Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ostatnie pożegnanie Wiktorii Klechowej (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-11-19 17:33:19 (czytane: 5887)

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Wiktorii Klechowej, Zasłużonej dla Miasta Biłgoraj. W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyli jej rodzina i najbliżsi, przyjaciele oraz przedstawiciele władz miasta. Uroczystości odbyły się w kościele św. Jana Pawła II, a ciało spoczęło na cmentarzu sanktuarium św. Marii Magdaleny.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWiktoria Klechowa z Biłgorajem związała całe swe życie. Po wyzwoleniu ukończyła Liceum Ogólnokształcące i rozpoczęła pracę zawodową w Zjednoczeniu Energetycznym, a następnie w Wydziale Zdrowia Powiatowej Rady Narodowej w Biłgoraju. W Zespole Opieki Zdrowotnej, najpierw jako referent a następnie główna księgowa przepracowała do 1981 roku, kiedy to odeszła na zasłużoną emeryturę. Przez cały okres pracy zawodowej w latach 1967 - 1980 udzielała się społecznie działając w Komisji Rewizyjnej Związku Zawodowego Służby Zdrowia oraz Komisji Rewizyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża.

pogrzeb_wiktorii_klechowej__3_.JPG

-Pamiętam działalność Wiktorii Klechowej w Polskim Czerwonym Krzyżu. To było na początku lat 80. XX wieku. Umiała wyszukać potrzebujące rodziny i osoby oraz zorganizować im pomoc. Dotyczyło to pomocy medycznej, specjalistycznej, prawnej czy materialnej. Zawsze skromna, niezwykle pracowita i wrażliwa na potrzeby innych. Tak naprawdę to my wszyscy jesteśmy jej wychowankami jeśli chodzi o działalność PCK czy działalność pomocową. Ona nie szczędziła czasu dla drugiego człowieka - podkreśla wiceprezes PCK w Biłgoraju i były burmistrz miasta, Ryszard Korniak.

pogrzeb_wiktorii_klechowej__1_.JPG

Działalność charytatywna i pomocowa Wiktorii Klechowej nie była jedyną jaką czyniła na rzecz mieszkańców Biłgoraja. Od 1999 roku aktywnie udziela się w Biłgorajskim Towarzystwie Literackim, promując Biłgoraj. -Jest autorką książek, artykułów oraz wspomnień. W kwestii powieści wymienić należy „Na skraju Puszczy Solskiej”, „U źródeł Czarnej Łady”, „Piękna Marusia”, „Weronika”, „W jesieni życia”. Czynnie współpracowała z Biłgorajską Gazetą Samorządową „Tanew". Uhonorowana została tytułem Zasłużona dla Miasta Biłgoraj oraz Łabędzim Piórem, czyli nagrodą Towarzystwa Literackiego. Była człowiekiem wielkiego formatu, prawdziwa społeczniczka, która przez swą działalność starała się przekazać następnym pokoleniom jak najwięcej informacji o historii Biłgoraja - zaznacza Marek Szubiak, prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego i członek zarządu Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego.

pogrzeb_wiktorii_klechowej__4_.JPG

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju, a ciało śp. Wiktorii Klechowej spoczęło na cmentarzu sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. -Siostry i bracia wierzymy, że nasze życie zmienia się ale się nie kończy. Każdy z nas w Domu Ojca ma przygotowane mieszkanie na wieczność. W tej wierze gromadzimy się w naszej świątyni by pożegnać i polecać bożemu Miłosierdziu śp. Wiktorię Klechową. Była nam bliska i oddana sprawom naszego społeczeństwa. Dziś także dziękujemy bożej Opatrzności za jej życie, bo żegnamy dobrego człowieka - podkreślał ks. prałat Józef Flis.

pogrzeb_wiktorii_klechowej__5_.JPG

W ostatniej ziemskiej drodze śp. Wiktorii Klechowej towarzyszył sztandar miasta z czarnym kirem. -W imieniu władz samorządowych dziękuję tym wszystkim, którzy towarzyszyli pani Wiktorii w jej ostatniej drodze. Była osobą uśmiechniętą i życzliwą. Nie mogę sobie wyobrazić by pani Wiktoria w swoim życiu mogła kogoś urazić czy obrazić. Pragnę podziękować za jej życie i za to co w nim zrobiła dla Biłgoraja. Dziękuję za jej troskę o historię i naszą kulturę. Rodzinie i bliskim składam wyrazy szczerego współczucia. Cześć Jej pamięci - mówił podczas pogrzebu Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

Czytaj także: Pożegnali Witolda Dembowskiego, Zasłużonego dla Miasta Biłgoraj (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 60

Tagi: pogrzeb   zmarła wiktoria klechowa   biłgoraj   zasłuzona dla miasta biłgoraj

Zobacz także

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

Dodane: 2021-04-19 09:50 - Komentarze  (8)  czytane (3024)

TAGI: pierwsza komunia święta, diecezja zamojsko - lubaczowska, pandemia, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.187.177

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Raport zakażeń koronawirusem. Dane na koniec listopada br.

Druga fala koronawirusa przybiera na sile. Publikujemy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej Covid-19 na terenie Lubelszczyzny...