięki pojawiającym się w ministerstwie rezerwom. Jestem przekonany, że decyzja podjęta przez znaczną większość radnych (14 głosów za, 4 głosy przeciw) była słuszna, a inwestycja, jeśli naturalnie otrzymamy dofinansowanie unijne i pomoc Powiatu, będzie służyć wszystkim przez wiele lat.

Na zakończenie chcę odesłać komentatorów do moich oświadczeń majątkowych,  w których podałem nawet więcej informacji, niż wymagają tego przepisy i które rokrocznie kontrolowane są przez właściwe organy. Moja małżonka nigdy nie pracowała i nie pracuje na 2 etatach w BCK, zarabia 4 170 zł brutto (2 927,44 zł netto), moje wynagrodzenie to 8 525 zł brutto (5 883,44 zł netto).

Janusz Rosłan

Tagi: janusz rosłan   burmistrz biłgoraja   oświadczenie   inwestycje miejskie

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

- (2014-07-26 21:51:19)

Spór ten jak w soczewce oddaje podejście Burmistrza J. Rosłana to edukacji w Biłgoraju i potrzeb dzieci i młodzieży w ogóle. W ciągu ostatnich lat Biłgoraj zmienia się w kulturalną i sportową pustynię. Brak jest pomysłu na rozwój Biłgoraja.

Będzie obwodnica za kilkadziesiąt milionów przy której nie ma terenów inwestycyjnych - po prostu czysty idiotyzm!

Jest hala sportowa bez trybun!

Jest BCK bez żadnej sensownej oferty kulturalnej!

Nie ma absolutnie żadnego nowego kapitałów w Biłgoraju dzięki któremu powstałyby nowe miejsca pracy!

Zmierzamy do kuriozalnej sytuacji, w której w mieście zostanie infrastruktura bez mieszkańców!

-Jany (2014-07-25 09:37:26)

CO ten Rosłan się tłumaczy> Przez Ciebie ludzie muszą wyjeźdzać za pracą za granicę> Wstyd panie Rosłan. Po co ja na pana głosowałem>

-xxx (2014-07-24 18:59:48)

Oświadczenie celne, brawo, polemika to dno, ale zauważcie ile wejść i ile reklam portal ma z tego tytułu , to dopiero biznes.

- (2014-07-24 09:29:16)

,,wstyd panie rosłan oj duży wstyd " janusz rosłan nie ma wstydu chciec dalej byc burmistrzem, brak sił do pracy, pomysłu, wrażliwości na ludzka biede, ale chec wladzy to przerazajace jak sie patrzy na takiego czlowieka

zarzuca sie panu zle wykonanie inwestycji , bałagan w oswiacie, narzekaja pielegniarki z PCK, nie robi pan planow zagospodarowania na ktorych ccha budowac sie ludzie ktorzy zarabiaja za granica bo tu w bilgoraju nie ma szans na dobra prace i pan powie ze pan jest dobrym burmstrzem? skoncz czlowieku i odejdz bo to skandal tak rzadzc miastem !

-jestem ciekawy dlaczego prawnik z Lubelskiej (2014-07-23 22:53:47)

nie straszy tu pozwani tych co piszą na Rosłana . pan podpisujący się jako jot e pewnie zna jego tożsamość może powinien ją ujawnić by ludzie mogli się pana prawnika zapytać dlaczego broniąc za pomówienia pana Sz. nie broni za pomówienia pana rosłana

-jot e (2014-07-23 22:23:11)

Upór charakteryzuje pewnego ssaka z rodziny koniowatych o wdzięcznej nazwie: osioł. Jak nic pasuje to określenie do tego, co z uporem nazywa mnie Rosłanem, mimo tego że nim nie jestem i już dziesiątki razy to oświadczałem.

-Do jot e (2014-07-23 21:39:47)

Januszu idź już spać/

- (2014-07-23 21:19:10)

Niech Rusłan i 20tys ma ale chodzi o to ,żeby ten co na dole jest godnie żył a nie za wypłatę od Chmiela za 1500złma rodzinę utrzymać ,miasto daje im ulgi i zwolnienia podatkowe i może wpływać na decyzję dyrektorów żeby podnieśli zarobki a nie od ponad 15 lat nie ma podwyżek, czy Biłgoraj to jakieś afrykańskie miasto?

- (2014-07-23 21:10:11)

biłgorajskie Hryćki, patologia myśli, że jej chamskie wypociny normalni ludzie poważnie traktują, normalni ludzi brzydzą się patologią.

-ile jeszcze krzywd Burmistrza Rosłana (2014-07-23 20:48:42)

Przez ostatnie cztery lata zdazyło sie w mieście wiele złego a to wszystko za rzadów obecnego Burmistrza Janusza Rosłana.

-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańcom
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły.
-Budowa Hali z usterkami
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły.
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 5 tys na rękę.
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek.
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci.
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć.
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy

Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużeni

-a gdzie te koleżanki z całego kalendarza ?? (2014-07-23 20:17:12)

oświadczenie im nie na rękę ?

-Razem Koledzy (2014-07-23 20:11:18)

My nie zagłosujemy już na Janusza Rosłana zniszczyl miasto gospodarczo. Bieda i nie ma pracy a nasze ulice nowe czy BCK. Nas interesuje praca.

-Marek (2014-07-23 19:41:35)

Poparcie dla burmistrza Rosłana i dla jot e za trafne komentarze i cięte riposty.

-moim zdaniem (2014-07-23 18:52:52)

a ja będę zawsze glosował na Rosłana a wiecie dlaczego !!
BO LUBIĘ CZYTAĆ KOMENTARZE DNA CO JE WYPISUJE

-Grzegorz (2014-07-23 09:43:41)

Macie racje ten Burmistrz to dno i nie warto już na niego głosować i z nim w polemikę wchodzić. Zadłużył miasto i to bardzo. Trzy miliony procentu to można było by dać na oświatę lub dofinansować sport. Ja już na Rosłana nie głosuje

-stal (2014-07-23 07:04:00)

" On z takimi śmieciami i debilami bez szkoły nigdy w polemikę z własnej inicjatywy by nie wchodził"- a jednak wchodzi, czego dowodem jest to właśnie sprostowanie do pojawiających się komentarzy. To jest już dowód na sięgnięcie dna.

-Tomi (2014-07-22 23:16:08)

Janusz idź ju\ż spać przestań wypisywać głupoty. Wiem że masz rozterki.

-jot e (2014-07-22 23:04:54)

Oczywiście "gotowi"a nie "gotowani".

-jot e (2014-07-22 23:00:48)

Oczywiście! Gdybym miał możliwość doradzenia p.Rosłanowi, to doradził bym mu napisanie zamiast oświadczenia- doniesienia do prokuratury. Do niektórych merytoryczne argumenty nie docierają,gdyż to są ludzie którzy rozumieją jedynie argumenty siły. Uważam, że obojętnie kto zostanie burmistrzem na następną kadencję i jakiego ugrupowania radni będą mieli większość w radzie, chamstwo jakie królowało na tym forum, miało będzie bardzo duży wpływ na działanie nowych władz. I oby władzy nie objęli tacy jak najbardziej "waleczni" komentatorzy, którym cel uświęca środki, i gotowani są do największego świństwa, o ile leży to w ich chorobliwie pojętym interesie.

-g (2014-07-22 22:28:50)

te oświadczenia w prasie nic nie dadzą. Wszystko wyjdzie na jaw po przegranych wyborach Januszku.

-Mama (2014-07-22 21:59:37)

Rosłan nic nie zrobił dla bezrobotnych i dzieci. Panie Rosłan pan jest jak Putin

-Konrad (2014-07-22 21:46:04)

Szkoda mówić jacy ludzie od Rosłana są zawistni i ile jadu nienawiści do drugiego człowieka mają. Roslan nic nie zrobił przez 12 lat rządzenia miastem. A te wszystkie remonty dróg są na pokaz przed wyborami.

-znajomy (2014-07-22 21:23:34)

nie schlebiajcie sobie - Janusz to porządny facet, który nigdy na tym forum się nie wypowiadał i na pewno nie wypowie. On z takimi śmieciami i debilami bez szkoły nigdy w polemikę z własnej inicjatywy by nie wchodził. Woli jak to nazywacie "psy szynką karmić" i zabierać na spacery bo normalny człowiek po pracy się relaksuje a nie spuszcza się na forum. Pozdrowienia kacapy - miłego wieczoru.

-Swojak (2014-07-22 21:11:33)

Nie przypuszczałem że tyle osób w Biłgoraju jest niewidzących i chorych na głowę,czy nie widzicie ile sie dzieje w Biłgoraju,drogi,chodniki,piękny BCK, piękna hala sportowe,remont bieżni na stadionie to jeszcze mało a planowana obwodnica to tez mało, zapewne te brednie piszą głęboko wierzący ,podli i złośliwi mieszkańcy,ludzie opanujcie się , wstydze się za Was .

- (2014-07-22 20:54:33)

To jak to było z tymi działkami co Flis dostał od miasta a potem przehandlował z Furmankiem?,Prawda to czy plotka?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pieczęć Boga

Kiedy celebrujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu...

Oświadczenie biłgorajskiego szpitala w związku z potwierdzeniem przypadków koronawirusa wśród personelu

Dyrektor Arion Szpitale Sp. z o. o. Zespół Opieki Zdrowotnej...

BCK wraca do pracy. Wznowione zostają zajęcia dla grup, wraca także kino

Pierwsze zajęcia - oczywiście w reżimie sanitarnym - wracają...

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP (FOTO)

Dziś w Komendzie PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Ogłoszenia