Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odpowiedz posła Żmijana na stanowisko posła Olszówki

Dodał: red Data: 2018-01-11 15:54:05 (czytane: 2194)

Nie milkną echa spotkania samorządowców Lubelszczyzny w Biłgoraju, z 8 stycznia br. Dziś w godzinach popołudniowych wpłynęło do naszej Redakcji stanowisko posła Stanisława Żmijana nt. dróg Ziemi Biłgorajskiej, jako odpowiedz na stanowisko posła Piotra Olszówki.

Szanowni Państwo, przedstawiciele mediów i środowisk opiniotwórczych Ziemi Biłgorajskiej. Podobnie jak Państwo otrzymałem wczoraj stanowisko pana Piotra Olszówki - Posła na Sejm RP, w którym poddawał pod wątpliwość sens spotkania samorządowców zarówno Ziemi Biłgorajskiej oraz Województwa Lubelskiego w sprawie zmniejszenia środków na drogi lokalne w ustawie budżetowej na rok 2018.

Postawione przez pana posła tezy wynikają z kompletnego niezrozumienia procesu inwestycyjnego na drogach zarówno lokalnych i krajowych oraz ich finansowania ze środków budżetu państwa i budżetów samorządów. W kontekście dróg szybkiego ruchu możemy śmiało powiedzieć, że Lubelszczyzna jest jednym z najbardziej zaniedbanych regionów w Polsce za czasów rządów tzw. Zjednoczonej Prawicy. Od jesieni 2015 nie ogłoszono żadnego przetargu na jakikolwiek odcinek drogi szybkiego ruchu w naszym województwie. Ostatnio ogłoszone przetargi na dokumentację projektową niektórych odcinków S19 (tzw. Via Carpatia) świadczą co najwyżej o nieudolności dotychczasowego kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Przetargi wskazane przez pana posła Olszówkę można było ogłosić już dwa lata temu, jednak zwłoka wynikała z niechęci do kontynuowania pozytywnych działań w Polsce wschodniej zapoczątkowanych jeszcze przez rząd Platformy Obywatelskiej. Znalazło to odzwierciedlenie w rekonstrukcji rządu, gdzie z kompetencji dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wydzielono wszelkie kompetencje związane z budownictwem.

zmijan_stanislaw.jpg

W zakresie wojewódzkiej infrastruktury drogowej obecny rząd nie dołożył nawet złotówki m. in. do przebudowy drogi 835 z Biłgoraja do Lublina. Niewiele lepiej jest na drogach lokalnych. W latach 2010 - 2015 Miasto Biłgoraj skorzystało z szeregu programów wsparcia infrastruktury drogowej, które pozwoliły na przebudowę blisko 30 km dróg lokalnych za kwotę ponad 105 mln zł. Dziś w związku z obcięciem środków na Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej możliwości miasta zostały znacznie ograniczone. Zapewnianie o mitycznej rezerwie nie przełoży się na możliwości Miasta do ogłaszania nowych przetargów na remonty dróg.

Liczą się wyłącznie zapewnione środki i o to walczą samorządowcy. Swoim działaniem poseł Olszówka staje po stronie urzędników z Warszawy dążących do jak największego ograniczenia środków na inwestycje w Polsce wschodniej. Widać to po zmniejszonych inwestycjach w Mieści Biłgoraj i Powiecie Biłgorajskim. Podobna sytuacja jest w innych częściach Województwa Lubelskiego.

Przedstawione przeze mnie tezy opierają się na konkretnych wyliczeniach. W przeciwieństwie do posła Olszówki nie będę składał zapowiedzi bez pokrycia. O stanie infrastruktury drogowej i kolejowej w Mieście Biłgoraj, Powiecie Biłgorajskim i całym Województwie zawsze chętnie mogę debatować z panem posłem. Choć inwestycje z ostatnich lat w zestawieniu z działaniami w latach rządów Prawa i Sprawiedliwości pewnie skutecznie zniechęcą go do podjęcia jakiejkolwiek otwartej dyskusji.

Reklama.

Tagi: stanisław żmijan   poseł żmijan   stanowisko w sprawie dróg lokalnych   spotkanie samorządowców województwa lubelskiego

Zobacz także

Opłatek Rejonowego Komtetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2019-01-20 02:16 - Komentarze  (7)  czytane (747)

TAGI: rejonowy komitet obywatelski, biłgoraj, spotkanie opłatkowe, rkozb biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.64.30

no (2018-01-12 23:48:53)

Dobrze napisane. Bo to są obiektywne fakty, a nie mydlenie oczy jak Olszówka to robi.

(2018-01-12 12:26:11)

Panie Pośle Żmijan 8 lat rządziliście. Wielkie pieniądze n aduże aglomeracje gdzie był wasz elektorat. Polskę wschodnią mieliście w d.....e. Do widzenia baja...baj...baj...baj

pielęgniarka (2018-01-12 12:24:12)

Poseł Olszówka jako znany obrońca szpitala w Biłgoraju może odpowie pracownikom którzy nie otrzymali pieniędzy za grudzień za co mają zrobić zakupy - jakaś żywność na niedzielę i później. Jak wytłumaczyć dzieciom, że matka pracuje, ale kasy nie ma.

pieter (2018-01-12 11:33:02)

panie wojewodo podałeś swoje stanowisko w sprawie tego spotkania,nie pomagaj tym samorządom , co byli na spotkaniu , przez co popierali stanowisko przeciw CZARNKOWI,A DOSTAWALI I DOSTAJĄ KASĘ,

abc (2018-01-11 23:45:16)

Poseł Olszówka w swoim oświadczeniu pisze coś o obietnicach dróg w okolicach Tomaszowa, Hrubieszowa, Nałęczowa, Włodawy czy Dorohuska, ale już o swoich obietnicach z kampanii wyborczej nie wspomina.

A tak one wyglądały:

"Przebudowa drogi przez Sól w kierunku do Stalowej Woli, drogi Tarnogród - Różaniec - Obsza - Lubaczów, drogi Biłgoraj - Zamość, droga Obsza - Zamość, droga Józefów – Krasnobród.
* Budowa obwodnicy zachodniej Biłgoraja."

(2018-01-11 21:22:03)

jak można pisać, że Biłgoraj potrzebuje miejsc pracy. Bezrobocie na niziutkim poziomie, ludzi szuka się do roboty, a tu zerwany z choinki pisze, że, ze b-j potrzbuje nowych miejsc pracy. Człeku opamiętaj się!

pytanie do wszystkich partii (2018-01-11 19:35:32)

dlaczego bilgoraj omijaja drogi ktore przyczyniaja sie do rozwoju np ekspresowka czy chociazby krajówka? dlaczego panowie o to nie walcza czy walczyli????

Grześ (2018-01-11 17:56:05)

Pięknie Stsiu poneches po populiście.

(2018-01-11 16:49:32)

brawo, teraz wiemy, jak można wprowadzać ludzi w błąd. Dzięki za wyjaśnienie. Ciekawe co opublikuje Olszówka?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Od minuty ciszy, którą uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła...

Solidarni z Gdańskiem (AUDIO)

Ułożone w kształt serca czerwono - białe znicze zapłonęły na Palcu...

100-lecie ruchu Polskiego Czerwonego Krzyża

Biłgoraj włącza się w obchody 100. rocznicy powstania Polskiego...

Co dalej z biłgorajskim sportem? (FOTO)

Na to pytanie próbowano odpowiedzieć podczas spotkania, które...

Studniówka Zespołu Szkół Leśnych (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych biłgorajskiego "Leśnika", bawili się na balu...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Ogłoszenia