Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odpowiedzialny za siebie i innych

Dodał: red Data: 2019-11-06 10:22:08 (czytane: 699)

Senior wie, jak być odpowiedzialnym za siebie i za innych oraz jak być bezpiecznym - to cele, które przyświecały inicjatywie realizowanej w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Po kilku tygodniach przygotowań, spotkań, planowaniu, organizacji logistycznej inicjatywy, grupa seniorów z Powiatu Biłgoraj Zygmunt Terejko, Maria Buczek i Józef Furmaga - zorganizowała spotkanie z policjantami o szeroko pojętym bezpieczeństwie osób starszych. Odbyło się ono 30 października br.

Tego dnia policjanci omawiali zagrożenia najczęściej występujące powicie Biłgoraj oraz przypominali zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Policjanci rozmawiali z seniorami o lokalnych problemach bezpieczeństwa na drodze. Ostrzegali przed miejscami i sytuacjami powodującymi największą ilość niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Filarem każdego tematu były prelekcje eksperta ruchu drogowego, połączone z omówieniem filmów obrazujących rzeczywiste zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu.

bezpieczny_senior.JPG

Celem spotkania było też uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem.

Efektem inicjatywy było zbudowane poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Seniorzy z zaciekawieniem wysłuchali prelegentów, którymi byli sierżant sztabowy Łukasz Wojnas oraz sierżant sztabowy Adam Granda z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Artykuł powstał w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Tagi: wiek nie odbiera odpowiedzialności   bezpieczny senior   fundacja bliżej pasji   biłgoraj

Zobacz także

Podziękowania z USA dla policjantów z Tarnogrodu

Dodane: 2019-11-20 19:11 - Komentarze  (0)  czytane (423)

TAGI: podziękowania, posterunek policji w tarnogrodzie, policja biłgoraj, pomoc policjiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.132.114

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

„Złote gody” to symbol miłości i wierności małżonków, których przed laty połączyło sakramentalne „tak”. Przeżyte...