Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Dodał: red Data: 2019-12-05 17:29:10 (czytane: 3538)

Rada Miasta Biłgoraj przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej zarówno za śmieci segregowane jak i nie segregowane. Stawki wzrosną odpowiednio o 6,50 zł i 13 zł. To wzrost o nieco ponad 50%.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolProjekt uchwały przedstawił wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra. przedstawił on składowe cen za gospodarowanie odpadami i wzrost opłat, na które ani władze Miasta, anie miejska spółka zajmująca się kwestia odbioru odpadów i ich zagospodarowywaniem nie ma wpływu. Wiceburmistrz mówił o wzroście cen energii elektrycznej, termicznego przekształcania odpadów oraz spadku cen sprzedaży odpadów segregowanych.

Podczas dyskusji głos zabrał przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta, Łukasz Pracoń. Zaznaczył, że po przeprowadzonym modernizacji wysypiska w Korczowie, zakładał, że opłaty za śmieci od nowego roku uda się utrzymać przynajmniej na poziomie z tego roku. Mówił także o tym, by brać przykład ze Stalowej Woli, gdzie cena za odpady segregowane jest na poziomie 13 złotych od mieszkańca. Sytuacje Stalowej Woli wyjaśnił wiceburmistrz Bondyra. Mówił o tym, że mieszkańcy Stalowej Woli  zdecydowanie większym stopniu segregują odpady, a te, śmieci, które należy spalić, spalane są koło Rzeszowa, nieco ponad 50 km od Stalowej Woli co zmniejsza koszty. Śmieci z Biłgoraja wożone są do spalarni w Chełmie, to jest około 120 km.

odbior_smieci_bilgoraj.JPG

O kwestie tego kto będzie sprawdzał czy gospodarstwa domowe oddają śmieci segregowane czy niesegregowane pytał radny Janusz Wójcik. Otrzymał w tym temacie szczegółową odpowiedź i zapewnienie, że w każdym przypadku jest to oceniane indywidualnie i wydawana jest decyzja administracyjna. -Dzieje się tak w przypadku, gdy w pojemniku ze śmieciami segregowanymi znajduje się wagowo co najmniej 5% śmieci, które nie powinny się tam znaleźć. Nie wliczają się w to sytuacje sporadyczne - wyjaśniał Bondyra.

Władze Miasta zapewniły także, iż utrzymane zostaną ulgi dla dużych rodzin. Ostatecznie za przyjęciem nowych stawek za gospodarowanie odpadami poparło 10 radnych, 1 był przeciw, a 9 się wstrzymało. Od nowego roku za odpady segregowane mieszkańcy zapłacą 19 zł od osoby w rodzinie miesięcznie, a odpady niesegregowane 38 zł od osoby w rodzinie miesięcznie. Do tej pory było to odpowiednio 12,5 i 25 zł od mieszkańca miesięcznie.Zobacz także:

Biłgoraj. Opłaty za śmieci pójdą w górę?

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: wysokośc opłat za śmieci   podwyżka oplat za śmieci   biłgoraj   rada miasta biłgoraj

Zobacz także

Apel do mieszkańców miasta Biłgoraja o prawidłowe postępowanie z odpadami

Dodane: 2020-08-11 13:30 - Komentarze  (10)  czytane (1075)

TAGI: apel burmistrza, gospodarowanie odpadami komunalnymi, śmieci, biłgorajKomentarze (19)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.45.196

Observer (2019-12-07 20:51:13)

Brawo dla burmistrza i rady !!!
Podnoście podatki a jeszcze trochę to sami będziecie je płacić !!! Wszyscy młodzi w wieku produkcyjnym jeśli tylko mogą i mają możliwość to uciekają z tego miasta !!! Róbcie tak dalej...

Monika (2019-12-07 17:37:38)

Tylko dlaczego, każą nam segregować śmieci a potem jak zbierają to wszystko wrzucają do jednej śmieciarki?????

FM (2019-12-07 11:11:46)


Trzeba nadrobić te 300 tys. Co je przefiftali. Pracownika się zwalnia jeśli zawalił sprawę bo to nie jest stoisko z kartoflami tylko urząd i powinni tu pracować ludzie kompetentni a nie pociotki Rosłana Osobą odpowiedzialną jest skarbnik i jego pracodawca tzn Burmistrz. Mieszkancy powinni zawiadomić Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Bo Ci panowie biorą pensję z naszych podatków to powinni naszych spraw pilnować jak oka w głowie.

Adam (2019-12-06 09:44:51)

Zmienić trzeba Rosłana i wprowadzić nowe zarządzanie w mieście. Będzie wtedy taniej i lepiej.

MAX (2019-12-05 20:22:47)

to pis się w końcu doliczył do 11.Co dalej

Krzyś (2019-12-05 20:08:16)

Radni od Rosłana są zawsze za... :)
ZA podwyżkami diet radnych, ZA podwyżkami śmieci i ZA podwyżką podatków.

