Strona startowa

Strona główna > Katalog Firm > Kultura, Muzyka i Sztuka > Placówki artystyczne

Ośrodek Kultury w Józefowie został powołany przez Naczelnika Gminy Józefów w roku 1976 jako Wiejski Dom Kultury, w 10 lat później przemianowany na Gminny Ośrodek Kultury, a w roku 1988 na Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.


Od kwietnia 2004r. po rozłączeniu z Biblioteką nosi nazwę Miejski Ośrodek Kultury.


Miejski Ośrodek Kultury jest organizatorem wielu imprez cyklicznych. W styczniu odbywa się noworoczne spotkanie wszystkich zespołów pracujących przy MOK połączone z koncertem kolęd. W okresie ferii zimowych prowadzone są zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży. Pierwszy weekend majowy to otwarcie sezonu turystycznego, podczas którego odbywa się Konkurs Piosenki Turystycznej "Śpiewanie na polanie". Do konkursu tego mogą przystąpić wszyscy, którzy śpiewają piosenkę turystyczną, po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału w nim.


W połowie sierpnia organizowane są Dni Józefowa zakończone ogólnopolską imprezą interdyscypilnarną, p.n. Festiwal Kultury Ekologicznej, skupiającą przede wszystkim młodych ludzi. Na Festiwalu dominuje muzyka i śpiew (szeroko rozumiana piosenka literacka, poezja śpiewana, piosenka folkowa) oraz folklor. Na koncerty zapraszane są gwiazdy polskiej estrady. Koncertowali u nas m.in. Nocna Zmiana Bluesa , Raz Dwa Trzy, Czerwony Tulipan, Antonina Krzysztoń, Renata Przemyk, Monika Brodka, Oddział Zamknięty, Czerwone Gitary, Skaldowie i Brathanki. Festiwal ma także swoją część konkursową, w której startują młodzi wykonawcy piosenki z całej Polski. Impreza ta cieszy się co rok dużą frekwencją zarówno wykonawców jak i widzów.


Ponadto MOK jest organizatorem wielu imprez o zasięgu lokalnym typu Dożynki, imprezy rocznicowe i okolicznościowe, konkursy piosenki, konkursy i turnieje recytatorskie, konkursy plastyczne, wystawy, turnieje sportowe, imprezy rekreacyjno-rozrywkowe.


Stałe formy pracy:


- Dziecięcy Zespół Piosenki i Tańca Ludowego "Roztoczańskie Słowiki"


- Teatrzyk żywego słowa


- Zespół wokalny "Mundzio"


- Młodzieżowa Grupa Teatralna


- Klub Twórców
Formularz kontaktowy... już wkrótce

Odslon: 21502Data ostatniej weryfikacji: 2012-02-04

Kategorie