Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Od 60 lat realizują hasło Bogu na chwałę - ludziom na pożytek (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-10-11 09:52:25 (czytane: 985)

Zaczynaliśmy od 12 strażaków, pompy starej generacji P-200 i sześciu węży gaśniczych – tak początki jednostki OSP w Pisklakach wspomina jej naczelnik, Leszek Popowicz. W październiku br., jednostka obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Na jubileuszowe uroczystości złożyła się Msza święta i zbiórka.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Historia naszej jednostki rozpoczyna się w 1959 roku. Powstała z inicjatywy mieszkańców, by stać na straży bezpieczeństwa. Na początku w działania zaangażowanych było 12 strażaków, którzy dysponowali pompą starej generacji i sześcioma wężami. Przez lata jednostka się rozwijała, dziś mamy remizo - świetlicę, garaż, samochód bojowy i sprzęt gaśniczo - ratunkowy. Stan liczebny to 50 strażaków, cieszymy się że dołączają także młodzi ludzie - podkreśla naczelnik, Leszek Popowicz.

60_lecie_osp_pisklaki__2_.JPG

Strażacy z Pisklak, sa pierwszą siłą walczącą z pożarami, żywiołami czy innymi miejscowymi zagrożeniami, do czasu przybycia innych jednostek w tym Państwowej Straży Pożarnej i służb ratunkowych. Strażacy uczestniczą także w akcjach poszukiwawczych, zawodach sportowo - pożarniczych czy uroczystościach państwowych i religijnych na terenie Gminy Łukowa.

60_lecie_osp_pisklaki__3_.JPG

-Prawdę mówiąc, ciężko sobie wyobrazić życie społeczno - gospodarcze bez działalności druhów strażaków. Są aktywni, pomocni, gotowi do poświęceń. Spinają i animują życie swej miejscowości, współpracują z kołami gospodyń wiejskich i radą sołecką, czynem społecznym wykonują wiele prac gospodarczych, troszczą się o świetlicę, remizę, zabiegają o wyposażenie i sprzęt. Do tego dochodzi udział w akcjach pożarniczych, powodziowych i przy wypadkach drogowych. Są to ludzie różnych profesji, ale przede wszystkim to prawdziwi społecznicy - podkreśla Wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra.

Reklama.

Na uroczystości złożyła się Msza święta sprawowana w kaplicy w Pisklakach w intencji żywych i zmarłych członków jednostki oraz krótka część artystyczna, którą przygotowały dzieci z Pisklak.

60_lecie_osp_pisklaki__1_.JPG

Następnie wszyscy przeszli pod remizę, gdzie z udziałem posła Piotra Olszówki i Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju odbyła się uroczysta zbiórka. Jeszcze w kościele życzenia i gratulacje strażakom złożył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Na placu przed remizą druhom strażakom gratulował poseł Olszówka, Konrad Sawicki - reprezentujący Wojewodę Lubelskiego, szef biłgorajskiego Oddziału KRUS oraz przedstawiciele lokalnej społeczności i Państwowej Straży Pożarnej, zarządu powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz strażacy z Łukowej.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: 60-lecie osp pisklaki   osp pisklaki jubileusz   gmina łukowa   ochotnicza straż pożarna w pisklakach

Zobacz także

Eleni z koncertem w Biłgoraju

Dodane: 2019-11-21 20:38 - Komentarze  (0)  czytane (284)

TAGI: eleni, koncert w biłgoraju, biłgorajskie centrum kultury, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.132.114

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Spotkanie krwiodawców. Były medale, wyróżnienia i podziękowania (FOTO)

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju, odbyło...

Nasza szkoła, naszą chlubą... 100-lecie szkoły w Soli (AUDIO, FOTO)

Powstała w 1919 roku, tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości....

Od nowego roku mieszkańcy Gminy Biłgoraj zapłacą wyższe podatki

Od stycznia 2020 roku wzrosną podatki dotyczące nieruchomości...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Prezydent RP w Biłgoraju. Było o historii i teraźniejszości (FOTO, AUDIO, VIDEO)

Kancelaria Prezydenta RP i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, zorganizowali...

Ogłoszenia