Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Opłatek diecezjalny Rodziny Radia Maryja - Biłgoraj 2019 (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2019-01-27 16:57:17 (czytane: 3225)

Kilkuset członków Rodziny Radia Maryja i sympatyków rozgłośni - z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej i Sandomierskiej - spotkało się na opłatku w Biłgoraju. Była Msza święta sprawowana w kościele św. Jerzego przez biskupa Mariana Rojka oraz spotkanie integracyjne w I LO im. ONZ.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWśród członków Rodziny Radia Maryja, w spotkaniu uczestniczyli także europoseł Mirosław Piotrowski, posłowie na Sejm RP Piotr Olszówka, Sławomir Zawiślak oraz Agata Borowiec, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Biłgorajskie Andrzej Szarlip oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich i świeckich. Radio Maryja i redemptorystów reprezentował ojciec Piotr Dettlaff.

oplatek_radia_maryja_2019__3_.JPG

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia sprawowana w biłgorajskim kościele św. Jerzego. Wspólnej modlitwie przewodniczył ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, biskup Marian Rojek. Zebrach powitał proboszcz, ks. Stanisław Budzyński. -Witam wszystkich, bądźcie pozdrowieni. Proszę o modlitwę w intencji wszystkich kół Radia Maryja, o modlitwę za nasza Ojczyznę i za całą Europę. Starajmy się tworzyć rodzinę i budować wspólnotę nie tylko słowem ale by serca nasze biły jednym rytmem - mówił ks. proboszcz Budzyński.

oplatek_radia_maryja_2019__2_.JPG

Z kolei biskup Marian Rojek podkreślał: -Wszystkie sprawy, i to dzisiejsze spotkanie opłatkowe wielkiej rodziny przyjaciół Radia Maryja włączamy w tajemnice naszej wiary, w Eucharystię, w Ofiarę Jezusa Chrystusa i całego Kościoła. By modlitwa była owocna dla nas samych i spraw z którymi przychodzimy trzeba nam uznać nasza ludzka słabość i grzeszność.

oplatek_radia_maryja_2019__1_.JPG

-Bogu niech będą dzięki, za te wszystkie spotkania opłatkowe, których tak wiele odbywa się w rodzinie Radia Maryja. To szczególny czas, aby stanąć ramię przy ramieniu, serce przy sercu trzymając w ręku "biały chleb" miłości. To dla nas także okazja by popatrzeć sobie w oczy i wypowiedzieć płynące prosto z serca "dziękuję". Dziękuje w imieniu Ojca dyrektora, w imieniu wszystkich ojców, sióstr zakonnych i pracowników świeckich. Dziękujemy za to, że jesteście. Bo tak wiele dobra rodzi się w naszej Ojczyźnie, naszych wspólnotach dzięki apostolskiemu zaangażowaniu rodziny Radia Maryja. U kresu czasu kolęd i świątecznych życzeń, przyjmijcie od nas drodzy słuchacze Radia Maryja najserdeczniejsze życzenia. W trzasku łamanego chleba odkryjcie dar Bożej Miłości, która zmienia życie jednostek, wspólnot i narodów - mówił redemptorysta Piotr Dettlaff.

Reklama.

Po Mszy świętej uczestnicy zebrali się w holu I Liceum Ogólnokształcący im. ONZ, gdzie obyła się cześć integracyjna wydarzenia. Ewangelię o Bożym Narodzeniu odczytał ks. Julian Brzezicki proboszcz parafii w Trzesinach, a wspólne kolędowanie zainicjował ks. proboszcz Stanisław Budzyński. Przed połamaniem się opłatkiem głos zabrali europoseł Mirosław Piotrowski, poseł Sławomir Zawiślak oraz wicewojewoda lubelski i Starosta Biłgorajski.

radio_maryja.JPG

Posłuchaj wystąpienia europosła Mirosława Piotrowskiego:

Posłuchaj wystąpienia posła Sławomira Zawiślaka:

Posłuchaj wystąpienia wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka:

Posłuchaj wystąpienia Starosty Andrzeja Szarlipa:

-Każdy ma swoja misje, swoje zadania w realizacji charyzmaty na rzecz innych. W tę rzeczywistość Kościoła w Polsce wpisuje się Radio Maryja i wspólnoty, które są żywe poprzez ducha wiary, codzienne świadectwo, zaangażowanie, troskę o Kościół i naród nie tylko w wymiarze religijnym czy duchowym ale także i patriotyczny. Spotkanie to także wymiana informacji, przekazanie dobrego słowa i życzliwości. We wspólnocie Kościoła jest miejsce dla każdego, każdy wg. charyzmatu i talentów powołany jest służyć bliźnim, bo "Spodobało się Bogu prowadzić ludzi do zbawienia nie pojedynczo, ale we wspólnocie" - podsumował spotkanie biskup Rojek.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 86

Tagi: opłatek radia maryja   biłgoraj   radio maryja   spotkanie opłatkowe rodziny radia maryja

Zobacz także

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Dodane: 2020-05-27 16:59 - Komentarze  (0)  czytane (1421)

TAGI: i komunia święta, koronawirus, biłgoraj, kościół katolickiKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.226.13

Stan (2019-01-29 08:28:49)

Do Były rzecznik MON...
To oznacza, że w PIS-ie nie ma miejsca dla aferzystów i machlojkarzy, mogą się zapisać jedynie do Twojej partii.

Stan (2019-01-29 08:19:06)

Do Podatnik. Jak masz takie widzenia to powinieneś się czym prędzej wybrać do psychiatry

(2019-01-28 08:21:12)

trzeba sie modlic ... obłuda szczegolnie Olsz o w ka

Były rzecznik MON Bartłomiej M. zatrzymany (2019-01-28 08:09:56)

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Wśród zatrzymanych jest były rzecznik prasowy MON Bartłomiej M. oraz b. poseł PiS Mariusz Antoni K., który w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony.

SWOJAK (2019-01-27 19:59:58)

przykre patrzeć na tych ludzi co innego robią co innego piszą fałsz i tylko fałsz ,obłuda!!

SWOJAK (2019-01-27 19:59:15)

przykre patrzeć na tych ludzi co innego robią co innego piszą fałsz i tylko fałsz ,obłuda!!

biłgorajaka (2019-01-27 19:56:20)

podatnik (2019-01-27 19:03:15)

"By modlitwa była owocna dla nas samych i spraw z którymi przychodzimy trzeba nam uznać nasza ludzka słabość i grzeszność. " 100% prawdy. Reszta to propaganda. I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. A na jej czole wypisane imię - tajemnica: Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi. I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją, bardzo się zdumiałem. I rzekł do mnie anioł: Czemu się zdumiałeś? CZEMU?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czas łaski

Dzisiejszy fragment Ewangelii opisuje wizytę dorosłego Jezusa w synagodze jego rodzinnego miasta Nazaret. Otwiera On księgę proroka...