Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Opłatek Rejonowego Komtetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-20 02:16:08 (czytane: 1468)

Członkowie Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej zebrali się w dniu 19 stycznia 2019 roku na spotkaniu opłatkowym. Spotkanie poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny, o błogosławieństwo, zgodę i jedność oraz dary Ducha Świętego dla rządzących, sprawowana w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW homilii ks. proboszcz Stanisław Budzyński nawoływał do naśladowania Chrystusa przez wzór Maryi. -Być chrześcijaninem to przyjąć całą naukę Chrystusa. I Maryja dzisiaj pokazuje nam, abyśmy uczynili wszystko, cokolwiek Jej Syn nam powie, a wtedy doświadczymy niezwykłych cudów. I obyśmy tak żyli, według słów Chrystusa, które zawarł w Ewangelii. Obyśmy mieli w sobie tyle siły, odwagi, wiary i determinacji wewnętrznej, by to wszystko przyjąć co Jezus każe nam czynić.  On wtedy będzie nas prowadził i czynił rzeczy niezwykłe w naszym życiu. I obyśmy mogli tego doświadczać każdego dnia, zarówno w sprawach małych, jak i wielkich - mówił kapłan.

rkozb_oplatek_2019__1_.JPG

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Biłgoraj. Fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa odczytał Stanisław Schodziński, zaś modlitwę poprowadził ks. Stanisław Skrok. Podczas łamania się opłatkiem składano sobie noworoczne życzenia.

Reklama.

-Spotykamy się tutaj każdego roku na pamiątkę narodzenia Chrystusa. Nasza organizacja jest niejako kontynuacją etosu „Solidarności”. Rejonowy Komitet Obywatelski wykonał na terenie Biłgoraja wiele prac m. in. pomniki historyczne dotyczące naszego dziedzictwa narodowego, jak również dziedzictwa religijnego, czym jest pomnik jubileuszowy na dwa tysiące lat chrześcijaństwa. Cieszę się, że istnieje możliwość tych spotkań, mimo, że jest nas już coraz mniej. Na tych naszych spotkaniach, oprócz dzielenia się opłatkiem jest również możliwość wypowiedzi i podzielenia się swoim zdaniem i doświadczeniami zarówno w kwestii religii i wiary, jak również o sytuacji gospodarczej i politycznej naszego kraju. Dziękuję wszystkim, którzy na to spotkanie zechcieli przybyć - wyjaśniał Stanisław Schodziński, jeden z członków Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej, a jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Diecezjalnej Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.

rkozb_oplatek_2019__2_.JPG

Spotkanie było również okazją do dyskusji na różne tematy. Poruszono m. in. perspektywy Kościoła w Polsce, śmierć i pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz kwestie ratowania życia poczętego i aborcji.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 55

Tagi: rejonowy komitet obywatelski   biłgoraj   spotkanie opłatkowe   rkozb biłgoraj

Zobacz także

Jest wykonawca kanalizacji w Siedliskach w Gminie Józefów

Dodane: 2019-02-16 11:40 - Komentarze  (0)  czytane (123)

TAGI: kanalizacja józefów, gmina józefów, wykonawca kanalizacji, kanalizacja siedliskaKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.173.237.152

do do poniżej (2019-01-20 21:32:29)

co to jestem twoim synem ?

do poniżej (2019-01-20 18:45:50)

Błądzisz synu, błądzisz....

Jagoo (2019-01-20 13:50:40)

szkoda tylko, że księża nie mają pojęcia o tych sprzedawczykach władzy i niby wiedząc błogosławią im w zakłamaniu

Bolek (2019-01-20 10:49:51)

Naiwność w tym wieku to tragedia, jak dzieci we mgle.

(2019-01-20 09:03:26)

Wot i ci działacze?!

Informancja rmf24.pl, Sobota, 23 czerwca 2018 (12:58) (2019-01-20 08:44:27)

Reaktywowano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

W Gdańsku odbyło się pierwsze spotkanie reaktywowanego przez b. prezydenta Lecha Wałęsę Komitetu Obywatelskiego powołanego dla „mobilizacji obywateli" do udziału w wyborach samorządowych, Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu oraz prezydenckich.
W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele świata polityki, nauki i kultury, w tym przedstawiciele zawodów prawniczych i uczestnicy opozycji demokratycznej z lat PRL. Jak poinformowano w sobotę, w grupie tej znaleźli się m.in. prof. Andrzej Blikle, Michał Boni, Jerzy Borowczak, Bogdan Borusewicz, Zbigniew Bujak, Włodzimierz Cimoszewicz, Władysław Frasyniuk, Janusz Gajos, Agnieszka Holland, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Ryszard Kalisz, Bogdan Klich, Maja Komorowska, Bogdan Lis, Jan Lityński, Katarzyna Lubnauer, Piotr Niemczyk, Stefan Niesiołowski, Małgorzata Niezabitowska, Daniel Olbrychski, Janusz Onyszkiewicz, Józef Pinior, Wojciech Pszoniak, prof. Andrzej Rzepliński, Grzegorz Schetyna, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Jacek Taylor, Róża Thun, o. Ludwik Wiśniewski, Henryk Wujec, prof. Jerzy Zajadło, Wiktor Zborowski i prof. Andrzej Zoll.

Wikipedia (2019-01-20 08:33:57)

Komitet Obywatelski „Solidarność” (pierwotnie Komitet Obywatelski przy Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Lechu Wałęsie) – półlegalna organizacja zawiązana 18 grudnia 1988.

Po zakończeniu obrad Okrągłego Stołu i zatwierdzeniu decyzji o wyborach parlamentarnych na 4 czerwca 1989 komitet przekształcił się w spontaniczny ogólnopolski ruch zwolenników zmian ustrojowych w Polsce. Trybuną tego ruchu stała się utworzona specjalnie w tym celu „Gazeta Wyborcza” pod redakcją Adama Michnika, której pierwszy numer ukazał się 8 maja, oraz reaktywowany „Tygodnik Solidarność” pod redakcją Tadeusza Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Pierwsze przedszkole dedykowane tylko dla dzieci z autyzmem w Biłgoraju

Swą działalność na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczęła pierwsza placówka...

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło...

Ferie 2019. Czyli gdzie szukać atrakcji dla dzieci?

Od poniedziałku ruszają ferie dla uczniów szkół z terenu Województwa...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Ogłoszenia