Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odkryłeś już gwiazdę swego życia?

Dodał: red Data: 2019-01-05 23:41:20 (czytane: 1580)

Przykład Mędrców ze Wschodu zachęca nas do poszukiwania w naszym życiu prawdziwych wartości bycia człowiekiem. (...)Wpisują się w nieobliczalną liczbę wszystkich ludów i narodów, które w historii chrześcijaństwa znalazły i czciły Mesjasza - przekonuje w komentarzu do Ewangelii, ks. Sławomir Korona.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 2, 1 - 12):
Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: „Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”.
Skoro usłyszał to król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz.
Ci mu odpowiedzieli: „W Betlejem judzkim, bo tak napisał prorok:
A ty, Betlejem, ziemio Judy,
nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy,
albowiem z ciebie wyjdzie władca,
który będzie pasterzem ludu mego, Izraela”.
Wtedy Herod przywołał potajemnie Mędrców i wypytał ich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy. A kierując ich do Betlejem, rzekł: „Udajcie się tam i wypytujcie starannie o Dziecię, a gdy Je znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon”. Oni zaś wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę.
A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.
A otrzymawszy we śnie nakaz, żeby nie wracali do Heroda, inną drogą udali się do ojczyzny.

trzej_krolowie_bilgoraj.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Wszyscy mają w sercu głęboką tęsknotę. Choćby wielu napędza pogoń za naprawdę wielką, dobrą, piękną, prawdziwą miłością. Wprowadza nas w ruch swoista orientacja serca, która dąży do realizacji tego, co nazywany szczęściem. Niepokój w sercu był także obecny u Mędrców - Astrologów, którzy patrząc ponad 2000 lat temu w niebo szukali drogi do tajemniczego Królewskiego Dziecka. Pojawiła się gwiazda, która przyćmiła wszystkie inne i zaprosiła ich, aby poszli za jej blaskiem.

Coś przemówiło do uczonych, że porzucili swoje domy, schronienie, książki i byli gotowi zaryzykować wszystko i wyruszyć na poszukiwania samego Boga. Oczywiście można powiedzieć, że nie znali do końca powodu, dlaczego pojawiła się gwiazda, jednak ruszają, choć droga wydaje się zbyt niebezpieczna. Tymczasem ich ideały, ich tęsknota, wyprawiają ich w długą podróż.

Uroczystość Objawienia Pańskiego pokazuje, że oprócz pasterzy, którzy znajdowali się w pobliżu, także ludzie z daleka - święci Królowie wyruszyli na poszukiwanie Dzieciątka Jezus. Wpisują się w nieobliczalną liczbę wszystkich ludów i narodów, które w historii chrześcijaństwa znalazły i czciły Mesjasza.

Jest to zatem uroczystość, która jest manifestacją chwały Bożej w Dzieciątku z Betlejem. Bóg ukazał się nam, stał się człowiekiem, więc modlimy się do prawdziwego Boga i człowieka, Jezusa Chrystusa, Który jak dziecko leży w żłobie.

Pokazuje to wszystko, że mimo iż toczy się dalej, to człowiek stworzony jest dla nadziei. Często zatrzymanie się na „tu i teraz” staje się krokiem wstecz. Dopóki żyjemy tutaj na ziemi, powinniśmy dojrzewać wewnętrznie, nawet gdy nasze siły witalne topnieją wraz z wiekiem lub chorobą.

Gdzie jednak znajdujemy i odkrywamy to światło nadziei i orientacji, które wskazuje nam drogę do dobra – podobnie jak gwiazda, która wskazała Mędrcom drogę ku Jezusowi, Niemowlęcemu? Zanim „Trzej Królowie” mogli odkryć gwiazdę na niebie, długo poszukiwali prawdy, piękna i dobra - a nawet Boga, w Którym to wszystko realizowane jest w najwyższy możliwy sposób. Pismo Święte określa ich jako „magoi”. Byli to ludzie uczeni, którzy przynajmniej myśleli o Bogu i świecie. Ich wszechstronna edukacja nie oślepiła ich, ale kierowała ku temu, co naprawdę dobre i piękne. W ten sposób dostrzegli także wspaniały znak na niebie. Obserwując naturę i spoglądając w gwiazdy interpretowali wyjątkowe wydarzenie, jako wskazanie na wyjątkowe Dziecko, Które narodzi się w świecie dla zbawienia Żydów. Pomimo wszystkich trudności wyruszyli i poszli za gwiazdą swojego życia, która miała doprowadzić ich do Dzieciątka Jezus oraz do Maryi i Józefa.

Ale nie moglibyśmy znaleźć Jezusa Chrystusa, gdybyśmy odłożyli na bok Słowo Boże, które do nas przyszło. Objawienie Boga jest zakorzenione w Piśmie Świętym i jest świadkiem żywej tradycji Kościoła, który ogłasza nam w swoim nauczaniu, że Bóg uczynił dla nas wielkie rzeczy. My także możemy i powinniśmy znaleźć drogę do Zbawiciela, gdy słuchamy orędzia wiary, które głosi nam Kościół. Są to słowa życia dane nam w Słowie Bożym, a w sakramentach Jezus Chrystus spotyka nas w sposób prawdziwy, choć tajemniczy.

Dziś cieszymy się, że Dziecię się nam narodziło - sam Bóg stał nam bliski we wcieleniu swego Syna. Dobra wiadomość rozpoczęła się 2000 lat temu, rozprzestrzeniając się po całym świecie. Przykład Mędrców ze Wschodu zachęca nas do poszukiwania w naszym życiu prawdziwych wartości bycia człowiekiem. Wcielony Syn Boży jest również dla nas Odkupicielem, Któremu chcemy służyć z wdzięcznością i Któremu oddajemy cześć poprzez wiarę. Kiedyś ujrzymy chwałę Boga w całej pełni i dzielić będziemy na wieki Jego miłość. Liczymy na to i dla tego żyjemy w wiernej łączności ze wszystkimi ludźmi dobrej woli.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: mędrcy świata   objawienie pańskie   uroczystość trzech króli   komentarz do ewangelii

Zobacz także

Pakt miłości

Dodane: 2020-01-19 08:36 - Komentarze  (0)  czytane (98)

TAGI: ks. sławomir korona, komentarz do ewangelii, pakt miłości, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.201.14

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert Laureatów Festiwalu "Gaudium"

Studniówka ZSL - 2020

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan

Opłatek władz Powiatu Biłgorajskiego

Charytatywnie dla Piotra Kozaka

Wieczór kolęd wschodniosłowiańskich

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Cymański i Borowiec na spotkaniu opłatkowym Lokalnej Zjednoczonej Prawicy, Solidarnej Polski (FOTO)

Z udziałem poseł Agaty Borowiec, posła Tadeusza Cymańskiego wiceszefa Klubu Parlamentarnego PiS i członka zarządu Województwa Lubelskiego...