Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ofensywa drogowa na drogach wojewódzkich w powiecie Biłgorajskim i na Roztoczu

Dodał: red Data: 2021-06-11 15:54:09 (czytane: 3346)

Trwają lub rozpoczną się w najbliższym czasie prace inwestycyjne na drogach wojewódzkich. W 2021 roku, wyremontowanych ma być ponad 74 km dróg, za kwotę ponad 40 mln zł. 10 mln zł z tych środków ma trafić na drogi w powiecie biłgorajskim i na Roztoczu. Chodzi o ciągi komunikacyjne dróg nr 853, 849 i 843.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpoldroga_w_849.JPG

-Nasza ofensywa drogowa w tym roku pochłonie ponad 40 mln zł, to największa kwota jaką województwo lubelskie przeznaczyło na remonty i modernizację dróg, które czekały kilkadziesiąt na remont. Remontujemy drogi w całym województwie, ale tutaj na roztoczu te zaniedbania są największe i tu szczególnie chcemy je nadrabiać.Dotyczy to m. in. drogi wojewódzkiej nr 849 na odcinku Osuchy - Józefów, czy droga nr 853 z Józefowa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego - podkreśla wicemarszałek Michał Mulawa. Jak dodaje to komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców, turystów, rolników i przedsiębiorców.

michal_mulawa.JPG

Jeśli chodzi o drogę W849, to prace są już na ukończeniu. Można powiedzieć, że zadanie wykonane zostało w 90%. Remont prowadzony jest na odcinku o długości 8,5 km, a jego koszt to 4,8 mln zł. Dodatkowo już został wykonany odcinek o długości 500 m, a w najbliższym czasie rozpocznie się remont kolejnego odcinka o długości 900 m - mówi Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. -Jeśli chodzi o remont drogi W853, to będą prowadzone prace od Józefowa do Długiego Kątu na długości 4,7 km. Zamierzamy także ogłosić przetargi na drogę wojewódzkiej 863 od Obszy w kierunku Zamchu na długości 2 km i od Potoka Górnego w kierunku Tarnogrodu, także na odcinku 2 km - dodaje.

pawel_szumera.JPG

-Nie skłamię jak powiem, że około 50 lat droga wojewódzka nr 849 czekała na remont. Kierowcy pytali, gdzie podział się asfalt, tak był zły stan jej nawierzchni - podkreśla z kolei Stanisław Kozyra, wójt gminy Łukowa. Jak zauważa, poprzez pandemię Roztocze zostało odkryte na nowo. Dziennie, an 10 samochodów, 7 - 8 to auta z rejestracjami obcymi. -To rejestracje z Podkarpacia, Małopolski czy ze śląskiego. Droga ta prowadzi do serca Roztocza, stąd jest tak uczęszczana. Obok tego rozkwita u nas turystyka rowerowa. Mamy piękne i malownicze lasy Puszczy Solskiej, mnóstwo szlaków i urokliwe zakątki przyrody, to ściąga w nasze rejony także tych, którzy chcą aktywnie odpoczywać - zauważa.

stanislaw_kozyra.JPG

-Bardzo się cieszę, że inwestycje na drogach wojewódzkich idą pełną parą. Nie wątpliwie zapóźnienia na naszym terenie są bardzo duże. Ale wreszcie ten Sejmik i ten Zarząd Województwa to zauważył i są środki i plany konkretnych remontów - dodaje Grzegorz Wróbel, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, przewodniczący Komisji Infrastruktury. Jak podkreśla inwestycje spowodują, że Ziemię Biłgorajską i tą część Roztocza odwiedzać będzie coraz więcej turystów.

inwestycje_drogi_wojewodzkie.JPG

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: ofensywa drogowa   drogi wojewódzkie   michał mulwa   inwestycje drogowe

Zobacz także

Rodziny w akcji - wyjazd do teatru

Dodane: 2021-11-23 09:43 - Komentarze  (0)  czytane (837)

TAGI: stowarzyszenie dąb w ciosmach, wyjazd od teatru, gmina biłgoraj, bądzmy solidarniKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.139.112

(2021-06-13 09:45:58)

Powinna być przywrócona zamknięta korona zwieńczona krzyżem, usunięte powinny zostać symbole masońskie: gwiazdy i lilia w ogonie. Wtedy dopiero będzie to Polskie Godło.

(2021-06-13 09:44:26)

Obecne godło to, nie oszukujmy się, tragedia

Obecne godło Polski pełne jest błędów. Krzywe i różniące się rozmiarami skrzydła, cieniowanie, korona z innej epoki. Heraldycy od lat wnoszą o poprawę tego stanu rzeczy. Godło – tak naprawdę powinno być nazywane herbem – jest przecież wizytówką państwa.

Dlatego wiele osób interesujących się heraldyką, jak i zwykłych Polaków, którzy chcieliby mieć godnie wyglądające godło i herb, ucieszyło się z informacji, którą podała „Rzeczpospolita”: że błędy zostaną poprawione.

Zapowiadano, że wyrównane zostaną – obecnie krzywe i niesymetryczne – skrzydła. Nogi orła miały zostać całe pokryte złotym kolorem, co będzie odpowiadać historycznemu wizerunkowi naszego godła. W koronie pojawić się miały również prześwity.
Pojawiło się nawet nazwisko autora nowego godłaPan Bąk jest twórcą grafiki użytkowej, który w branży graficznej działa od 1990 roku. Projektant jest autorem i współautorem zespołowych projektów oraz kampanii z zakresu brandingu, projektowania opakowań, reklamy wizerunkowej, marketingu bezpośredniego oraz marketingu terytorialnego.

Nie tylko orzeł wjedzie na warsztat

Zmienić ma się nie tylko godło. PiS chciałby m.in. zmienić kolor czerwieni we fladze państwowej. Obecnie tak naprawdę nie mamy flagi biało-czerwonej, tylko szarawo-buraczaną. Rządzący mają ambitny pomysł zmiany z ustawowego cynobru na karmazyn.

Przywrócona ma zostać taż Chorągiew Rzeczypospolitej, czyli flaga przysługująca prezydentowi. Niestety – nie mamy co liczyć na tak piękny wzór, jak posiadają Węgrzy czy Czesi. Najprawdopodobniej PiS sięgnie po chorągiew z 20-lecia międzywojennego.

Dodane zostanie także nowe opracowanie hymnu. Obecnie jest on rozpisany jedynie na głos i fortepian, a powstać mają oficjalne partytury również na orkiestrę.

He,he (2021-06-13 07:42:35)

Zobaczcie jakie zatroskane twarze na zdjęciach

Tarnogród (2021-06-12 11:55:29)

Mulawa przyjechała z Lublina. Jakieś wybory będą ? Przecież on nie mieszka u nas od lat.

Tur tur (2021-06-11 20:33:16)

A kiedy bedzie droga 848 Panie Mulawa i Wrobel, bedziecie prosic o glosy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Nabemowie.pl - wiadomości, ogłoszenia i lokalni fachowcy

Internet jest dziś niemal zdominowany przez ogromne portale społecznościowe...

Wystawa miniatur i figurek kolekcjonerskich (FOTO)

W Galerii Waya-Art w Biłgoraju odbył się dziś wernisaż wystawy...

Umowy o dzieło - raport ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjrzał się umowom o dzieło....

Miliony złotych wsparcia dla naszych samorządów w ramach laboratoriów przyszłości

Placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym są samorządy...

Jak wykryć zdradę partnera? Jakie są sposoby na odkrycie prawdy?

Podejrzenie zdrady bardzo często pojawia się u wielu par. Nie ma znaczenia...

Zostań rodziną zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju – Organizator...

Ogłoszenia