Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ogólnopolskie spotkanie dekarzy w Soli koło Biłgoraja

Dodał: red Data: 2021-07-03 12:59:37 (czytane: 4863)

W Soli koło Biłgoraja trwa ogólnopolskie spotkanie dekarzy, skupionych w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy oraz przedstawicieli firm i instytucji z branżą dekarską współpracujących. Organizatorem wydarzenia jest biłgorajski Oddział PSD.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW spotkaniu uczestniczą władze Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, reprezentowane przez Agnieszkę Mołas - kierownika Biura Zarządu Głównego PSD oraz prezesi oddziałów wojewódzkich polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Obecni byli także przedstawiciele producentów blach i pokryć dachowych, w tym Krzysztof Pruszyński właściciel i prezes Zarządu Firmy Blachy Pruszyński oraz przedstawiciele samorządów gminy Biłgoraj - wójt Wiesław Różyński i gminy Księżpol - wójt Jarosław Piskorski.

dekarz_bilgoraj.JPG

-Obecnie mamy najbardziej sprzedażowy rok od 10 lat. Doszło do tego, że mamy nawet braki w dostawach, zdarza się mieć pewne przestoje, nie są one duże ale pokazują, że jest zapotrzebowanie i że branża budowlana ma się dobrze. Buduje się domy jednorodzinne, wielorodzinne, rozwija się budownictwo segmentowe. My możemy sprzedać tyle ile położą dekarze. Stąd nam zależy na rozwoju tej branży w budownictwie. Ośrodkiem opiniotwórczym jest dekarz, klient z ulicy, który przyjdzie i kupi dach, jest klientem sporadycznym. Głównym odbiorcą naszych blach jest branża dekarska - przyznaje Krzysztof Pruszyński.

krzysztof_pruszkowski.JPG

-Spotkanie jest także okazją do podzielenia się dobrymi praktykami w zawodzie oraz wypracowania zasad współpracy. To okazja do wymiany doświadczeń, integracji środowiska branżowego oraz dyskusji na temat przyszłości zawodu. Dzięki naszej współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, w naszym regionie jest kształcenie zawodowe w tym kierunku, co dobrze rokuje na przyszłość - mówi Wiesław Niemiec wiceprezes biłgorajskiego Oddziału PSD.

wieslaw_niemiec.JPG

Jak podkreśla Krzysztof Wieteska, członek Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Łodzi, by zawód dekarza się rozwijał i miał przyszłość, to trzeba zacząć od pokazywania mocnych stronę tego zawodu oraz profitów i zacząć od wychowywania rodziców. -Dziś kształcenie zawodowe i praca w zawodach technicznych nie może być negatywnie postrzegana. Trzeba nam fachowców. Na dekarzy czeka praca i bardzo dobre płace oraz stały rozwój w branży. To muszą zrozumieć rodzice i młodzi ludzie - podkreśla.

wieteska_krzysztof.JPG

-To my w tej chwili borykamy się z brakiem rąk do pracy. Zamówienia są, ludzie się budują, branża budowlana opiera się kryzysom ekonomicznym, ale coraz bardziej doskwiera nam kryzys pracowników, dobrze wykształconych, wykwalifikowanych fachowców. Stąd firmy łączą siły by budować ekipy dekarskie. Dobrzy specjaliści w branży dekarskiej są poszukiwani. Każdy kto chce się uczyć ma predyspozycję i odwagę pracy na wysokościach w branży dekarskiej pracę znajdzie i na jej brak nie będzie narzekał - dodaje Witold Boguszewski, prezes PSD Oddział Mazowiecki.

dekarze.JPG

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, jako w jednej z pierwszych placówek w kraju rozpoczęto kształcenie kadr przyszłych dekarzy. Szkoła zachęca nie tylko zdobyciem konkretnego zawodu i fachu ale także współpracuje z branżą dekarską i zapewnia uczniom dodatkowe szkolenia, stypendia oraz praktyki zawodowe. Wiele tych działań prowadzonych jest wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy w ramach programu "Zawód przyszłości - dekarz".