Cóż za wspaniała konsekwencja...brawo

Logan (2019-12-05 20:04:32)

Wszystkich chętnych do budowy spalarni pytam czy chcieliby mieć ją na sąsiedniej działce a może zabrać któregoś do Holandii czy Niemiec aby powachal tego smrodu przez tydzień Wiem co mówię bo pracuje w branży i nawet na bogatym Zachodzie w lecie odor skladowanych do spalania śmieci jest OGROMNY

Kacha (2019-12-05 19:53:41)

Jak się zachowali radni w związku z podwyżkami cen śmieci ?

A. Kucharski nieobecny (wytłumaczony)

Pracoń - przeciw

Reszta z PiSu wstrzymuje się ...dlaczego???


Tylko kibol ma jaja?????!!!!!

do: Bogdan (2019-12-05 19:52:52)

Może by tego jednego mądrego zapytać skąd by wziął te brakujące 1,5 miliona, które trzeba by dopłacić gdyby nie podwyżka opłat. Ciekawe też czy on sam tłumaczył by się przed NiK czy inną instytucją kontrolną z tego, że miasto nie realizuje ustawy śmieciowej, czyli wpływy z opłat nie pokrywają wydatków na obsługę systemu gospodarowania odpadami.

Prawda jest taka, że za podwyżką było dziś 19 radnych więc praktycznie jednomyślnie, co się w RM żadnych zdarza.
10 było odważnych, żeby wziąć na "klatę" trudną, ale konieczną decyzję, a 9 schowało się za ich plecami.

Bogdan (2019-12-05 19:42:01)

Podać nazwiska radnych głosujących za podwyżką śmieci i tych co się wstrzymali. Tylko jeden mądry był przeciw podwyżce.

Mac (2019-12-05 19:40:10)

Powiem wam jedno już dawno trzeba było budować spalarnie,
ograniczać prezesów pensje w PGK i liczbę kierowników i byliby taniej. Tylko jakby ktoś zarządzał tym od lat jak swoim. Dlatego prywatne firmy dziś są tańsze od państwowych. Nie może być dobrze w mieście gdzie Rosłan przespał lata na ściągnięcie inwestorów.

. (2019-12-05 19:27:14)

Podczas dyskusji z radnymi ustalone zostało, że wprowadzona zostanie dyscyplina "podczas głosowania. Radni PiS zagłosują przeciw, kto się wyłamie musi liczyć się z konsekwencjami usunięcia ze struktur - przyznaje Andrzej Szarlip."
.
Hehe, ciekawie się zapowiada. Przekonamy się czy starosta jest człowiekiem stanowczym, czy tylko rzuca słowa na wiatr.
Jeśli wywiąże się ze swojej obietnicy to chyba klub PiS i radzie miasta przestał już istnieć ;)

do: Arkadiusz (2019-12-05 19:24:38)

A gdzie mają wozić jak ta w Rzeszowie jest jedyną w naszym regionie? Następne są dopiero w Krakowie i Warszawie. Rzeszów jest monopolistą w tym regionie i winduje ceny.
Chcecie tańszych śmieci? To PGK powinno zacząć myśleć o budowie własnej spalarni. Śmieci były by tańsze w Biłgoraju i powiecie, a dodatkowo można by wyłączyć ciepłownię i ciepłem ze spalarni grzać bloki i ciepłą wodę dla Biłgoraja.
Tak wiem od razu były by protesty "ekologów", że będą nas truć, ale prawda jest taka, że taka spalarnia mniej zanieczyszcza i truje środowisko, niż ten dym, który w sezonie grzewczym możecie wdychać na biłgorajskich osiedlach domków jednorodzinnych.

. (2019-12-05 19:12:14)

Czyli 19 radnych było za, a 1 przeciw, tyle, że 10 wolało schować głowę w piasek i zrzucić ciężar tej trudnej, ale koniecznej decyzji na tych odważniejszych. Po co nam radni, którzy nie mają własnego zdania i przychodzą na sesję jako statyści? Nie powinno być płaconych diet dla tych co boją się podjąć decyzji i oddają głos innym.

Arkadiusz (2019-12-05 19:09:38)

To niech PGK wozi śmiecie do spalarni pod Rzeszów z Biłgoraja 85 km ,a ze Stalowej Woli w ramach ścisłości do spalarni jest 67 km
Takiej geografii uczą w podstawówce

Kamil (2019-12-05 18:45:56)

To co wygaduje Bondyra to wstyd. Taki człowiek nie powinien być wiceburmistrzem. Radnych to można odwołać w referendum. Skończą się diety.

Oli (2019-12-05 18:26:29)

Podać nazwiska radnych Rosłana głosujących za podwyżką. Nie wybierajmy już takich ludzi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

W Osuchach w gminie Łukowa, odbył się w minioną niedzielę odpust...

Nie tylko o gruszce i pietruszce, czyli gra uliczna w Goraju

W minioną niedzielę w Goraju odbyła się V Gra Uliczna pod hasłem...

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

W miniona niedzielę 9 kwietnia, w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie...

Zakończył się "Festiwal Kultur" (FOTO)

W Biłgoraju zakończył się tegoroczna siódma edycja "Festiwalu...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia