Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ogólnopolski sukces ucznia ONZ-etu

Dodał: red Data: 2019-06-15 06:28:10 (czytane: 898)

Michał Stańczyk z pierwszej klasy I LO im. ONZ w Biłgoraju zdobył tytuł laureata XII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 – 1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”. Licealista wykazał się wiedzą interdyscyplinarną i uzyskał tytuł laureata, który zwalnia go z egzaminu maturalnego z historii.Reklama.

Zawody finałowe wieloetapowej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” odbyły się w Warszawie w dniach w pierwszej połowie czerwca br. Uczestniczyło w nich 49 uczniów z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów na terenie Centralnej Biblioteki Wojskowej oraz Muzeum Wojska Polskiego uczniowie zmagali się z zagadnieniami malarstwa batalistycznego, geografii militarnej, literatury i poezji, filmu, pieśni, znaków i odznaczeń, broni i barw oraz opisywali wylosowane eksponaty muzealne.

michal_stanczyk.jpg

Następnego dnia zadaniem uczestników było opisanie przydzielonego obiektu historycznego Warszawy. Uroczysta gala finałowa miała miejsce w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym w Warszawie. Opiekunem Michała jest Renata Krzesińska.

/ONZ/

Tagi: i lo im. onz   oświata biłgoraj   konkurs historyczny   matura 2019

Zobacz także

Z dziećmi o ich prawa i obowiązkach

Dodane: 2019-11-21 12:50 - Komentarze  (0)  czytane (71)

TAGI: konwencja praw dziecka, samorzadowe przedszkole nr 3, biłgoraj, prawa dzieckaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.195.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia