Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

ORLEN dla strażaków z Tereszpola - Zaorendy

Dodał: red Data: 2014-11-07 08:15:59 (czytane: 5319)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tereszpolu – Zaorendzie po ocenie wniosku aplikacyjnego „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Gminy Tereszpol” otrzymała darowiznę finansową oraz rzeczową od PKN ORLEN, ORLEN Upstream i Fundacji ORLEN Dar Serca.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajGala wręczenia darowizn odbyła się w tym roku w Niepokalanowie na terenie tamtejszego klasztoru, w miejscowości, gdzie funkcjonuje unikatowa na świecie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej składająca się jedynie z zakonników.

Galę otworzyli gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz Komendant Główny PSP oraz Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN podkreślił on jak ważną rolę odgrywają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w sytuacjach zagrożenia a ochrona zdrowia i życia to przedmiot szczególnej troski PKN ORLEN która to wpisuje się w strategiczne obszary społecznej odpowiedzialności Grupy Kapitałowej ORLEN. W tym roku PKN ORLEN obdarował ponad 100 jednostek OSP z całego kraju w tym ponad 20 z Województwa Lubelskiego, a łączna kwota przekazanych darowizn przekroczyła 900 tys. zł.

osp_tereszpol_zaorenda.jpg

W imieniu OSP Tereszpol - Zaorenda czek z rąk Pawła Martynka, Wiceprezesa Zarządu Orlen Upstream oraz Emili Gromadowskiej, Prezesa Zarządu ORLEN Dar Serca odebrał dh Marek Wolanin, Członek Zarządu, zastępca Naczelnika. -Ta darowizna to dla nas wielkie wyróżnienie, nasz projekt „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Gminy Tereszpol” został wyróżniony przez PKN ORLEN i dostał 100% dofinansowania a dodatkowo otrzymaliśmy darowiznę rzeczową do wykorzystania w OSP. To docenienie naszej działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach regionu oraz możliwości lepszego niesienia pomocy dzięki coraz to nowocześniejszemu sprzętowi który możemy zakupić np. dzięki PKN ORLEN. Jesteśmy jednostką Krajowego Systemu Gaśniczego co zobowiązuje nas do profesjonalnego i natychmiastowego działania na rzecz ochrony zdrowia, życia oraz mienia - podkreśla Marek Wolanin.

Reklama.

-W tym miejscu chwiałbym jeszcze raz serdecznie podziękować PKN ORLEN panom Piotrowi Chełmińskiemu Członkowi Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN, Pawłowi Martynce, Wiceprezesowi Zarządu Orlen Upstream oraz pani Emili Gromadowskiej, Prezesowi Zarządu ORLEN Dar Serca za zauważenie na mapie Lubelszczyzny naszej jednostki, za docenienie naszych starań oraz za wspieranie nas w tym co robimy i jak to robimy - dodaje.

Podziękowania również należą się druhom z jednostki OSP Tereszpol - Zaorenda którzy są bardzo aktywni na każdym polu działania, zarówno tym związanym z działalnością ratowniczo - gaśniczą ale również w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. -Wnioski aplikacyjne są to nasze autorskie projekty i piszemy je sami bez pomocy zewnętrznych firm zajmujących się takimi zleceniami. Jak pokazują wyniki tego roku jesteśmy bardzo skuteczni w pozyskiwaniu nowych środków bo współpraca z PKN ORLEN to nie jedyna nawiązana w tym roku - przekonują strażacy.

/red./

Tagi: osp tereszpol - zaorenda   fundacja orlen dar serca   orlen upstream   pkn orlen

Zobacz także

Bezpieczeństwo motocyklistów na drodze

Dodane: 2020-07-03 15:52 - Komentarze  (0)  czytane (349)

TAGI: bezpieczeństwo, motocykliści, policja, ruch drogowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.168.111.204

-Psik (2014-11-08 19:32:52)

I tak z wójtem przepiją...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia