Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Oficjalne otwarcie placu zabaw na osiedlu Sitarska - Kępy (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-11-07 13:41:09 (czytane: 947)

Dziś - obok siłowni zewnętrznej - na Osiedlu Sitarska - Kępy otwarto nowoczesny plac zabaw dla dzieci. To finał inicjatywy jaką podjęła Grupa Nieformalna "Sitarska". Udało się pozyskać sponsorów oraz złożyć odpowiednie projekty, co pozwoliło na wykonanie wartego ponad 30 tys. zł zadania przy montażu finansowym z czterech różnych źródeł.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolO szczegółach, w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl, mówi członkini Grupy Nieformalnej "Sitarska", Halina Maciocha: -Bardzo ważna inwestycja dla Osiedla Sitarska - Kępy, ale także ważny punkt na mapie Miasta. Zmieniła się część naszej przestrzeni, obok uczęszczanych ścieżek rowerowych i pieszych. Dziś otworzyliśmy plac zabaw, są to huśtawki, stożek linowy, karuzela. jest to inicjatywa społeczna, która wokół tego celu gromadziła grantodawców i lokalnych sponsorów. jest tutaj program "Decydujesz - pomagamy" Tesco i Działaj Lokalnie i program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz wsparcie Gminy Miasta Biłgoraj i Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

W roku 2016 Grupa doprowadziła do utworzenia mini siłowni Sitarska, przylegającej bezpośrednio do ciągu pieszego i rowerowego przy ul. Poniatowskiego w Biłgoraju. Teraz obok siłownie powstał plac zabaw. tak aby się te miejsca wzajemnie się uzupełniały i stanowiły atrakcyjną lokalizację do spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Grupa Nieformalna "Sitarska" rozpoczęła aktywne poszukiwania źródeł finansowania dla budowy Placu Zabaw "Sitarska" i tak udało się rozpocząć realizację projektu "Dla dobra wspólnego razem zbudujemy plac zabaw "Sitarska" w Biłgoraju (w latach 2018 - 2019)".

plac_zabaw_sitarska.JPG

W 2018 roku nawiązano ścisłą współpracę z Miastem Biłgoraj (użyczenie terenu) i Miejską Służbą Drogową, która przygotowała teren pod budowę natomiast zakupu i montażu atestowanego (certyfikowanego) sprzętu sfinansowano ze środków projektu, tj. huśtawki bocianie gniazdo finansowane z Programu „Działaj Lokalnie”; huśtawki metalowa podwójna - jedno siedzisko płaskie a drugie obok rozpinane zapewniające korzystanie przez różne grupy wiekowe finansowane przez „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3". Następnie Miejska Służba Drogowa wykonała bezpieczną podbudowę, założyła krawężniki i nawieziono piasek sfinansowany przez fundatorów. W 2019 roku kontynuowano rozbudowę placu zabaw i rozpoczęto kolejne poszukiwania źródeł finansowania i tak pozyskano grant finansowy z programu „Decydujesz, pomagamy” TESCO na zakup karuzeli młynka. Ponadto dzięki zaangażowaniu członków Rady Osiedla Sitarska - Kępy i bardzo dobrej współpracy z władzami miasta udało się zakupić piramidę linową, która została sfinansowanej z budżetu Miasta Biłgoraja.

Uzupełnieniem siłowni i Placu Zabaw Sitarska są ławki, stojaki rowerowe oraz tablica ze szlakami turystycznymi prowadzącymi z Biłgoraja w ciekawe i urocze miejsca naszych okolic, a obok powstała górka, z której zimą dzieci będą mogły zjeżdżać na sankach.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 20

Tagi: plac zabaw   biłgoraj   osiedle sitarska kępy   sitarska grupa nieformalna

Zobacz także

Biłgoraj. Rusza baza rodzin Szlachetnej Paczki

Dodane: 2019-11-15 22:03 - Komentarze  (1)  czytane (618)

TAGI: szlachetna paczka, baza rodzin, pomoc, paczki na świętaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.210.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Krew polała się w Majdanie Starym. W tym roku zebrano już ponad 100 litrów

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii św. Apostołów...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura...

Ogłoszenia