Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ostatnia taka akademia

Dodał: red Data: 2016-06-27 13:09:24 (czytane: 3561)

Ostatnia akademia zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - pod kierownictwem Barbary Obszańskiej odbyła się w piątek 24 czerwca. Pani Dyrektor po 43 latach pracy odchodzi na emeryturę. Żegnali ją uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy z innych szkół oraz władze samorządu powiatowego.Podsumowania pracy zawodowej Dyrektor Obszańskiej dokonał Marian Tokarski Starosta Biłgorajski, który na wstępie zaznaczył, że była to jej własna decyzja. -Całe swoje zawodowe życie poświęciła tej szkole, pracowała jako nauczyciel, potem jako zastępca i ostatnie 24 lata jako jej dyrektor. Zawsze dokładała ogromnych starań, żeby ta szkoła rozwijała się jak najlepiej. W każdej z naszych rozmów widać było jej troskę o szkołę. To widać, bo przez te lata szkoła bardzo się zmieniła, nie tylko w wyglądzie budynków, ale i w ofercie edukacyjnej. Trudno wymienić dziś wszystkie osiągnięcia - podkreślał. -Pani dyrektor serdeczne dziękuję za tę ogromną pracę, wysiłek i postawę godną naśladowania. Dziękuję za wzorową współpracę ze Starostwem Powiatowym. Była ona zawsze na najwyższym poziomie - zaznaczył Starosta, wręczając jej Nagrodę Starosty oraz dodając, że wystąpił z wnioskiem o Nagrodę Kuratora.

barbara_obszanska__1_.JPG


Podziękowania były też od nauczycieli, rodziców oraz młodzieży szkolnej. W imieniu kolegów dyrektorów z innych szkół podległych powiatowi wystąpił Jan Koman Kierownik Wydziału Edukacji. -Dziękuję za przyjaźń, życzliwość, za kompetencje, za dobrą współpracę. Życzę dużo zdrowia, dobrego, satysfakcjonującego czasu spędzonego na emeryturze - mówił kierownik.

barbara_obszanska__2_.JPG


Pani dyrektor z wyraźnym wzruszeniem przyjmowała kwiaty i życzenia. Szkołą kierować będzie do końca sierpnia br.

Reklama.

Przypomnijmy: pracę zawodową rozpoczynała w Zespole Szkół Zawodowych w 1973r. Pozostała wierna tej szkole na całe zawodowe życie. Do roku 1982 pracowała jako nauczyciel języka rosyjskiego. Przez 10 lat pełniła funkcję wicedyrektora szkoły.

Od 1 września 1992r. Kurator Oświaty powierzył jej zadanie kierowania szkołą. Praca kierownicza była bardzo wysoko oceniana i z tej racji Zarząd Powiatu powierzał jej zadanie kierowania szkołą na kolejne okresy. Barbara Obszańska była Dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju przez 24 lata. Łącznie przepracowała w tej szkole 43 lata. Odchodzi na zasłużoną emeryturę z własnego wyboru. Wysoka ocena jej pracy znajdowała swoje potwierdzenie w postaci nagród i wyróżnień. Do takich należą:
- Brązowy Krzyż Zasługi - 2005 rok;
- Nagroda Ministra Edukacji Narodowej - 2008 rok;
- Medal Komisji Edukacji Narodowej - 2010 rok;
- Medal Złoty za Długoletnia Służbę - 2013 rok;
- Nagrody Kuratora Oświaty 1998 rok, 2012 rok;
- Nagrody Starosty 2006 rok, 2009 rok, 2010 rok, 2011 rok, 2013 rok, 2014 rok.

barbara_obszanska__3_.JPG


Organem wnioskującym o w/w nagrody i odznaczenia bądź je przyznającym był Starosta Biłgorajski. Świadczy to o znakomitym wywiązywaniu się Pani dyrektor z powierzonych obowiązków i bardzo dobrej współpracy z organem prowadzącym.

Do niewątpliwych zasług Dyrektor Obszańskiej zaliczyć należy m. in. utworzenie w szkole nowych kierunków kształcenia atrakcyjnych dla uczniów i zgodnych z zapotrzebowaniem rynku pracy; doprowadzenie do sukcesów uczniów w olimpiadach przedmiotowych; skuteczne pozyskiwanie funduszy na modernizację i rozwój bazy szkolnej, dzięki czemu stan i wygląd budynków szkolnych, pracowni przedmiotowych, wyposażenia w pomoce naukowe i sprzęt, a także otoczenia zmienił się w sposób zdecydowany. W bardzo krótkim czasie rozpocznie się także budowa szkolnego boiska; zorganizowanie zespołu nauczycielskiego skutecznie starającego się o środki finansowe z Unii Europejskiej, co pozwoliło na wzbogacenie oferty szkoły o zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne młodzieży, a także na rozwój bazy dydaktycznej szkoły (opracowano i zrealizowano 5 projektów na kwotę 2,5 mln), czy rzetelne przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych, dzięki czemu szkoła daje szanse wszystkim uczniom na odniesienie sukcesu.

/MS/

Tagi: zszio w biłgoraju   barbara obszańska   dyrektor zszio   barbara obszańska odchodzi na emeryturę

Zobacz także

XIX Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2019-05-25 23:22 - Komentarze  (0)  czytane (155)

TAGI: konkurs sygnalistów myśliwskich, biłgoraj, leśnik biłgoraj, sygnały myśliwskieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia