Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ola wśród najlepszych w Polsce

Dodał: red Data: 2017-06-12 09:11:26 (czytane: 2431)

Aleksandra Bełz, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju została laureatką X edycji Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i naszą”, zajmując 6 miejsce w kraju wśród 49 uczniów uczestniczących w finale centralnym.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZawody finałowe odbyły się w dniach 1–3 czerwca 2017 roku w Warszawie i zostały rozegrane w kilku miejscach stolicy m. in. w Muzeum Wojska Polskiego i Centralnej Bibliotece Wojskowej. Uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach: „Geografia militarna”, „Eksponat muzealny”, „Malarstwo batalistyczne i portretowe”, „Broń i barwa”, „Film”, „Literatura i poezja”, „Warszawa w Powstaniach Narodowych”, „Pieśń patriotyczna”, „Oprowadzanie po miejscach, obiektach historycznych i zabytkach w Warszawie”. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a zadania dla olimpijczyków miały poziom uniwersytecki.

Ola wykazała się doskonałą wiedzą interdyscyplinarną z zakresu wielu przedmiotów szkolnych oraz wysokimi kompetencjami. W poszczególnych konkurencjach zdobyła dwukrotnie I miejsce (w kategorii „Eksponat muzealny” i w kategorii „Oprowadzanie po miejscach, obiektach historycznych i zabytkach w Warszawie”).

aleksandra_belz.jpg


Finał olimpiady to nie tylko rywalizacja między uczniami, ale także lekcja patriotyzmu. Uczestnicy wzięli udział w uroczystości złożenia wieńca przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego oraz w imprezach przygotowanych dla nich przez rekonstruktorów historycznych.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Łazienkach Królewskich. Ola otrzymała dyplom, komplet książek historycznych oraz inne nagrody rzeczowe m. in. Medal od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Tytuł laureata to nie tylko potwierdzenie rozległej wiedzy historycznej i ogromna satysfakcja, ale także punkty preferencyjne przy przyjęciu na studia na Uniwersytecie Warszawskim,  Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Reklama.

Historyczne sukcesy i zainteresowania Oli Bełz oraz ucznia z tej samej klasy (prawniczej) - Gabriela Muzyki zostały docenione przez Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka, która zakwalifikowała uczniów  do VI edycji Ogólnopolskiego Projektu Warsztatów Historycznych „Polska w XX wieku”. Do projektu zostało wybranych 20 uczniów i 15 nauczycieli z całej Polski. W ramach czterech zjazdów weekendowych odbywających się od marca do czerwca 2017 r. w Warszawie Aleksandra i Gabriel z opiekunem uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach, warsztatach, wydarzeniach kulturalnych, przedstawieniach teatralnych i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Celem programu jest wsparcie młodzieży i nauczycieli w rozwoju zainteresowań humanistycznych, a szczególnie w zakresie historii najnowszej. Opiekunem uczniów jest Renata Krzesińska.

/ZSO/

Tagi: aleksandra bełz   lo im. onz w biłgoraju   konkurs historyczny   powstanie styczniowe

Zobacz także

Zawodowy pakiet startowy dla uczniów ZSZiO w Biłgoraju

Dodane: 2020-01-28 11:27 - Komentarze  (0)  czytane (209)

TAGI: zszio biłgoraj, oświata biłgoraj, zawodowy pakiet startowy, kształcenie zawodoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.201.14

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia