Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Oktawa Bożego Ciała. Wierni na ulicach miasta i święcenie wianków (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-06-07 22:26:36 (czytane: 2236)

Zakończyła się oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszach świętych odbyły się procesje do czterech ołtarzy, odczytano Ewangelie i dokonano poświęcenia wianków wykonanych z polnych kwiatów i ziół.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajoktawa_bozego_ciala_2.JPG

Główne uroczystości w Biłgoraju odbyły się na placu przez Urzędem Miasta, przewodniczył im ks. dziekan Jerzy Kołtun. -Tą Mszą świętą, sprawowaną na placu przed Urzędem Miasta Biłgoraj, kończymy nasze obchody oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziś będąc tu świadczymy o swojej wierze, o wierze w Eucharystię, o tym że Jezus zostawił nam Siebie pod postaciami Chleba i Wina. Każdy kto chce może się karmić i umacniać. Dlatego z taką radością chcemy dziś się modlić - mówił ks. Kołtun.

oktawa_bozego_ciala_1.JPG

O znaczeniu Mszy świętej i godnym jej przezywaniu, w homilii mówił ks. Krzysztof Wawszczak. Posłuchaj:

Procesja przeszła ulicami Kościuszki, Lubelska, Plac Wolności, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, gdzie odczytywane były Ewangelie o Eucharystii i odśpiewywane były suplikacje. -Wychodzimy z Panem Jezusem Eucharystycznym poza mury kościoła. Jedna z pieśni mówi: zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi. To jest szczególny znak, którym pokazujemy, że chcemy by Bóg nam błogosławił w miejscach których żyjemy, chcemy by w tych miejscach było miejsce dla Boga - podkreślał ks. Kołtun.

Reklama.

Szczególnym elementem zakończenia oktawy Bożego Ciała, było poświęcenie wianków, uplecionych z polnych kwiatów i ziół. -Wije wianki osobiście, wykorzystuje do tego zioła i kwiaty, w tym zioła lecznicze. W tym roku jest to m. in. mięta, orzech, bratek i róża dzika. to polska tradycja, która kultywuję w swojej rodzinie. Po poświęceniu wianków wieszam je obok świętego obrazu - przyznaje pani Maria.

oktawa_bozego_ciala_3.JPG

Z kolei pani Janina zaznacza, że jej babcia wiła wianki, wiła jej mama i wije ona. -W moich wiankach obok kwiatów jest macierzanka, boże drzewko, piołun, mięta, rozchodnik i pokrzywa - wymienia. Jak zaznacza ks. Kołtun wianki i ich święcenie, to wyraz wdzięczności Bogu za jego dary i łaskawość.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 171

Tagi: boże ciało   procesja bożego ciała   oktawa bożego ciała   biłgoraj

Zobacz także

Rowerem do Czarnej Madonny

Dodane: 2019-03-25 17:38 - Komentarze  (0)  czytane (75)

TAGI: rowerowa pielgrzymka na jasną górę, biłgorajska pielgrzymka rowerowa, rowerem na jasną górę, pielgrzymka rowerowa biłgorajKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.243.17.113

Grzegorz z Chetyna (2018-06-08 15:19:15)

Wczorajsza uroczystość, to typowy przykład "sacrum i profanum". Z jednej strony odprawia się mszę, a obok w "Weronie" pod parasolami piwo chleją... :)

j23 (2018-06-08 12:37:47)

Nikt nikomu nie zabrania się modlić, ale ku..a bez przesady, żeby robić to pod UM a kościoły puste. Jet to miejsce publiczne, tzn. dla każdego.

jujo (2018-06-08 00:02:21)

Ciemnotą to ty jesteś wypisując takie głupoty.

(2018-06-07 23:00:13)

No jednak ciemnoty u nas nie brakuje. Pakować w pęczki po dwanaście i wysyłać na eksport, jakby ktoś chciał kupić.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opieka zdrowotna na medal - spostrzeżenia tłumacza

Szwedzka opieka zdrowotna i medyczna już od wielu lat uchodzi za wzór do naśladowania. W wielu europejskich i światowych rankingach...