Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odpowiedź Burmistrza Miasta Biłgoraj, Janusza Rosłana dla Pana Piotra Szeligi

Dodał: red Data: 2018-10-11 11:46:47 (czytane: 11843)

Odpowiedź Burmistrza Miasta Biłgoraj, Janusza Rosłana dla Pana Piotra Szeligi na jego zarzuty w opublikowane w artykule ostatnim artykule Piotr Szeliga pyta o wiceburmistrza Biłgoraja.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSzanowni Państwo,
Szanowny Panie Pośle,

W związku z artykułem zamieszczonym na Portalu Internetowym bilgoraj.com.pl w dniu 8 października 2018 r. informuję, że istotnie nastąpiło rozwiązanie stosunku pracy w związku  z przejściem na emeryturę Zastępcy Burmistrza Miasta Michała Deca oraz jego ponowne powołanie na tę samą funkcję. Zgodnie z art. 38 ust.3 pkt 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych każdemu pracownikowi przechodzącemu na emeryturę  należna jest odprawa w wysokości 6 miesięcznego wynagrodzenia. W przypadku Zastępcy Burmistrza Miasta wyniosła ona 50 640,00 zł brutto (41 525,00 netto). Dokładnie na tej samej zasadzie wypłacane są od wielu lat odprawy emerytalne wszystkim pracownikom samorządowym  w całej Polsce. Przepis prawa ma charakter bezwzględny i każdy pracodawca zobowiązany jest do jego stosowania, o czym Pan jako były parlamentarzysta winien doskonale wiedzieć. Nie ma również znaczenia, w którym momencie mój zastępca przeszedłby na emeryturę, gdyż odprawa wyliczona zgodnie z ustawą, tak czy inaczej byłaby należna.

Nieprawdą jest, że po ponownym rozwiązaniu stosunku pracy Zastępca Burmistrza otrzyma kolejną odprawę, gdyż takowa jest wpłacana wyłącznie 1 raz. Nie otrzyma również  3 miesięcznego wynagrodzenia, ponieważ taka odprawa, zgodnie z art. 40 ustawy  o pracownikach samorządowych, przysługuje wyłącznie burmistrzowi, o czym również powinien Pan wiedzieć.
Należy podkreślić, że aby nabyć prawo do emerytury i skorzystać z innych przywilejów z tym związanych trzeba osiągnąć wiek 65 lat. W przypadku burmistrza Michała Deca warunek ten został spełniony. Przepracował on również w swoim życiu ponad 42 lata, w tym 12 w Urzędzie Miasta Biłgoraj.
Zgodnie z wolą ustawodawcy  nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osoba korzystająca  z przywileju emerytalnego, nie mogła podjąć kolejnej pracy. Natomiast decyzja w sprawie powołania swojego zastępcy należy wyłącznie do burmistrza. Nie trzeba długo myśleć, by zrozumieć, że powoływanie innego zastępcy na okres 4 miesięcy przed zakończeniem kadencji byłoby nieracjonalne i  mijałoby się z logiką, zwłaszcza w okresie gdy rozstrzyga się sprawa dofinansowania Rewitalizacji Placu Wolności, gdy zbliżały się terminy na składanie do Wojewody wniosków o dofinansowanie budowy dróg,  czy też w trakcie projektowania  i wykonywania kolejnych inwestycji,  które nadzorowane były przez cały czas właśnie przez burmistrza Michała Deca.
Jest dla mnie trudnym do zrozumienia, że po raz kolejny, w celu zdyskredytowania mnie  w oczach mieszkańców Biłgoraja, cynicznie atakowani i piętnowani są moi współpracownicy, w sytuacji gdy nie doszło do postępowania niezgodnego z prawem. Czy naprawdę tak trudno jest dostrzec efekty pracy Pana Michała Deca? Przecież to on, na równi ze mną, odpowiadał za pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz za wykonywane inwestycje. Czy kampania wyborcza winna się toczyć wokół należnej i wypracowanej odprawy emerytalnej jednego  z pracowników Urzędu Miasta?
Skoro jest to dla Pana takie oburzające, to będąc posłem mógł Pan przecież zainicjować stosowne zmiany ustawowe ograniczające przywileje osób przechodzących na emeryturę po wielu dziesiątkach lat pracy.

