Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Dodał: red Data: 2021-10-15 19:19:58 (czytane: 2056)

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny”, przy wsparciu 10 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środkom z budżetu województwa lubelskiego. W849 Zamość - Józefów - Wola Obszańska została zmodernizowana na odcinku prawie 9,5 km za kwotę 5,5 mln zł, a W853 Nowy Majdan - Tomaszów Lubelski na odcinku prawie 5 km za ponad 2,3 mln zł.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajRemont drogi wojewódzkiej Nr 849 odbył się w ramach działania pn. „Poprawa bezpieczeństwa drogowego Lubelszczyzny poprzez modernizację drogi wojewódzkiej Nr 849 Józefów – Osuchy”. Odcinek drogi wojewódzkiej, który został poddany modernizacji posiadał przekrój szlakowy z jezdnią bitumiczną o zmiennej szerokości od 6 do 6,50 m. Jej stan techniczny był zły ze względu na uszkodzoną konstrukcję podbudowy oraz zdegradowane warstwy – wiążącą i ścieralną.

drogi_wojewodzkie_otwarcie_6.JPG

-Nawierzchnia, która została wykonana w latach 70-tych XX wieku z asfaltobetonu była bardzo zniszczona, posiadała liczne spękania oraz deformacje o głębokości nawet do 5 cm. Krawędzie jezdni były zniszczone i zaniżone. Dodatkowo uplastycznianie się nawierzchni w wysokich temperaturach, powodowało powstawanie lokalnych odkształceń. To było bardzo niebezpieczne dla podróżujących tą drogą. Przez lata nie było pieniędzy na realizację tej inwestycji. My pokazaliśmy, że pieniądze są i że można inwestować w drogi, na których remont mieszkańcy czekają dziesięciolecia - mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Jak dodaje wyremontowanych zostało ponad 9 km drogi za kwotę blisko 5,5 mln zł.

drogi_wojewodzkie_otwarcie_2.JPG

Na W849 zakres prac obejmował m. in. frezowanie korekcyjne nawierzchni; wykonanie koryta pod opaskę technologiczną na głębokość 30 cm; wykonanie podbudowy przy krawędzi jezdni z tzw. chudego betonu na głębokość 20 cm; wykonanie podbudowy z mieszanki mineralno - bitumicznej; ułożenie siatek przeciwspękaniowych o wytrzymałości na rozciąganie minimum 50 kN oraz wykonanie warstwy wiążącej o grubości 5,0cm z mieszanki mineralno - bitumicznej i warstwy ścieralnej o grubości 4 cm z mieszanki mineralno - bitumicznej. W zakres prac weszło także wykonanie koryta pod pobocza; mechaniczne profilowanie poboczy; odtworzenie i oczyszczenie rowów odwadniających drogę; demontaż i ustawienie nowych słupków drogowych i wykonanie oznakowania poziomego nawierzchni. Dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło niespełna 4,3 mln zł.

drogi_wojewodzkie_otwarcie_4.JPG

„Poprawa bezpieczeństwa drogowego Lubelszczyzny poprzez modernizację drogi wojewódzkiej Nr 853 Józefów - Długi Kąt” kosztowała około 2,4 mln zł, a wartość dofinansowania wyniosła 1,9 mln zł. Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera, odcinek drogi wojewódzkiej Nr 853, który został poddany modernizacji to jezdnia o szerokości od 6,1 do 7 m na odcinkach prostych oraz od 6,5 do 6,7 m na łukach poziomych. Przy krawędziach jezdni występowały głębokie koleiny zewnętrzne a jezdnia miała uszkodzoną konstrukcją podbudowy oraz zdegradowaną warstwę ścieralną i wiążącą. Dodatkowo na całym odcinku występowały liczne odkształcenia, ubytki i wykruszenia przy krawędziach jezdni. Intensywny ruch pojazdów doprowadził natomiast do tego, że powstawały liczne ubytki, głębokie wyboje oraz poprzeczne garby. -Długość remontu odcinka DW853 wyniosła około 5 km - dodaje Szumera.

drogi_wojewodzkie_otwarcie_3.JPG

Tak jak w przypadku drogi wojewódzkiej Nr 849, zakres prac na W853 obejmował frezowanie korekcyjne nawierzchni; wyrównanie podbudowy mieszanką mineralno – bitumiczną; ułożenie siatek przeciwspękaniowych z geowłókniną o wytrzymałości na rozciąganie minimum 50kN; wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-bitumicznej i warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno -bitumicznej oraz wymiana krawężników na zatokach autobusowych; wykonanie koryta pod pobocza; utwardzenie poboczy; odtworzenie i odmulenie rowów odwadniających drogę i wykonanie oznakowania poziomego nawierzchni.

