Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odpoczynek w Miłości

Dodał: red Data: 2021-07-17 22:09:22 (czytane: 958)

Kto w miejsce Boga stawia łatwo psujące się dobra lub siebie lub innych ludzi i czyni z nich bożka, ten sam siebie oszukuje. Tylko w Bogu możemy znaleźć prawdziwe życie i wieczne spełnienie naszej tęsknoty za miłością, szczęściem i bezpieczeństwem.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 6, 30 - 34):
Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

milosc.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Ewangelia dzisiejszej niedzieli kontynuuje to, co ostatnio powiedział nam Ewangelista Marek: „Jezus posłał swoich apostołów, aby głosili wszystkim Dobrą Nowinę o Królestwie Niebieskim”. Teraz powracają do Mistrza i zdają raport, że wszystko wykonali zgodnie z zaleceniem. Są uczniami, to znaczy uczniami jedynego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa. Zawdzięczają Mu wszystko, bo to On ich o wszystkim. Teraz po wypełnieniu misji opowiadają Mu o swoich trudnościach i sukcesach. Dzielą się z Nim radością, że wielu ludzi z ochotą sercem przyjęło słowo Boże i w ten sposób odnalazło wiarę.

Znamy także czasy aktywności i odpoczynku w naszym życiu: refleksji, wspominania i wdzięcznej radości z tego, co zostało osiągnięte. Spokój, z jakim spoglądamy wstecz na pracę naszych rąk i umysłu, ma na celu zebranie sił. Porządkujemy myśli, odzyskujemy energię i jesteśmy gotowi na nowe zadania. Kiedy Jezus usłyszał, jak dzielnie „walczyli” apostołowie, zachęcał ich: „«Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco»”. Chrystus dał swoim uczniom trochę „wakacji”, gdyż „Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu”.

Jednakże, według przekazu św. Marka, nasz Pan Jezus Chrystus zmiłuje się nad licznymi ludźmi, którzy do Niego przychodzą, „bo byli jak owce, które nie mają pasterza .” Zna najskrytsze potrzeby i tęsknoty wszystkich ludzi. Myśli i serca wszystkich nie są dla Niego tajemnicą. Nie musimy oszukiwać Boga. On zna nas i wie o naszych mocnych i słabych stronach, o naszej miłości i dobrych uczynkach, ale także o naszych grzechach. Ale spojrzenie Jezusa jest pełne współczucia i miłosierdzia dla nas wszystkich. Albowiem „nie przyszedł sądzić świat, ale go zbawić”.

W zasadzie nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o potrzeby i pragnienia ludzi. Także dzisiaj ludzie w głębi serca tęsknią za Bogiem, jeśli nawet często nie chcą się do tego przyznać na zewnątrz. Wewnętrzną pustkę stara się wypełnić zwracając się do dóbr tego świata i ugasić pragnienie duszy. Ale żadna z tych rzeczy nie jest w stanie napełnić ludzi szczęściem w całej pełni. Dowiadujemy się, że ludzki honor, majątek i pieniądze, radość, władza i prestiż ulegają zniszczeniu. Wszystko to nie ma żadnej wartości, jeśli odłożymy Boga na bok. Kto w miejsce Boga stawia łatwo psujące się dobra lub siebie lub innych ludzi i czyni z nich bożka, ten sam siebie oszukuje. Tylko w Bogu możemy znaleźć prawdziwe życie i wieczne spełnienie naszej tęsknoty za miłością, szczęściem i bezpieczeństwem.

Jezus jest Dobrym Pasterzem, Który nie chce, aby owce Jego stada pozostały same. Jako Dobry Pasterz pasie wszystkich, którzy wierzą. Dobry Pasterz kieruje trzodą Bożą na ziemi, Kościołem, z nieba, gdzie zasiada na tronie w jedności Ducha Świętego po prawicy Ojca. Jezus Chrystus prowadzi Kościół przez wyznaczonych przez siebie pasterzy. Jesteś odpowiedzialny za to, aby prawda wiary nie była ukrywana przed ludźmi. Duchowi pasterze na ziemi mają reprezentować w widoczny sposób na ziemi Dobrego Pasterza Jezusa i prowadzić ludzi do źródeł życia. Źródła te są dla nas otwarte w świętych sakramentach, w modlitwie i słowie Bożym.

Duch Święty niech oświeci nasze serca i skłoni nas we właściwym czasie do czynienia tego, co jest najważniejsze dla nas i dla innych. Pozostańmy w kontakcie z Jezusem Chrystusem Dobrym Pasterzem i zawierzmy się wstawiennictwu Maryi, Matki Bożej.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   miłość   bóg   kościół katolicki

Zobacz także

Do wyższych rzeczy jestem stworzony, czyli o zagrożeniach w popkulturze (FOTO)

Dodane: 2021-09-18 14:23 - Komentarze  (0)  czytane (941)

TAGI: zagrożena w popkulturze, biłgoraj, małgorzata nawrocka, mediaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.254.246

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...