Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odnawiajcie wiarę w sercach!

Dodał: red Data: 2018-07-15 09:30:33 (czytane: 1274)

W naszych czasach istnieje wiele nieszczęść, które dotykają człowieka i mogą mieć wiele wspólnego z ";nieczystymi duchami". Należy wspomnieć o fenomenie kultu szatana i okultyzmu, wzroście agresji i brutalnej przemocy, wszelkiego rodzaju uzależnieniach. Czyż nie jest to oznaką, że dziś dochodzi do ucisku i zniewolenia człowieka przez "duchy nieczyste"? - pyta ks. Sławomir Korona.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według św. Marka (Mk 6, 7 - 13):
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi.
I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”.
I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”.
Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

odnawiajcie_wiare.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Ewangeliści podają nam dwa obszerne opisy posłania Apostołów. Pierwsza misja możemy powiedzieć, że jest czasowa i ma miejsce przed ukrzyżowaniem Jezusa. Druga, którą możemy nazwać ostateczną, została zlecona uczniom przez ich Mistrza po Zmartwychwstaniu, a przed Wniebowstąpieniem. Oczywiście Chrystus poprzez nauczanie i różne wydarzenia przygotowuje swoich uczniów do misji wobec ludzi.

Kiedy Jezus po raz pierwszy posłał Apostołów, dał im polecenie wędrowania po ziemi żydowskiej i ogłaszania jej mieszkańcom Dobrej Nowiny o Królestwie Niebieskim. W szczególności Nauczyciel przykazał im, aby wypędzali duchy nieczyste. To jakoś nie pasuje do naszego światopoglądu. My „oświeceni” ludzie z trudnością przyjmujemy pojęcie „nieczystych” duchów. Jednak w naszych czasach istnieje wiele nieszczęść, które dotykają człowieka, wiele wewnętrznych i zewnętrznych swobód i uzależnień, które mogą mieć wiele wspólnego z „nieczystymi duchami”. Choćby można pomyśleć w tym miejscu o fenomenie kultu szatana i okultyzmu, wzroście agresji i brutalnej przemocy, wszelkiego rodzaju zjawiska uzależnienia, takie jak alkohol, narkotyki. Czyż nie jest to oznaką, że dziś dochodzi do ucisku i zniewolenia człowieka przez „duchy nieczyste”? Może dowodzić także tego, że Jezus Chrystus miał rację, gdy dawał władzę Apostołom i ich naśladowcom, aby wyrzucali owe duchy słowami modlitwy.

Co jeszcze powinni obwieszczać Apostołowie? Święty Marek głosi to bardzo prosto: „wyszli i wzywali do nawrócenia”. Nawrócenie oznacza zmianę serca, coś w rodzaju przemiany na lepsze. Zmieniają się nie tylko warunki zewnętrzne czy struktury, ale przede wszystkim ludzkie serce. Przesłanie o jego przemianie, w głoszeniu Jezusa i Apostołów, obejmuje odrzucenie wszystkiego, co jest złe i oddziela nas od Boga i od bliźnich. Zarazem chodzi o zwracanie się ku dobremu, a zwłaszcza Bogu, który jest źródłem dobra.

Walka z duchami nieczystymi, demonami, oznaczała w czasach Jezusa bardzo konkretne uzdrowienie chorób psychicznych. Tutaj, oprócz wyraźnej interwencji Boga chodziło o uzdrowienie z jakiejś choroby psychicznej. Zaangażowane oddanie Boga dla człowieka, które można doświadczyć w działalności konkretnych osób, które mogą uwolnić ludzi od „obsesji”, lęku i wszystkiego, co ich obciąża.

Jezus zawsze wysyła swoich uczniów po dwóch. Dlaczego nie wysyła ich w pojedynkę? Być może dlatego, że nie tylko oni mówili o tym, czego nauczyli się i zrozumieli o Nim. W samotności mogli po prostu być tylko kaznodziejami. Razem mogą nie tylko przekazać przesłanie, ale także je zrealizować. Aby dbać o siebie nawzajem, przebaczać sobie wzajemnie, dzielić chleb, pocieszać smutnych i radować się razem pełnymi entuzjazmu – ostatecznie mogli się uczyć miłować bliźniego jak siebie samego.

Jako wierzący każdy jest wezwany do odnowienia każdego dnia wiary w naszych sercach. Wiara i uczęszczanie na liturgię do kościoła to więcej niż piękna tradycja, której nie chcemy stracić. Potrzebujemy do tego wewnętrznego przekonania. Bóg wzywa nas w miłości, ponieważ chce nam dać życie wieczne. Najświętsza Maryja Panna zaprasza nas, abyśmy ujęli jej matczyną rękę i pozwolili się prowadzić do źródeł życia, które są otwarte dla nas w Słowie Bożym i sakramentach Kościoła. Od nas zależy, czy wykorzystamy ten czas łaski i zaakceptujemy miłość Boga, czy też nie!

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: odnawiajcie wiarę w sercach   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   ewangelia

Zobacz także

Przez cierpienie do Zmartwychwstania

Dodane: 2019-03-16 21:33 - Komentarze  (3)  czytane (193)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, wielki post, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.133.84

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Studniówka ZSZiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy! Pilotażowy program Aktywny Samorząd na 2018 rok

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2018...