roslan_janusz_burmistrz.JPG

Pisze Pan również cyt.: „Skoro przykładowo pan burmistrz Rosłan nie był w stanie sam pracować dwa miesiące, to co byłoby gdyby wiceburmistrz emeryt miał zwolnienie lekarskie np. półroczne? Ja rozumiem, że 16 lat pracy na urzędzie burmistrza może zmęczyć człowieka  i wypalić” .
A ja zadałbym pytanie, co by było gdybym to ja musiał skorzystać z dłuższego zwolnienia z powodu np. nieszczęśliwego wypadku i pozostawiłbym Urząd i całe miasto bez osoby mającej rozeznanie i doświadczenie w pracy urzędu? Czy wtedy Pan Piotr Szeliga nie zarzuciłby mi braku odpowiedzialności za 27 tysięczne miasto, albo powołania na funkcję zastępcy osoby bez żadnego doświadczenia i rozeznania w bieżących sprawach?
Pańskie wskazanie na 16 lat mojej pracy przywołuje we mnie pewne skojarzenie z bilbordem umieszczonym przy jednym z supermarketów. Autor i sponsor bilbordu również wypominał mi 16 lat pracy i apelował o ustąpienie ze stanowiska, a później podliczył moje dochody  w tym okresie na 1,6 mln złotych. Nie miał przy tym odwagi podpisać się pod treścią apelu  o moje odejście. Pomijam już fakt elementarnego braku kultury i wychowania przy zastosowaniu formy, w jakiej autor zwraca się do 55-letniej osoby. Natomiast bardzo sprytnie zamieszczanymi hasłami manipuluje on opinią publiczną. Bo trzeba przyznać, że napis o treści Janusz zarobił w ciągu 16 lat ok. 1,6 mln złotych robi ogromne wrażenie. Na pewno dużo większe, niż gdyby autor napisał, że burmistrz brał na rękę średnio 5 555 zł miesięcznie. A to przecież to samo. Nie jest to oczywiście mała kwota, dla wielu nieosiągalna,  ale  o zawrót głowy  też chyba nie przyprawia. Więcej otrzymują parlamentarzyści, których odpowiedzialność jest znacznie mniejsza, a którym oprócz pensji lub diety poselskiej przysługuje zwrot kosztów przelotów samolotami, przejazdu prywatnymi samochodami, noclegów w luksusowych hotelach, telefonów komórkowych itd. Wiadomo też, że niektórzy z nich rażąco nadużywali należnych im przywilejów i praw.

Nie chcę dalej wchodzić w polemikę, gdyż nie lubię dyskusji na takim poziomie. W prowadzonej kampanii wyborczej nie obraziłem żadnego z moich kontrkandydatów i chciałbym w spokoju dotrwać do jej końca, pozwalając mieszkańcom na dokonanie właściwego wyboru. Dziękuję Panom Jackowi Piskorskiemu i Wojciechowi Gleniowi za to, że potrafią z honorem cechującym prawdziwych mężczyzn, prowadzić kampanię  i przekonywać mieszkańców atutami swoich programów. Wszyscy czterej zdajemy sobie sprawę, że tylko jeden z nas może wygrać wybory, ale chyba ważniejszym od wyborczego zwycięstwa jest, a przynajmniej powinno być to, aby zachować honor i twarz oraz móc sobie spojrzeć w oczy. Warto być przyzwoitym, naprawdę warto!

Janusz Rosłan
Burmistrz Miasta Biłgoraj

Reklama.

Tagi: burmistrz janusz rosłan   sprostowanie   odpowiedź   kampania wyborcza

Zobacz także

Wzrost płacy minimalnej. Komentarz wiceministra fiansnsów (AUDIO)

Dodane: 2019-09-19 14:55 - Komentarze  (0)  czytane (11)

TAGI: leszek skiba, wiceminister finansów, płaca minimalna, komentarzKomentarze (139)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

Iwona (2018-10-16 22:52:27)

Dlaczego takimi sprawami zajmujecie się raz na 4 lata? Wyjaśnijcie Panowie ważne sprawy na bieżąco. Proszę!

kurła niech ktoś (2018-10-15 09:06:53)

poda cenę tego pomnika płacę i zabieram mam już miejsce w ogródku.

(2018-10-15 08:29:49)

Wy już dzisiaj zajmijcie sobie kolejkę na głosowanie na szeligę.21.X będzie już za póżno.