drogi_wojewodzkie_otwarcie_1.JPG

-Przy okazji tej inwestycji widać dobrą współpracę samorządów szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz rządu. To przykład dobrze wykorzystanych środków. Ogromnie się cieszę, że udało się spełnić oczekiwania mieszkańców oraz podróżnych. Spełnione zostały kolejne obietnice wyborcze, które nie tylko oprawią bezpieczeństwo i komfort jazdy ale i przyczynią się do rozwoju gmin i Ziemi Biłgorajskiej - mówiła podczas otwarcia poseł Beata Strzałka.  -Nie jest przesadą stwierdzenie, że powiat biłgorajski ostatnimi czasy to jeden wielki plac budowy, jeśli chodzi o drogi, zarówno te gminne jak i powiatowe oraz wojewódzkie. Przez lata byliśmy traktowani po macoszemu. Szczególnie odczuwalne było to przy kwestii modernizacji dróg wojewódzkich. Potrzeby były ogromne ale niedostrzegane przez władze wojewódzkie mimo apeli samorządowców i mieszkańców. Dziś to się zmienia, część już została zmodernizowana, cześć jest modernizowana jak np. droga nr 835 są także plany na najbliższy czas. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że rząd Zjednoczonej Prawicy stawia na zrównoważony rozwój do tego dochodzi też bardzo dobra współpraca rządu z samorządami. To owocuje konkretnymi inwestycjami, z których korzystają mieszkańcy naszego powiatu, a także coraz częściej turyści i goście - podkreślał z kolei starosta Andrzej Szarlip.

drogi_wojewodzkie_otwarcie.JPG

Pandemia, która powstrzymała wyjazdy zagraniczne pozwoliła odkryć piękno małych Ojczyzn. -Mieszkańcy Polski odkryli nasze piękne Roztocze. Dziś odpoczywają tu turyści z Małopolski, ze Sląska, Podkarpacia czy centralnej Polski. Dziś nie musimy się wstydzić dróg, dziś turystyka może dojechać samochodem do Józefowa, Łukowej, Chmielka czy na Osuchy dobrej jakości drogą. Dotyczy to zarówno aut jak i rowerów. Jestem przekonany, że remont tej drogi przyczyni się do rozwoju nie tylko gmin Józefów, Łukowa czy Obsza ale całego powiatu - podkreśla z kolei wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra.

drogi_wojewodzkie_otwarcie_5.JPG

-Warto zaznaczyć, że rok 2021 jest rekordowy pod względem budowy, przebudowy i remontów dróg wojewódzkich a także działań wspólnych, które realizujemy razem z władzami poszczególnych gmin. Na same inwestycje drogowe zostało przeznaczone przez władze Województwa Lubelskiego około 315 milionów złotych a na przebudowy i remonty ponad 42 mln zł - podkreśla Paweł Szumera.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: droga wojewódzka nr 853   droga wojewódzka nr 849   inwestycje drgowe   powiat biłgorajski

Komentarze (20)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

Czeslaw (2021-10-17 11:17:16)

Brawo M, Mulawa ,- czekamy na kolejne remonty i tak powinno byc a kundelki zielone i czerwone niech szczekaja a karawana jedzie dalej.

Logan (2021-10-16 19:12:41)

Cieszę się, że Czesław żyje, a teraz następny idiotyzm z dróg PiS. Autostrada A4 kierunek Zgorzelec. Duży ruch, samochody spycha zielona skoda Fabia straży granicznej, na kogutach i sygnałach dzwiekowych. Zjeżdża na parking Kogutek 130 km A4. Zjeżdżam i ja, myśląc kogo to ścigają nieustraszeni strażnicy, może trzeba im pomóc. Parkują koło WC, otwierają bagażnik, przeciągają się, piją kawę i jedzą kanapki. Czterech bykow w moro, atmosfera wesoła, pewnie posiłek, 2 metry od śmierdzącego kibla też smaczny. Po 15 minutach, zadowoleni z życia, włączają sygnały i dalej w drogę, zgodnie z hasłem, z drogi śledzie, straż graniczna jedzie. Pewnie wracali z narady we Wrocławiu. Moje pytanie, jak długo jeszcze, paru idiotow, może ryzykować życie innych kierowców, wioząc swoje dupy do domu?

Czeslaw (2021-10-16 18:55:33)

do nizej ,-Jak bys mial odrobine rozumu ,- bo inteligencji nie masz , to bys napisal cos madrego a tak bzdety

ciekawy (2021-10-16 18:26:51)

Te Czesław! Wypuścili cię, czy uciekłeś im???