dekarze_spotkanie.JPG

-W tym roku udało nam się uruchomić zawód technik dekarstwa. To wielki sukces, bo młodzi ludzie mogą kształcić się w konkretnym, deficytowym na rynku pracy zawodzie, a dodatków nie jest im zamykana droga na studia wyższe. Poza tym wspieramy uczniów stypendiami, są nagrody i wyróżnienia. Zapraszamy ich na szkolenia i konferencje, pokazujemy kunszt tego zawodu, szanse własnego rozwoju oraz perspektywy pracy. Jestem przekonana, że tej dekarzom nie zabraknie. A patrząc po samochodach, które tutaj przyjechały, stwierdzić można, że wynagrodzenie dekarza jest bardzo dobre - mówi Magdalena Malińska z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, koordynator programu "Zawód przyszłości dekarz".

zawod_dekarz_bilgoraj.JPG

Na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 z ZSBiO przez PSD i Firmę Blachotrapez wyróżnienia zostali Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy: Mirosław Skrok, Patryk Łagód, Kacper Muca, Patryk Małysa i Kamil Łupina. Stypendia Firmy Blachotrapez: Antoni Wolanin, Sebastian Rybak i Mirosław Skrok (wszystkie stypendia w kwocie 500 zł netto).

zsbio_bilgoraj.JPG

Ponadto Mirosław Skrok otrzymał bon na 1000 zł, przyznany za promowanie zawodu dekarz oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na konferencji on-line w Poznaniu „Dekarz 21”

andrzej_nieduzak.JPG

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, sprawowaną w kościele św. Michała Archanioła w Soli, uczestnicy zwiedzą także Roztocze, odwiedzą Zamość i Zwierzyniec. -Życzę wam, aby ten czas waszej pracy zawodowej i rodzinnej był twórczy i wartościowy, aby po sobie coś zostawić, jakiś piękny ślad. Żeby nie były to tylko zrobione dachy czy duża ilość sprzedanych materiałów, ale żeby było coś, co pójdzie z wami dalej, w to drugie życie. I jeżeli w to wierzycie to weźcie to pod uwagę, gdyż to nasze ziemskie życie, to tu i teraz jest bardzo krótkie i bardzo kruche. I przez ten fakt pandemii Pan Bóg chciał nam to bardzo mocno pokazać i uświadomić. Dlatego pomódlmy się w intencji całej braci dekarskiej i za wszystkich, którzy z tym rzemiosłem w jakikolwiek sposób są związani - podkreślał kapelan dekarzy, ks. Andrzej Niedużak. Wydarzenie zakończy się bankietem.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: dekarz   polskie stowarzyszenie dekarzy   zawód dekarz   biłgoraj

Zobacz także

CV dla praktykantów i stażystów / Podanie o praktykę czy program stażowy

Dodane: 2022-01-26 07:55 - Komentarze  (0)  czytane (276)

TAGI: cv, praktykanci, stażyści, podanie o pracęKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.98.96

(2021-07-04 11:47:55)

Czy to oznacza tańsze ceny na rynku dekarskim ?

(2021-07-04 09:03:04)

Czy w ZSBiO uczy w zawodzie dekarzy i hydraulików?

(2021-07-03 21:38:00)

Maryśka ma taki czerwony mundurek

(2021-07-03 15:33:39)

Dobra,dobra a gdzie Antoni???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Dyżury w Urzędach Skarbowych w zakresie Polskiego Ładu. Pomoc także w Biłgoraju

Od dziś w urzędach skarbowych uruchomione zostały dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. W dni robocze, w godzinach od 8.00 do 19.00 pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub kontaktując się telefonicznie. więcej»

Sklep sieci Netto w Biłgoraju. Wyremontowano budynek po TESCO

Już od jutra mieszkańcy Biłgoraja będą mieli wreszcie możliwość skorzystania z niezwykle zróżnicowanej oferty Netto i zrobienia zakupów w sklepie Netto 3.0 - wszystko dzięki otwarciu pierwszej placówki sieci w mieście. Na mieszkańców czekają promocje sięgające blisko 60%, zabawy i atrakcje dla całej rodziny, a także specjalne kupony na kolejne zakupy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Mam wynik pozytywny - napisał burmistrz Janusz Rosłan. Włodarz Biłgoraja zakażony Covid-19

W nocy z soboty na niedzielę poczułem się gorzej, miałem dreszcze...

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Ogłoszenia