(2018-10-13 18:38:18)

samochwalstwo potrwa do wyborów, to już niedługo

Bartek (2018-10-13 17:37:12)

Te wszystkie komentarze typu "szeliga super" "szeliga wygra" to chyba sam szeliga pisze tak jak niehonorowe postępowanie z billboardami. Szeliga jakby został burmistrzem to sprzedałby to całe miasto i g**** byśmy wszyscy mieli. Rosłan przynajmniej ma klasę i dużo zdziałał jako burmistrz - wystarczy popatrzeć na to miasto dziś a np 7lat temu (googlearth) pojeździjcie ulicami Biłgoraja i zobaczycie ogromną różnicę Nie mamy sie czego wstydzić. Jeśli chodzi o pracę to żaden burmistrz nie zapewni pracy wszystkim pozatym w urzędzie pracy jest mnóstwo ofert a jak ktoś jest po szkole i od razu chce zarabiać 3-5k pln na msc to nie zostaje nic innego jak wyjazd. Nie oszukujmy sie żyjemy w takim kraju i regionie polski gdzie są najniższe zarobki ale jakoś żyć trzeba. Mi zależy tylko żeby przyszły burmistrz zrobił tak żeby wszelkie konkursy na stanowisko w jakimkolwiek urzędzie były uczciwe i nie po znajomości. Pozdrawiam

(2018-10-13 13:17:22)

dlaczego piszesz "do glenia" skoro wszyscy w biłgoraju wiedzą kto pisze te wszystkie komentarze.

jak macie wątpliwości- prosze przewertować komentarze spod artykułow sprzed 4 lat... ten sam poziom

(2018-10-13 08:38:21)

Ty Patryk uważaj bo twój kolega już nie jednego wyprowadził -jeszcze jest czas opamiętaj się człowieku póki co.Po 21.X. może być za póżno.

Do Glenia (2018-10-12 22:37:08)

Ty na prawde jestes nie normalny

Sebastian (2018-10-12 17:04:24)

Czytając dwa oświadczenia Burmistrz Rosłan się pogubił całkowicie.

EM (2018-10-12 15:27:26)

Może osoby przechodzące na emeryturę w sektorze administracji publicznej powinni ustąpić miejsca ludziom młodszym, często dobrze wykształconym i bezrobotnym w wieku przedemerytalnym? Jeśli chcą pracować to jak najbardziej mogliby wykazać się w sektorze prywatnym np. zakładając swoje firmy...

(2018-10-12 15:23:07)

(2018-10-12 15:07:07)

Oby do 21.X,niech ten motłoch przestanie pisać durnoty!

Patryk (2018-10-12 14:19:08)

Piotr Szeliga wygra bo jest najlepszym kandydatem i Biłgoraj potrzebuje zmiany na lepszego burmistrza.

widzisz Kowal (2018-10-12 13:51:49)

gdybyś był żoną Rosłana to dostał byś kasę ale spoko zawsze możesz być żoną Biedronia to jak się sprawdzisz dostaniesz więcej

Kowal (2018-10-12 13:29:15)

Janusż Rosłan zapomniał powiedzieć że dał odprawę też swojej żonie Maryli. Janusz Ile tam tego jej dałeś co. Decowi dałeś 50 tys lekką ręką. Janusz Rosłan w urzędzie stworzył Państwo w Państwie. Głosując na Rosłana głosujesz na człowieka który krzywdzi ludzi swoimi decyzjami. Dał odprawe Decowi cztery miesiące przed końcem kadencji więc wiadomo że Dec go sam o to poprosił bo jak przyjdzie Nowy burmistrz to dostał by dec kopa w duupe i sajo nara. Rosłan przyznaje że się wypalił to po co Kandudujesz jak się wypaliłeś przez 16 lat.

Andrzej (2018-10-12 13:21:14)

Głosuję na Szeligę Wygraną ma pewną w I turze.

ja (2018-10-12 12:50:16)

No przecież jak wygra Szeliga to co pewnie będzie za najniższą krajową pracował lub za darmo tak?

Jan (2018-10-12 12:47:07)

Panie Januszu, tej odprawy nie da się wytłumaczyć. Stracił pan bardzo dużo a wystarczyło przeprosić.

Wanda (2018-10-12 12:46:32)

Szeliga na burmistrza ! Wygra na pewno !

kris (2018-10-12 12:15:11)

Proponuję aby Pan były poseł wystosował list otwarty czego dokonał dla naszego miasta będąc posłem

😁 (2018-10-12 11:54:58)

. Szeliga od początku jakoś nie wzbudza
zaufania....w końcu miał styczność z chorobą zakaźna jaką jest PiS 😉 i chyba przejął ich metody

Andrzej (2018-10-12 11:31:05)

Ludzie Rosłana uważają nas mieszkająców za coś gorszego. Piszą o sobie jako o inteligencji. Bronią Rosłana jak Bronka Komorowskiego. Rosłana trzeba zmienić bo jest taki sam jak Bronek.

(2018-10-12 11:13:03)

Wiktor sio.......................... a sio!

Wiktor (2018-10-12 11:08:58)

Nic nie jest zablokowane. Nie panikuj tak Rosłan i tak ma
już przegrane wybory.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia