Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ogłoszono przetarg na remont W835

Dodał: red Data: 2019-10-10 19:21:06 (czytane: 2313)

W Biłgoraju podano informację o ogłoszeniu przetargu na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska, na odcinku od Biłgoraja do granicy województwa. To jedna z największych inwestycji na Lubelszczyźnie.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajOdcinek drogi wojewódzkiej Nr 835 objęty rozbudową, położony jest w Województwie Lubelskim, w Powiecie Biłgorajskim, na terenie Gminy Miasto Biłgoraj oraz gmin Biłgoraj, Księżpol i Tarnogród. Łączna długość remontowanego odcinka to blisko 25,5 km. Całkowita wartość projektu wynosi około 193 mln zł, a szacowany koszt robót budowlanych to 176 mln zł. Planowana wartość dofinansowania z RPO WL na lata 2014 - 2020, to 74 mln zł. Inwestycja realizowana ma być w latach 2020 - 2021, a to znaczy, że za dwa lata pojedziemy już nową drogą w stronę Podkarpacia.

remont_dw_835__1_.JPG

Powstanie droga jednojezdniowa klasa G (główna) o szerokość jezdni 7 m (2 x 3,5 m), a nośność nawierzchni to 115 kN/oś. Szerokość poboczy umocnionych kruszywem to 2 x 1,50 m. Powstaną trzy ronda, dziesięć skrzyżowań skanalizowanych i osiemnaście zwykłych. Wybudowanych zostanie sztuk zatok autobusowych oraz stanowisko do ważenia i kontroli pojazdów. -W ramach inwestycji wykonane zostaną także obiekty inżynierskie w tym cztery mosty i piętnaście przepustów. Gruntownej przebudowie poddane zostanie także oświetlenie drogowe w Tarnogrodzie oraz wybudowane zostanie nowoczesne oświetlenie drogowego na terenach zabudowy w obrębie skrzyżowań z przystankami komunikacji zbiorowej oraz przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów i dojścia do przystanków - wyjaśnia Paweł Szumera, dyrektor ZDW w Lublinie.

remont_dw_835__4_.JPG

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie wynika, że powstać ma także ponad 8, km chodników, około 11 km ścieżki rowerowej oraz tyle samo ciągu pieszo - rowerowego. Przewidziane jest także wykonanie drogi serwisowej o długości niespełna 3 km oraz budowa i przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych. Inwestycja zakłada także tysiąc pięćdziesiąt działek do podziału i nabycia. -Mamy to, mamy to. Droga wojewódzka Nr 835 jest kluczowa i absolutnie strategiczna dla Województwa Lubelskiego jak i dla całego Powiatu Biłgorajskiego. Wieloletnie starania mieszkańców i samorządowców skutecznie stają się faktem. Przebudowa około 26 km drogi do granicy z Podkarpaciem jest ostatnim odcinkiem, który łączy Lublin z Rzeszowem. To wszystko będzie stymulować rozwój i powodować, że bezpiecznie będzie można podróżować na południe - podkreśla przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa.

remont_dw_835__3_.JPG

Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip przyznaje że W835 jest oknem na świat Ziemi Biłgorajskiej. -To bezpośrednie połączenie z autostradą A4 oraz powstającą Via Carpatia. To bardzo ważna inwestycja szczególnie z punktu widzenia przedsiębiorców i rolników. Wiadomo, że od drogi wszystko się zaczyna i jeżeli są dobre drogi to są podstawy do rozwoju przedsiębiorczości, do inwestycji do rozwoju przemysłu. Droga ważna jest także dla rolników, 60% mieszkańców naszego Powiatu utrzymuje się z rolnictwa. To nie tylko transport między polem, a miejscem składowania płodów rolnych ale także transportem artykułów rolnych do innych części kraju - zaznacza Starosta. Podobnie uważa burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. -My jesteśmy można powiedzieć zagłębiem owoców miękkich. A wiadomo, to owoce, które bardzo reagują na transport i przechowywanie. Odpowiednie połączenia drogowe w wysokim standardzie nie tylko skaracają czas dostaw ale i pozwalają by dotarły one w takim stanie w jakim wyjechały - dodaje.

Reklama.

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowe, stąd remontowi drogi towarzyszą inwestycje w chodniki, ścieżki rowerowe czy ścieżki pieszo - jezdne, oświetlenie, ronda czy przystanki autobusowe.

remont_dw_835__2_.JPG

-Mamy nadzieję, że przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego regionu, ale warto także pamiętać, że wpłynie ona pozytywnie na rozwój turystyki. Chcemy by piękne zakątki Biłgorajszczyzny stały się bardziej dostępne dla turystów, miłośników odpoczynku od zgiełku dużych miast, miłośników wędrówek czy jazdy rowerem. To także szansa na wzmocnienie naszego potencjału w tym obszarze - dodaje etatowy członek Zarządu Powiatu, Beata Strzałka. Jak podano przetarg rozstrzygnięty ma być na przełomie 2019 i 2020 roku. Nową trasą kierowcy pojazdom w drugiej połowie 2021 roku. W spotkaniu podczas którego ogłoszono przetarg na remont W835 uczestniczyli Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, wicestarosta Tomasz Rogala. etatowy członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego Beata Strzałka oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu Powiatu Biłgorajskiego, w tym wójt Gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: droga wojewódzka nr 835   remont drogi wojewódzkiej   biłgoraj   inwestycje drogowe

Zobacz także

Sprawozdanie z pracy Rady Powiatu w Biłgoraju za 2020 roku

Dodane: 2021-01-28 10:53 - Komentarze  (2)  czytane (172)

TAGI: rada powiatu w biłgoraju, sprawozdanie z parcy rady powiatu, powiat biłgorajski, radni rady powiatuKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.247.17

Włodek (2019-10-11 08:36:30)

Mieliśmy już w poprzedniej kadencji 3 posłów mieszkających w naszym powiecie. Jakoś nic istotnego z tego nie wynikło. Żeby coś zrobić dla regionu który się reprezentuje to trzeba chcieć i móc a nie tylko tu mieszkać. Głosuję na wiceministra Skibę, bo widzę że to człowiek bardzo dobrze przygotowany do takiej funkcji i ma już wysoką pozycję zawodową i polityczną. Wychował się i kształcił w Zamościu. Korzenie rodzinne ma tu na Roztoczu. Z jego wypowiedzi w mediach widać że rozumie doskonale potrzeby mieszkańców regionu.
Aby skutecznie działać lokalnie, trzeba myśleć i rozumować globalnie. I to jest właśnie taki człowiek.

iga (2019-10-11 06:18:04)

beata strzałka-biłgoraj
leszek skiba warszawa
romanowski warmia i mazury i kto nam pomoże i zadba o sprawy biłdoraja i lubelszczyzny

basia (2019-10-11 06:16:02)

Tak skiba otworzy biuro i tyle......będziemy go widzieli na pewno człowieka z warszawy będzie obchodził biłgoraj tak do następnych wyborów żenada
Głosujmy na jedyną kandydtkę z biłgoraja beata strzałka poz 13

Mac (2019-10-10 21:05:41)

Przestańcie traktować ludzi jak idiotów i skończcie z tymi wpisami „głosuje na tego czy tamtego”, „ ja i cała moja rodzina, a nawet pies i kot, głosujemy na”
Niech te wybory się już skończą i znowu nas będziecie mieli w d... przez 4 lata a my święty spokój

hm ????? (2019-10-10 20:56:35)

a gdzie jest ogłoszony przetarg, skoro nie ma go na stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich (BIP), chcę się zapoznać dokumentacją

Biłgoraj (2019-10-10 20:50:58)

Głosujemy na ministra Skiba. Dziś na targu z nim rozmawiałam. Otworzy biuro i dużo zrobi dla Biłgoraja.

(2019-10-10 20:37:50)

Beata jestesmy za Toba, od dawna dzialasz dla Bilgoraja i to z coraz wiekszym rozmachem. Masz glos moj i mojej rodziny.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Ostatnie ziemskie pożegnanie Stanisławy Dzikoń (FOTO)

Rodzina, bliscy, przyjaciele i mieszkańcy Biłgoraja pożegnali...

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki...

Zestawy ratownicze - specjalne torby z gotowym wyposażeniem trafiły do jednostek OSP (FOTO)

Zakupione przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zestawy...

Biłgoraj uczcił 158. rocznicę wybuchu powstania styczniowego (FOTO, AUDIO)

Uroczystości religijno - patriotyczne, 158. rocznicy wybuchu...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Ogłoszenia