Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2015-03-07 15:09:37 (czytane: 2795)

7 marca br. w sali kameralnej BCK odbędą się zmagania w ramach 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Przez czas i przestrzeń”.Jak podkreślała Maryla Olejko, kierownik artystyczny Biłgorajskiego centrum Kultury, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym tego typu konkursem w Polsce. Jest to impreza otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób starszych, organizowana przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. OKR ma o charakter artystyczno - edukacyjny, organizatorzy zapewnią uczestnikom udział w zajęciach seminaryjnych i warsztatowych oraz możliwość indywidualnej rozmowy z członkami Sądów Konkursowych.

turniej_recytatorski_bilgoraj_1.jpg


Konkurs organizowany jest w formie czterech turniejów, tj. Turnieju Recytatorskiego; Turnieju Teatru Jednego Aktora; Turnieju „Wywiedzione ze słowa” i Turnieju Poezji Śpiewanej. W Biłgoraju uczestnicy recytowali i wywodzili ze słowa. Prezentacje uczestników ocenia sąd konkursowy, który brał pod uwagę m. in. dobór repertuaru, wartość artystyczną utworów oraz ich dobór, interpretację tekstów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Reklama.

Sąd konkursowy, w składzie Maria Działo, Andrzej Mazurek i Sławomir Niemiec, po wysłuchaniu prezentacji w Konkursie Recytatorskim oraz Konkursie Wywiedziony ze Słowa postanowił zakwalifikować do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie Jakuba Buczko.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konkurs recytatorski   biłgoraj   ogólnopolski konkurs recytatorski   bck biłgoraj

Zobacz także

Senioralna akcja w Bukowej

Dodane: 2019-11-18 14:05 - Komentarze  (0)  czytane (104)

TAGI: stowarzyszenie dąb w ciosmach, w seniorach siła, projekt dla seniorów, seniorzyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.176.85

(2015-03-10 20:02:40)

Dla wszytskich ten konkurs, kto docenia kulturę wysoką, bez wątpienia tego rodzaju konkurs odkrywa utalentowanych uczestników. Gratulacje.

anja (2015-03-09 16:28:53)

do Ela - bo dziś dzięki Bogu skończył się ciemnogród i kobiety mogą decydować o swoim nazwisku jak i o wielu rzeczach, dziwi tylko że kobietę w dzisiejszych czasach dziwią tak oczywiste rzeczy

Władzio (2015-03-08 12:09:40)

Do Michala! Zrób imprezę na której darmo dawać będą "browar" w nieograniczonych ilościach, a wtedy zobaczysz frekwencję a uczestnicy chórem będą krzyczeć" to jest dopiero impreza, nie to co ta na OSiR cz w BCK"!!!.

Ela (2015-03-07 17:53:45)

Wytłumaczcie mi jedno. Dlaczego Maryla Olejko żona burmistrza Rosłana nie nazywa się Rosłan tylko Olejko? Chcą ukryć że żona burmistrza jest kierownikiem w BCK? Dlatego te inne nazwisko?

Michal (2015-03-07 17:23:39)

To sobie termin wymyślili. Niech pokażą sale. Pewnie pustki. Bo dzisiaj na OSiR wspaniała impreza. Kolejny raz OSiR pokazuje wspaniałą aktywność dla mieszkańców a nie dla grupki swoich.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Krew polała się w Majdanie Starym. W tym roku zebrano już ponad 100 litrów

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii św. Apostołów...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura...

Ogłoszenia