Czeslaw (2021-10-16 17:00:46)

Logan ty masz takie pojecie o ekonomi i polityce jak o firankach do spektaklu w GOK Ksiezpol

(2021-10-16 16:07:27)

Logan takich madrych potrzebuja w rzadzie zymianow Nadajesz sie

Logan (2021-10-16 14:47:55)

Oczywiście, ten śmieszny facet od inflacji informowania całego świata, że Polska chce przepłacać, ale kupować złoto z animuszem, to Glapiński, sorry literowka

Logan (2021-10-16 14:46:35)

Oczywiście, ten śmieszny facet od inflacji informowania całego świata, że Polska chce przepłacać, ale kupować złoto z animuszem, to Gapiński, sorry literowka

Logan (2021-10-16 14:43:02)

A najśmieszniejszy jest Kaczor, szef tych hipokrytow. W 2012 r, kiedy baryłka ropy była po 120 dolarów, cena benzyny 5,40 za litr, latał z kanistrem po telewizjach wrzeszcząc, że trzeba trochę politycznej odwagi Tuska, aby obniżyć akcyzę. Dziś, kiedy baryłka kosztuje 80 dolarów, a cena benzyny przekracza 6 zł, twierdzi w telewizji, że nie można obniżać dochodów państwa z akcyzy. Drugi ynteligent, szef NBP Gapiński ogłasza, przed zakupem!!!!, że Polska kupi 100 ton złota. To tak jakby na targowisku w Biłgoraju, ktoś ogłosił, że kupi 100 ton pomidorów. Toć przecież każde dziecko wie, że pomidory natychmiast zdrożeją, bo jest duży popyt. Każde dziecko, tylko nie ynteligent od inflacji Gapiński, który tak walczy z inflacja, że bijemy rekordy Europy. Ale ciemny lud lubi igrzyska z okazji otwarcia jakiejś drogi, zamiast zagonić to wystrojone towarzystwo do łopat na zapadniętym od lat odcinku strategicznej drogi Lublin - Biłgoraj, w Goraju. To wstyd aby z tak krótkim odcinkiem nie można sobie poradzić, tylko stroić się w krawaty i lakierki.......

Grzegorz z Chetyna (2021-10-16 11:46:03)

Propozycja dla "naszych" włodarzy, aby taka uroczystość miała miejsce po każdym kilometrze wyremontowanej drogi. Najbardziej zadowoleni z pewnością byli by księża... :(

(2021-10-16 10:48:44)

ten pan co stoi tyłem do fotografującego wstydzi się, że przemawia do "tak licznie zgromadzonych .... mieszkańców". Parodia.

(2021-10-16 10:44:06)

gdyby przyjechała posłanka Joanna Mucha i Kidawa Błońska byłbym na 100 procent, a tak ......

(2021-10-16 10:43:19)

Ludzie jeżdżą trochę po innych województwach i widzą, 5 czy 9 km remontu drogi to jest sukces???

(2021-10-16 10:38:12)

a, gdzie suweren, mieszkający na tym terenie? Czy wszystko musi być po cichu! W innych częściach kraju drogi wojewódzkie, powiatowe przekazywane są protokólarnie i basta. Odrywamy ciężko pracujących od wykonywania ciężkich obowiązków!

(2021-10-16 10:31:55)

powiedzcie mi za czyje pieniądze jeżdżą na otwarcie dróżki budowanej zresztą z naszych pieniędzy? Czy niebotycznie drogie paliwo, ostudzi wyjazdy pod zadaszenie tych osób w przyszłości. Boże widzisz, a nie grzmisz! Czy ktoś może wytłumaczyć urzędnikom (wynagradzani z naszych podatków), że te zdjęcia doprowadzają wielu do torsji. Na zdjęciu prezentowane sylwetki i miny zmuszają mnie, by myśleć, iż tam byli sami księża.

(2021-10-16 10:10:39)

a co oni łaskę robią.To jest ich za......y obowiązek zrobić drogę za nasze pieniądze!

(2021-10-16 09:42:40)

Już nas nie stać na benzynę. Kto będzie po tych drogach jeździł? Pis oczywiście. Ich stać.

Do fałszywych proroków (2021-10-16 07:59:30)

Podziękowania dla Czesława Langa za wyznaczenie trasy Tour de Pologne po drogach powiatu biłgorajskiego !

tubylec (2021-10-15 21:37:05)

Tajemnicą poliszynela jest to że remont był tylko dlatego że jechał wyścig Tour de Pologne a trasa od Biłgoraja do granicy województwa jest rozkopana i musiał przejechać tą drogą więc mówienie o współpracy jest co najmniej śmieszne ,ale władz znalazła powód by się lansować
Żenada

Pierdu pierdu (2021-10-15 20:02:19)

Na zachodzie lepsze drogi już naprawiają. A u nas jak są już duuużże doły to wielkie coś że rząd dał pieniądze na remont. Podkarpackie może być wzorem odnośnie remontów dróg.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ruszyła petycja w sprawie rewitalizacji Autodromu

Ruszyła petycja biłgorajski Automobilklub zorganizował w sprawie rewitalizacji Autodromu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. więcej»

Ogłoszenia